PDA

Επιστροφή στο Forum : κωδικος σε p910i



hlektrologos000
29-12-06, 17:04
καλησπερα παιδια .πηρα ενα μεταχειρισμενο sony ericsson p910i ,και θελω να του κανω reset .
Αλλα μου ζηταει κωδικο συσκευης και ο προηγουμενος ιδιοκτητης δεν τον θυματε .

ειχα διαβασει καπου οτι με ενα συνδιασμο πληκτρων εμφανιζετε ο τρεχων κωδικος ,αλλα το τωρα που το χρειαζομε δεν το βρισκω.

Σημειωση οτι το τηλεφωνο ειναι ανοιχτο και λειτουργει .
Λυσεις οπως να παω σε μαγαζι να μου το αναβαθμιση κτλ τις γνωριζω.

Υ.Γ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΜΕΝΟ.

Ευχαριστω .

leosedf
29-12-06, 18:19
>*<<*<* με το ροδάκι και το αστεράκι, το δεξιά αντιστοιχεί με το πάνω και το αριστερά με κάτω.
Δεν πιστεύω ομως να γίνει και τίποτα.

GEWKWN
29-12-06, 22:38
δοκιμασε τα παρακατω


HTTP://mobile.box.sk

ισως βρεις αυτο που θες

alexandrosp910i
31-12-06, 14:08
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το πας στην SONYERICSSON με απόδειξη αγοράς του άλλου παιδιού και να στο ξεκλειδώσουν, και να ξέρεις όταν κάνεις reset στο p910i χάνει ότι υπάρχει μέσα δεν κρατάει τίποτα ξένο μέσα, την πάτησα μια φορά εγώ και έχασα τηλέφωνα, φωτογραφίες, μηνύματα, θέματα, προγράμματα μιλάμε τα πάντα

hlektrologos000
02-01-07, 15:56
>*<<*<* με το ροδάκι και το αστεράκι, το δεξιά αντιστοιχεί με το πάνω και το αριστερά με κάτω.
Δεν πιστεύω ομως να γίνει και τίποτα.

Στην παρακατω σελιδα βρηκα την λυση http://www.newlc.com/How-to-reset-reformat-a-phone.html


και συγκεκριμενα στο post του "anonymous"

26-12-2006
written by
anonymous

i do it. you can do this at any time that your mobile is turn on. 1) scroll jag one step to top 2) press "*" key 3) scroll jag
two step to down 4) press "*" key 5) scroll jag one step to down 6) press "*" key the menu will assign on screen

Απο το μενου που εμφανιστηκε μπορεσα και εκανα φορματ στην συσκευη και επανηλθαν οι εργοστασιακες ρυθμισεις.
μετα κατεβασα το αρχειακι με το ελληνικο μενου το σεταρα και ολα οκ.
οτι αρχεια ειχα στην memory stick δεν πειραχτηκαν.


φιλε leodself δεν ξερω αν ενουσες το ιδιο πραγμα αλλα εγω δεν καταλαβα οτι επρεπε να κανω scroll(ρολαρισμα,αν ενουσες) το ροδακι και το εκανα κλικ πανω -κατω,και δεν μου εβγαινε το κρυφο μενου.
οπως και να εχει σε ευχαριστω .


Υ.Γ 1) Φιλε alexandrosp910i ποτε μην λες ποτε.....
Αλλη μια λυση ειναι να κανεις αναβαθμιση ,με αυτο τον τροπο μηδενιζετε ο κωδικος .

Υ.Γ 2) Αν η σελιδα που εχω postarei προσβαλει τους κανονονες του ηλεκτρονικα ζητω συγνωμη και ας διαγραφει.

Υ.Γ 3) Φιλε GEWKWN πολυ καλη η σελιδα που εδωσες πολυ πιθανον να υπαρχει και εκει μεσα ο τροπος .


Υ.Γ 4) Α..... ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

alexandrosp910i
06-01-07, 13:45
Προσπάθησα να το κάνω και εγώ μια φορά και μου ζήτησε πάλι κωδικό γι’αυτό είπα δεν γίνετε και σήμερα που το έκανα πάλι ζήτησε