PDA

Επιστροφή στο Forum : PS3 Ή XBOX 360?



vergis
26-12-06, 17:49
Ποιά κονσόλα θεωρείτε καλύτερη?
ποια είναι η πιο συμφέρουσα αγορά?
θεωρείται ότι το ps3 αξίζει τα λεφτά του(500-600€) για κάποιον που δεν έχει HD TV?

υ.γ πιστεύω ότι αυτό το topic θα βοηθήσει πού κόσμο σε αγορά μιας κονσόλας μιας και θα ακουστούν απόψεις ανθρώπων που γνωρίζουν τεχνικά χαρακτηριστικά κτλ... και όχι απλών gamers

PiCBuRn3r
26-12-06, 18:08
Κανένα από το δύο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

homo mathematicus
26-12-06, 19:39
Εγώ λέω να π'αρω sony ps3 (οταν με το καλό πέσει η τιμή του)

GEWKWN
26-12-06, 19:49
Εχω την εντυπωση παντα σε προσωπικο
επιπεδο οτι πρεπει να περιμενεις λιγο
διοτι το να αγορασεις ετσι γρηγορα
μια κονσολα παιχνιδιων χωρις να ξερεις
περα απο τα χαρακτιριστικα που δινει η
κατασκευαστρια εταιρια τις πραγματικες
επιδοσεις της κονσολας δεν ειναι σωστο.
Για παραδειγμα παρε την κατασταση οπου
στο xbox τα παιχνιδια δεν αξοιοποιουσαν
100% την μηχανη των γραφικων για περιπου
6 μηνες.
Τεσπα αυτο που θελω να γραψω ειναι οτι καλο
ειναι να περιμενεις λιγο για να δεις τι ουσιαστικα θα
πληρωσεις και τι θα παρεις αμεσα γιατι αν το σκεφτεις
τι θα παρεις τωρα για το μελλον (αναφορα στο xbox)
τοτε θα μηλαμε και για αλλη λογικα τιμη.
Αυτο που γραφω για το xbox μπορει να ισχυει και για το ps3
πρεπει να κοιταξεις και το κοστος των παιχνιδιων.
Υποψιν οτι στην sony σιγουρα σε λιγο καιρο θα κυκλοφορησει
(συνφωνα με αυτα που εχουν γινει) το chip που θα "σπαει"
τα παιχνιδια (προσωπικα πιστευω οτι δεν εχει γινει "σπασιμο"
και αναφερομαι στο μυνημα που εγραψα στο θεμα για την
ελευθερια του λογου)
τελικα θα καταληξω (σε προσωπικο παντα επιπεδο)
σε μια θετικη σκεψη στο ps3 χωρις να σημαινει οτι θα το αγοραζα αμεσα
για ισως στο κοντινο μαλλον να αλαζα γνωμη.

ALAMAN
29-12-06, 13:53
Πιστεύω οτι όλες οι κονσόλες Playstation (1, 2, PSP, 3) της sony είναι καλύτερες
απο κάθε αλου τύπου κονσόλας παιχνιδιών, λόγο την ποικιλία των παιχνιδιών,
τα καλύτερα γραφικά (κατα τη γνώμη μου) ή ακόμα και στην τιμή.
Θεωρώ οτι θα ήταν καλύτερα να αγοράσεις ένα ps3 αλλα όπως είπατε
παραπάνω θα πρέπει να περιμένεις για να δείς τα πλεονεκτήματα αλλα
και τα μειονεκτήματα κάθε καινούργιας κονσόλας
Αλλα θα ήθελα να είχα και ένα xbox διότι πήρα κάθε playstation της sony (1, 2)
αλλα xbox δεν έχω παίξει ποτέ. Μόνο για αυτόν τον λόγο

pet
29-12-06, 17:01
έβλεπα το xbox360 χτες στο πλαίσιο και δεν το πίστευα.
το ps3 πάλι δίπλα δεν μου είπε και πολλά. ίσως ήταν το παιχνίδι.

