PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια για την c



kwstakis
16-11-06, 22:52
για σας ξεκινησα να διαβαζω για την c (γλωσσα προγραμματισμου)μηπως υπαρχει το προγραμμα στο οποιο γραφεις μεσα τι θελεις και μετα το περνας στον επεξεργαστη??δεν ξερω αν το λεω σωστα :D πρωτη φωρα ασχολουμε με γλωσσα προγραμματισμου :oops:

GEWKWN
17-11-06, 01:23
οταν λες επεξεργαστη εννοεις
Mikro η καποιο P/C;
Αναλογα με την χρηση μπορεις
να βρεις και τον καταλληλο
editor -μεταγλωτιστη για
να παραγεις το εκτελεσιμο
που θες αναλογα την χρηση
που το θελεις.
Φλικα Γιωργος.

kwstakis
17-11-06, 10:15
για ολοκληρωμενα....και συγκεκριμενα atmel μπορω με την c??

kwstakis
17-11-06, 10:49
το editor για την c και για την c++ ειναι ιδιο????

robotakias
17-11-06, 10:53
για ολοκληρωμενα....και συγκεκριμενα atmel μπορω με την c??

Φυσικά και μπορείς με την C :D ! Πήγαινε εδώ http://www.hpinfotech.ro/ και κατέβασε το codevision..Θα προγραμματίζεις με C!

kwstakis
17-11-06, 18:56
για την free εκδοση λες ε???να ροτησω κατι ακομα μπορει να γινει καποια εξομοιωση σε αυτο η σε καποιο αλλο προγραμμα?

robotakias
18-11-06, 18:39
για την free εκδοση λες ε???να ροτησω κατι ακομα μπορει να γινει καποια εξομοιωση σε αυτο η σε καποιο αλλο προγραμμα?

Ναι, για την free έκδοση λέω! Εξομοίωση δεν μπορείς να κάνεις σε αυτό το πρόγραμμα, πρέπει να το κατεβάσεις στον μικροελεγκτή..Εξοιμοίωση μπορείς να κάνεις στο Avr Studio αλλά εκεί προγραμματίζεις σε Assemply..

kwstakis
29-11-06, 19:37
γεια σας και παλι αφου εμαθα καποια βασικα πραγματα ηθελα να μαθω π.χ θελω να πλικτρολογω στο pc καποια χιλιομετρα και αυτο να μου το βγαζει σε μετρα η κατι τετοιο.μπορω να φιαξω εγω καποιο τετοιο απλο προγραματακι πως ομως θα μου το βγαζει στο pc??????? :?: :?: :?: τι πρεπει να κανω σε τετοια περιπτωση?????