PDA

Επιστροφή στο Forum : Xilinx



d_nikolaos
30-11-06, 15:29
Έχω ενα πρόβλημα με το πρόγραμμα Xilinx.Μόλις κανω καινουριο project κλείνει το πρόγραμμα και πρέπει να το ξανα ανοίξω.Εκτος αυτού κολλάει συνέχεια.Το πρόγραμμα το χρειάζομαι και δεν ξέρω τη να κάνω.Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα;




Σημ:Λειτουργικό Windows Mellenium

chip
30-11-06, 18:23
Εννοείς πρόσφατη έκδοση του xilinx? Είχα κατεβάσει πριν 3 χρόνια το free προγραμμμα της xilinx και έκανε κάτι τέτοια που λες. Μετά κοίταξα στη Xilinx και είδα οτι δούλευε μόνο σε XP οπότε το παράτησα... και συνέχισα με τα altera παρότι μου είχαν μείνει 2-3 xilinx cpld αχρησιμοποίητα.

d_nikolaos
02-12-06, 12:15
Πρέπει να είναι σχετικά καινούρια έκδοση.Μήπως υπαρχει κάτι να κατεβάσω έτσι ώστε να μπορεί να χρεισημοποιηθεί και στα Mellenium;

Lykos1986
02-12-06, 16:14
Η αλήθεια είναι πως και εγώ είχα πρόβλημα σε έναν φορητό που έτρεχε Millennium και ότι και να έκανα το αποτέλεσμα ήταν πάντα απογοητευτικό. Προβλήματα που ξεκινούσαν από την έκδοση 6 ακόμα. Με τα XP δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Τώρα τρέχω το 8.1 και είναι μια χαρά.

vaggelis_cha
02-01-07, 21:19
Πρέπει να είναι σχετικά καινούρια έκδοση.Μήπως υπαρχει κάτι να κατεβάσω έτσι ώστε να μπορεί να χρεισημοποιηθεί και στα Mellenium;

Σου συστήνω να στήσεις Windows 2000. Όλα τα πακέτα της Xilinx (αλλά και της Altera αλλά και άλλων κατασκευαστών) τρέχουν σε Windows 2000 μια χαρά. Κάνε τη χάρη στον εαυτό σου και απεγκατάστησε τα Millenium.