ALAMAN
29-12-06, 22:55
Το XBOX360 έχει ακριβώς τα ίδια παιχνίδια με το ps2 και ps3 :?:

homo mathematicus
30-12-06, 12:03
Το XBOX360 έχει ακριβώς τα ίδια παιχνίδια με το ps2 και ps3 :?:

Περίπου
Συνήθως τα παιχνίδια που βγαίνουν για play station κυκλοφορούν και σε pc kai xbox χωρίς κάτι τέτοιο να αποτελεί κανόνα.
Πχ το counter strike έχει κυκλοφορήσει σε pc kai xbox αλλά οχι σε play station... κρίμααααααααααα :evil: :evil:

ALAMAN
30-12-06, 14:45
Τα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε pc πχ counter strike(οπως είπες) call of dutty,
medal of honor, κτλ. Δεν μου αρέσει να τα παίζω σε κονσόλες όπως ps2, ps3, psp, xbox, xbox360,
παιχνίδια racing, sports και οτιδήποτε άλλο μ' αρέσει να τα παίζω σε τέτοιες κονσόλες εκτός του pc
Τα παιχνίδια του pc με αρέσουν όλα, κάθε τύπου

homo mathematicus
30-12-06, 21:26
Τα παιχνίδια που κυκλοφορούν σε pc πχ counter strike(οπως είπες) call of dutty,
medal of honor, κτλ. Δεν μου αρέσει να τα παίζω σε κονσόλες όπως ps2, ps3, psp, xbox, xbox360,
παιχνίδια racing, sports και οτιδήποτε άλλο μ' αρέσει να τα παίζω σε τέτοιες κονσόλες εκτός του pc
Τα παιχνίδια του pc με αρέσουν όλα, κάθε τύπου

Αααααααααααα εγώ προτιμώ να παίζω παιχνίδια ποιο πολύ στο playstation παρα στον Η/Υ (αν και παίζω πολύ σπάνια)
Σε αντίθεση ο αδερφός μου κάθεται με τις ώρες στον Η/Υ και παίζει παιχνίδια γιατι έβγαλε τα μάτια tou playstation και τώρα την πληρώνει ο Η/Υ :lol:
¨Εχει πλάκα να τον βλέπεις μα περνά τις ώρες του εκεί και όταν παώ εγώ να φτιάξω το site μου αυτός λέει: "άσε με παλιο μ@λ@κ@ τώρα τους γ@μ@ω!!!!" :lol: :lol: :lol:

ΈΠΑΘΕ ΕΘΙΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

siolosni
01-01-07, 19:34
megalo erwtima.
h microshoft exei kanei terastia vimata se me to xbox kai xtipise sthn sony sta isa.
oso anafora ta paixnidia sthn arxh tou xbox oi eteries pexnidiwn snobaran to xbox alla sth synexia oi eteries vgazan 2ples ekdoseis kai gia tis 2 paixnidomixanes. nomizo :oops: oti to neo xbox ua einai liiiigo kalitero kai + ths alis exei dimiourgish kalhterh koinothta online gameing.
to xbox exei kai auto blyray fadazome.... einai koinopraksia....
h konsola ths nintendo pws sas fanike :?:
pados oi efimerides egrapsan oti ypirgan pola atyximata me ta nea xiristiria.
h nintendo sto manual anagrafei oti prepei o pexths na skoupizei ta xergia tou otan idronoun giati alios katalavenete.....
tha spane baza tv kai aless oikoskeues :lol: :lol: :lol: :lol:

gRooV:Σε παρακαλώ διόρθωσε το μήνυμά σου και γράψτο με ελληνικούς χαρακτήρες!
Αντε.. χρονιάρες μέρες!! :D

ALAMAN
01-01-07, 22:53
Κάτι άσχετο: Ξέρετε άν θα βγεί το call of dutty 3 σε pc;

gRooV
01-01-07, 23:15
Το Wii δεν το υπολογίζετε καθόλου; Εντάξει έχει κάπως παιδικά γραφικά αλλά έχει δυνατότητες και είναι πρωτοποριακό.

Chris Valis
03-01-07, 01:42
wiiiiiiiiiiii!!!!!!!

NUKE
03-01-07, 17:30
Εγω δεν μπορουσα με τιποτα να παρω ποτε παιχνιδομηχανη.Ο υπολιστης τα παιζει ολα και νομιζω 10 φορες πιο ωραια.υπολογιστης και παλι υπολογιστης.Σιγα μην δωσω 600 ευρω ενω μπορω να παρω και λαπτοπ με τα ιδια λεφτα σημερα.(Ενταξει δεν θα ειναι τρομερος για παιχνιδια αλλα θα τα παιζει ολα μια χαρα).Και δεν παιζει μονο παιχνιδια.Ασε που δεν χρειαζεται να κουβαλας και τηλεοραση...

aeonios
05-01-07, 00:08
Εγω δεν μπορουσα με τιποτα να παρω ποτε παιχνιδομηχανη.Ο υπολιστης τα παιζει ολα και νομιζω 10 φορες πιο ωραια.υπολογιστης και παλι υπολογιστης.Σιγα μην δωσω 600 ευρω ενω μπορω να παρω και λαπτοπ με τα ιδια λεφτα σημερα.(Ενταξει δεν θα ειναι τρομερος για παιχνιδια αλλα θα τα παιζει ολα μια χαρα).Και δεν παιζει μονο παιχνιδια.Ασε που δεν χρειαζεται να κουβαλας και τηλεοραση...

Φίλε ΝUΚΕ και εγώ ήμουν Hardcore αυτής της άποψης σε απίστευτο σημείο. Αφού κοιμόμουν και έβλεπα και στον ύπνο μου πως δούλευα σε διάφορα linux shells αλλά ποτέ σε X/kde/gnome.
Είχα ενα πισι μόνο για παιχνίδια σπίτι.

Mέχρι που σύγκρινα αρκετά παιχνίδια μεταξύ του δικού μου και άλλων κορυφαίων pcs από την μία και από την άλλη με ΧΒΟΧ-PS2 και σε βεβαιώνω πως πάντα τα παιχνίδια στο pc ήταν ριγμένα. Αν είσαι απαιτητικός gamer και δεν τα παίξεις όμως δεν θα το καταλάβεις και θα συνεχίσεις να είσαι μάλλον κάπως προκατελειμένος όπως ήμουν και εγώ. Εξαρτάται βέβαια και τι θέλεις και πόσο απαιτητικός είσαι. Στο πισι υπάρχουν πάρα πολλοί εξαιρετικοί τίτλοι αλλά στα Cross platform games οι προγραμματιστές στον βωμό της συμβατότητας θυσιάζουν την ποιότητα πάντα. Ενδεικτικά να πω τα αίσχη του HALO/BATTLEFRONTαλλά και του COD2 που αν και εξαιρετικό σε βαρβάτο pc δεν συγκρίνεται καν με την έκδοση στο XBOX πόσο μάλλον στο 360. Και άλλα πολλά στο PS2.
Από την άλλη το σύστημα στόχευσης στο XBOX 360 είναι απαράδεκτο και κάποιον που θέλει να κάνει καριέρα στο σημάδι γιατί το αναλογικό τμήμα του χειριστηρίου είναι για σφαλιάρες.
Αλλοι φυσικά ικανοποιούνται με πασιέντζες. Απόλυτα φυσιολογικό....περί ορέξεως.........

Τελικά πήρα κ τις 2 κονσόλες από το ebay σε πολύ καλές τιμές για την εποχή τους!

Αν θες φτηνό ΕΠΩΝΥΜΟ λαπτοπ πέρνα ένα σαββατο στο στοκάδικο του Πλαίσιου στην Μεταμόρφωση και δεν θα το μετανοιώσεις. Ισως δεις μια έκπληξη για το τι μπορείς να κάνεις τα 600 ευρώπουλα σου!

Σύμφωνα με έρευνα που έδωσε στη δημοσιότητα η υπηρεσία NPD των Ηνωμένων Πολιτειών, το Xbox 360 ήταν το σύστημα οικιακής ψυχαγωγίας που κέρδισε την προτίμηση των αμερικανών καταναλωτών κατά την περίοδο των Χριστουγέννων.

Αναλυτικότερα -και πάντα σύμφωνα με τα στοιχεία της NPD- από τις αρχές Νοεμβρίου και μέχρι και τις 25 Δεκεμβρίου, πωλήθηκαν 2.000.000 τεμάχια του Xbox 360, ενώ στη δεύτερη θέση της κατάταξης τοποθετήθηκε το Wii με πωλήσεις της τάξεως του 1.800.000 τεμαχίων.

Βέβαια, πρέπει να τονιστεί ότι οι πωλήσεις του Wii καταγράφονται από τις 19 Νοεμβρίου, οπότε και κυκλοφόρησε για πρώτη φορά στην αμερικανική αγορά, σε αντίθεση με αυτές του Xbox 360 που καταγράφονται από τις αρχές του μήνα.

Τέλος, στην τρίτη θέση του φετινού "πολέμου" ήρθε το PlayStation 3 με πωλήσεις που άγγιξαν τα 750.000 τεμάχια, ωστόσο, όπως είναι γνωστό, αυτή η μεγάλη διαφορά οφείλεται, κυρίως, στην αδυναμία της Sony να προμηθεύσει την αγορά των Η.Π.Α. με ικανοποιητικό αριθμό τεμαχίων από τη νέα της κονσόλα.

http://tech.pathfinder.gr/games/news/xbox360-top.html

Φυσικά κανείς δεν δίνει εύκολα 299€ για το core του ΧΒΟΧ 360 τι στιγμή που ο μέσος μισθός στην Ελλάδα είναι 700€. Γιαυτό και ο κόσμος ψωνίζει από έξω !

ROLAND
25-01-07, 04:23
8) Αν εχεις υπολογιστη αγαπητε μου φιλε.... τι να την κανεις την παιχνιδομηνανη... 8) 8)



********To μήνυμα στο υπόλοιπο διαγράφηκε απο την διαχείριση*************
******ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ W@REZ/CR@CKS κτλ**************
***Διαβάστε προσεκτικά τους κανόνες τους φόρουμ*********

οκ οκ καταλαβα ζηταω συγνωμη..... :( :( :(

www.gamecopyworld.com
και θα καταλαβετε....
ελπιζω αυτο να επιτρεπετε.... :-# :-#

Vegeta
10-02-07, 21:44
μέγα λάθος φίλε roland. ο υπολογιστής μπορεί να είναι καλός επειδή με ένα καλό pc μπορείς να παίξεις πολλά παιχνίδια δηλαδή τίτλους που βγαίνουν και στο x-box360 και στο ps3. επίσης όταν το ps2 κυκλοφορούσε πολύ, όλοι είχαν τρελαθεί τώρα φυσικά δεν σκέφτεται κανείς να το αγοράσει καινούργιο γιατί ερχετε το ps3.οι περισσότεροι το κάνουν επειδή τους αναγκάζουν οι παιχνιδομηχανίες αφού καινούργια παιχνίδια βγαίνουν μόνο σε καινούργιες κονσόλες αναγκάζοντας τους gamers σε ένα φαύλο κύκλο αγορών. όμως η γλύκα να παίζεις σε παιχνιδομηχανή είναι άλλο πράγμα, ο υπολογιστής υπερέχει μόνο στο multiplay αλλά οι παιχνιδομηχανές (το λέει και η λέξη) είναι προορισμένες για παιχνίδι, πολύ καλό παιχνίδι μάλιστα. εξάλλου οι καλύτεροι τίτλοι κάθε κονσόλας δεν βγαίνουν στο pc. η nintedo, η sony και η microsoft δεν είναι χαζές να δίνουν τα καλά τους παιχνίδια η μια στην αλλή για να κάνουν πωλήσεις. έχεις δει ποτέ το mario της nintedo σε ps ή pc? ή το crash bandicoot της sony σε pc ή σε nintedo?(μιλάμε για νόμιμα, οχι μαϊμού) και σου αναφέρω τώρα 2 πολύ παλιά παιχνίδια με πολλές versions που θα έπρεπε να είχαν κυκλοφορήσει έδω και τόσα χρόνια σε όλες τις κονσόλες. έγω πάντως είμαι φανατικά υπερ των παιχνιδομηχανών όσο αναφορά το gaming σε σχέση με το pc. τις ώρες που έχω κολήσει μπροστά από την οθόνη της τηλεώρασης μου παίζοντας ένα παιχνίδι δεν έχω κλείσει ούτε τις μίσες μπροστά στην οθόνη του υπολογιστή μου παίζοντας και εκεί. + το γέλιο που έχω ρήξει με φίλους σε διάφορα σπίτια παίζοντας με 3-4 χειριστήρια το ίδιο παιχνίδι στην ίδια τηλεώραση δεν θα το ρήξω ούτε σε 10 χρόνια στο pc μου παίζοντας multiplay ούτε σε net cafe παίζοντας lan, αφού ο καθένας έχει το δικό του pc.
ελπίζω να με καταλαβαίνεις............

Vegeta
10-02-07, 22:22
είπα πολλά στο προηγούμενο μήνυμα και στο τέλος ξέχασα να πω την γνώμη μου για το ps3 και το x-box360.
εγώ είμαι υπέρ του x-box360, όχι επειδή έχει πολύ καλύτερους τίτλους από το ps3, αλλά μόνο και μόνο επειδή η sony μας τα έχει "παρακάνει". δεν θα συνχωρέσω ποτέ στην sony την τσατσιά που είχε κάνει κάνει με το psone. το είχε αφήσει ελεύθερο στην αγορά γνωρίζοντας οτι όλα τα cd που κυκλοφορούσαν τότε ήταν πειρατικά μόνο και μόνο για να κερδίσει ένα μεγαλό μερίδιο του αγοράστικού κοινού μαθαίνοντας την κονσόλα της και είχε παραγκονήσει μια άλλη πολύ καλύτερη κονσόλα εκείνης της εποχής όταν πρωτοείχε βγει το psone και εννοώ το nintedo64.
άλλος θα έλεγε ότι ήταν μια πολύ έξυπνη κίνηση εγώ όπως είπα το βρίσκω τσατσιά.τελικά όμως από οτι φαίνεται κάτι τέτοιοι κουτοπόνηροι επιβιώνουν (αντί να βελτιώσει το προϊόν της κοιτούσε πως θα "φάει" τον ανταγωνιστή).
πάντως εγώ από εκείνο τον καιρό δεν ξαναγόρασα sony, ούτε τηλεώραση, ούτε στερεοφωνικό, ούτε mp3, ούτε κινητό, ούτε τίποτα. άλλωστε είναι αρκέτα ακριβά (λόγο μάρκας) και δεν έχουν μεγαλύτερη αξιοπιστία από άλλες μάρκες εξίσου καλές αλλά φθηνότερες όπως philips,samsung,jvc.
τέλος θα είθελα να προσθέσω κάτι που δεν το είξερα αλλά μου το είπε ένας φίλος τώρα τελευταία, το ps3 δεν παίζει στις συνηθισμένες τηλεωράσεις αλλά θέλει άλλο είδος τηλεώρασης δεν ξέρω περισσότερα.πάντως αν κάποιος σκέφτεται να το αγοράσει καλό είναι να ρωτήσει πρώτα αν το παίζει η τηλεώρασή του πριν βρεθεί προ εκπλήξεως και χρειάζεται στο τέλος να αγοράσει και καινούργια τηλεώρασει μαζί με το ps3.

Vegeta
10-02-07, 22:33
μια ερώτηση παιδιά... το καταλαβαίνω που η sony το γύρισε από το cd του psone στο dvd του ps2 (είχε πρόβλημα με τον ήχο των παιχνιδιών και τις αυξημένες απαιτήσεις για γραφικά των καινούργιων τίτλων). τώρα όμως που κολάει το blu-ray? τι θα το κάνει? αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσει την χωρητικότητα του blu-ray να βελτιώει τα γραφικά της, αφού μπορεί ακόμα στο dvd. άλλη μια τσατσιά μου φαίνεται για να ξαναπουλήσει παιχνιδομηχανές.

aloumvrios
23-02-07, 11:30
Το Gaming φίλοι μου όπως όλοι έχουμε καταλάβει είναι ακριβό χόμπυ!!!
Οπότε θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι αφου έχεις υπολογιστή τι να την κάνεις την παιχνιδομηχανή.
Τώρα αν είχα θα διαλέξω κονσόλα νέας γενιάς θα διάλεγα Wii γιατί υποστηρίζω την προσπάθεια της Nintendo.Στις μέρες μας δεν εχουμε ανάγκη από ακόμα καλύτερα γραφικά αλλά από κάτι πρωτοποριακό που θα αλλάξει την ιστοριά του gaming.Παρολ'αυτα δε νομιζω να αγορασω καποια απο τις 3 κονσολες για καθαρα οικονομικους λογους.

aeonios
25-02-07, 03:53
Η τιμή του PlayStation 3 αποτέλεσε αντικείμενο συζητήσεων από τη στιγμή που ανακοινώθηκε. Επιπλέον, οι Ευρωπαίοι έπρεπε να ανεχθούν την καθυστέρηση της κυκλοφορίας του συστήματος μέχρι τον Μάρτιο. Η Ελλάδα θα πρέπει να ανεχθεί περισσότερα…

Σύμφωνα με sites μεγάλων αλυσίδων καταστημάτων όπως το Πλαίσιο, το PlayStation 3 θα κοστίζει 659 ευρώ μόλις κυκλοφορήσει στην Ελλάδα, 60 ευρώ περισσότερα από την επίσημη ευρωπαϊκή τιμή των 599 ευρώ. Η Sony Computer Entertainment έχει ήδη επιβεβαιώσει ότι η τιμή της κονσόλας στην Ιρλανδία και την Αγγλία θα είναι και εκεί υψηλότερη, γεγονός που καθιστά την Ελλάδα την τρίτη χώρα που θα πρέπει να πληρώσει περισσότερα λόγω υψηλού ΦΠΑ. Η διαφορά ανάμεσα στις τρεις χώρες έγκειται στη μεγάλη απόκλιση που παρουσιάζεται στο μέσο μηνιαίο εισόδημα, αφού, ο βασικός μισθός στην Ελλάδα, ως γνωστόν, δεν ξεπερνά τα 600 ευρώ.

Αν θέλετε να διαβάσετε την παραπάνω είδηση στα Αγγλικά, ακολουθήστε το link:
http://www.gamesite.gr/news/preview_news.asp?category_id=89&NEWS_DATA_ID=57778

aloumvrios
25-02-07, 13:02
nomizw file aeonios oti to afto to videaki ta leei ola http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=44214

aeonios
25-02-07, 14:02
nomizw file aeonios oti to afto to videaki ta leei ola http://www.gametrailers.com/umwatcher.php?id=44214
+++++ Φίλε είσαι κορυφή !!!!

brainman
27-02-07, 00:45
η ερωτιση ειναι γενικη κ εξαρταται απο τι ψαχνει ο καθενας.αυτο που θελω να πω ειναι:θες γερη μηχανη,η τιτλους να παιζεις?ανθες τιτλους διαλεγεις ps3 ενω αν θες μηχανη θα παρεις xbox360.τα παραπανω τα στηριζω με το γεγονος οτι εχω xbox(Το προιγουμενο).ποτε δεν μου εβγαλε ουτε ενα προβλημα σε σχεση με οτι ακουγα απο φιλους για τα ps1 η 2.να προσθεσω το γεγονος οτι ειχα βαλει hard disk της αρεσκειας μου κ εβαζα μουσικη κ οτι αλλο ηθελα μεσα(δεν αναφερω για λογος πνευματικων δικαιωματων......)
η ταπεινη μου γνωμη ειναι πως κανενα απο τα 2 δεν προσφερει οτι ο υπολογιστης,εφον μπορεις να τον μετατρεψεις σε παιχνιδομηχανη.γιατι εχει κ τιτλους κ δεν "καταλαβαινει" τιποτα απο την αποψη πωςοτι κ να παθει καταπασα πιθανοτητα το φτιαχνεις κ μονος σου

Vegeta
27-02-07, 01:44
παιδια ο υπολογιστης δεν ειναι για παιχνιδι. ας μην τα μπερδευουμε.
λετε οτι αυτες οι παιχνιδομηχανες ειναι ακριβες και αυτος ειναι ο κυριος λογος που δεν θα αγοραζατε καμια απο αυτες.
τον υπολογιστη σου για να τον μετατρεψεις σε μια αξιοπιστη παιχνιδομηχανη σου χρειαζονται λιγοτερα χρηματα;
αν το ps3 για παραδειγμα κανει οσο λεει ο aeonios (περιπου 650 €), θα κανει λιγοτερο ενας υπολογιστης με ολο αυτο το απαραιτητο hardware πανω του για να σηκωσει αυτα τα παιχνιδια; επιπλεον αν παρεις μια φορα π.χ. το x-box360 θα μπορεις να παιξεις ολα τα παιχνιδια που βγαινουν σε αυτη την κονσολα. αν εχεις και παραλληλα pc θα μπορεις να παιξεις ολους τους ομονιμους τιτλους που θα μεταφερθουν στο pc ή απο καποια στιγμη και μετα τα παιχνιδια θα εχουν απαιτησεις και δεν θα τραβαει το μηχανημα;

aeonios
27-02-07, 08:43
Και μην ξεχνάμε και πως στο πισι βγαίνουν όλο και καλύτερα emulators για όλες τις κονσόλες. Μέχρι και για ps2 !

leolonis
25-03-07, 20:36
PC IS THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aeonios
26-03-07, 23:43
Τρέξτε να προλάβετε την προσφορά!!!

Με κάθε 360 δώρο και 7 καφάσια μπύρες!!!!!!!!!!!

jakektm
27-03-07, 12:27
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

aeonios
28-03-07, 15:01
Για όσους αγόρασαν/σκοπεύουν να αγοράσουν PS3 και πάνε να παίξουν δικτυακά παιχνίδια/να έχουν δικτυακές υπηρεσίες ας το σκεφτούν διπλά!

Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για εμάς και κάποιες τριτοκοσμικές χώρες ενώ είναι για όλη την υπόλοιπη Ευρώπη!!!!



Sony has confirmed to GamesIndustry.biz that some PS3 owners will have to wait until they can visit the PlayStation Store - adding that some territories won't get access at all.

PlayStation Store is billed as "an integrated and streamlined online storefront" which "allows all PS3 users to browse and download available entertainment content".

Along with downloading high-definition game videos and playable demos for titles such as Motorstorm, users can purchase full games such as Tekken 5: Dark Resurrection.

But since PS3 went on sale in Europe last Friday, some PlayStation.com forum users have complained that they can't access PS Store. The service is reportedly unavailable in territories including Bulgaria, Croatia, Greece, Iceland, Israel, Saudi Arabia and Slovenia.

Speaking to GI.biz Nick Sharples, SCEE's director of corporate communications, confirmed that there will be a delay to the arrival of PS Store in some countries.

"There are more than 102 territories in the region, and each Store has to be made unique for each territory due to different currencies and languages," he explained. "Stores will reach some territories in due course."

However, Sharples continued, some countries "won't get a store at all" due to factors such as lack of broadband penetration. "The PS Store may not be accessible in Azerbaijan, for example," he added.

Sony has yet to announce timings for the arrival of PS Store in other territories.


πηγή GamesIndustry.biz


Εσείς θέλω να μου πείτε τώρα.... όσοι δε πήρατε 360 εδώ και ενάμισι χρόνο για να περιμένετε το ps3, πιστεύετε ότι άξιζε την αναμονή ή ότι σας πιάσαν κορόιδα?

amerikanos
29-03-07, 22:21
κανενα απο τα δυο

alex_110383
16-04-07, 11:35
με επεξεργαστη ΙΒΜ 9-πύρηνο δαγκωτό στο πσ3

cybermike
16-04-07, 22:23
ρε παιδια σκευτητε οτι οποιαδηποτε συσκευη blue ray, εχει τουλαχιστων 800 γιουρια και με 600 μας δινουν μια
παιχνιδομηχανη τρομερη, που βαρενει τις πλατες της το ονομα sony play station, που παντα παραμενει σταθερη αξια.
αν και λιγο εως πολυ ακριβο συμφερει απιστευτα για τα τωρα δεδομενα της τεχνολογιας που φερει τον τιτλο
blue ray. το μονο κακο ειναι οτι δεν εχει πολλους τιτλους ακομα :cry:

brainman
17-04-07, 01:46
μια ερώτηση παιδιά... το καταλαβαίνω που η sony το γύρισε από το cd του psone στο dvd του ps2 (είχε πρόβλημα με τον ήχο των παιχνιδιών και τις αυξημένες απαιτήσεις για γραφικά των καινούργιων τίτλων). τώρα όμως που κολάει το blu-ray? τι θα το κάνει? αν είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσει την χωρητικότητα του blu-ray να βελτιώει τα γραφικά της, αφού μπορεί ακόμα στο dvd. άλλη μια τσατσιά μου φαίνεται για να ξαναπουλήσει παιχνιδομηχανές.


λιγο εως πολυ ακριβο

πολυ ακριβο οχι απλα λιγο.καλα τα λεει ο vegeta

kalitexnis
18-08-07, 16:10
....... ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.... ΟΛΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΣ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΕΣ. ..........