PDA

Επιστροφή στο Forum : Εκθεση electronika & Digitec & συνάντηση



gsmaster
15-02-07, 00:53
Η εν λόγω έκθεση είναι 1 με 4 Μαρτίου 2007.
Τι θα λέγατε για μια συνάντηση κάποια απο εκείνες τις μέρες?

pet
15-02-07, 01:28
εγώ θα κατέβω πάντως

NUKE
15-02-07, 01:42
Το ειχα προτεινει και εγω αλλα κανενας δεν απαντησε.Τεσπα.Εγω ειμαι μεσα.
Στο Ελληνικο δεν ειναι?

Radiometer
15-02-07, 01:54
Απο Θεσσαλονίκη λέμε να κατεβούμε εγω και ο gsmaster.... αλλος κανείς :?:

hlektrologos000
15-02-07, 09:07
Αν δεν δουλευω ειμαι μεσα και γω.

Lykos1986
15-02-07, 12:42
Και εγω μάλλον (κατα 85%) θα έρθω.

dal_kos
15-02-07, 15:57
Στα γενεθλια μου πανω την κανουνε :)
Συγγνωμη αλλα ποιο ακριβως ειναι το αντικειμενο της εκθεσης? Καμια ιστοσελιδα μας βρίσκεται?

Radiometer
15-02-07, 18:04
Στα γενεθλια μου πανω την κανουνε :)
Συγγνωμη αλλα ποιο ακριβως ειναι το αντικειμενο της εκθεσης? Καμια ιστοσελιδα μας βρίσκεται?


http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=4896

Radiometer
19-02-07, 22:01
Δεν βλεπω κινηση εδω,
θα κανουμε καμια συναντηση στην Αθηνα με ευκαιρια και την εκθεση :!:

itta-vitta
20-02-07, 21:17
Πού γίνεται η έκθεση;

SV1EDG
20-02-07, 21:39
Εκθεσιακό Κέντρο Ελληνικού,πρώην ανατολικό αεροδρόμιο στην Βουλιαγμένης χαμηλά,πρίν φτάσουμε παραλιακή.Διαφορετικά http://www.expoelsys.gr/expoline_blue/gr/index.html

Μάριος
mlazos.freewebsites.com

gsmaster
28-02-07, 03:39
Λογικά η έκθεση είναι ανοιχτή για το κοινό έτσι? εννοώ δεν είναι μόνο για εμπόρους πχ...
Ξέρει κανείς κατα πόσο ισχύει αυτό που βλέπω εδώ?
http://www.expoelsys.gr/expoline_blue/gr/invitation.html

Αν δεν έχουμε πρόσκληση πόσο είναι η είσοδος (σιγά που δεν θα χω.... λέμε τώρα)


Μην κάνουμε τοσο δρόμο και φάμε πόρτα...

aeonios
28-02-07, 10:20
Γιάννη το τσέκαρα με παράγοντα της έκθεσης και ισχύει αυτό με την εκτύπωση. Αν κάποιος θέλει επίσης να πάρει πρόσκληση δωρεάν, δεν έχει εκτυπωτή και είναι αθήνα μπορεί να περάσει σήμερα το απόγευμα από τα γραφεία της Ενωσης Ελλήνων Ραδιοερασιτεχνών ( http://www.raag.org/activities_gr.html#hlektronika2007) 5.30-9 για να προμηθευτεί. θα έχουν και εκείνοι περίπτερο στην έκθεση. Τελικά θα βρεθούμε σαν παρέα του hlektronika? Μήπως έπρεπε ο administrator να μας βγάλει και τίποτε μπλουζάκια να πάμε διαφημίζοντας το site ; ;)

itta-vitta
28-02-07, 12:14
Από 4-8 Μαρτίου θα είμαι Αθήνα.
Τηλ 6945430479 Ηλίας.

NUKE
28-02-07, 12:19
θελετε να παμε ολοι κυριακη?

dal_kos
28-02-07, 14:23
Κυριακη πιθανον να μπορεσω να ερθω κι εγω.
Για τι ωρα μιλαμε?
Πως θα συναντηθουμε/αναγνωρισουμε ο ενας τον αλλο??[καλα εμεις που ειχαμε παει στη συναντηση αλλα οι υπολοιποι...?]

Radiometer
28-02-07, 16:24
επειδή θα κατεβούμε εγώ με τον gsmaster από την Θεσσαλονίκη,
μήπως θα μπορούσαμε να το κάνουμε για το σαββατο και μετά την έκθεση να
παμε για ένα καφεδάκι να γνωριστουμε :D

ice25
28-02-07, 18:40
Με πισατε βρε!!Θα κατέβω και εγώ με gsmaster και radiometer.Τώρα πως αντέχεις 1000+km με 2 Γιαννηδες στο ίδιο αμάξι??Είναι άλλο θέμα!! :?: :?: :lol: :idea:

gRooV
28-02-07, 19:54
Η έκθεση είναι στα μπετά ακόμα, χθες ήμουν εκεί και ετοιμάζαμε το περίπτερο του awmn. Πολύ λαδομπογιά ρε παιδιά!

gsmaster
01-03-07, 01:25
Χε χε, Θανάση, ετοιμάζονται να μας υποδεχτούν... Λογικά θα είναι έτοιμα αυριο που ανοίγει η έκθεση....


Με πισατε βρε!!Θα κατέβω και εγώ με gsmaster και radiometer.Τώρα πως αντέχεις 1000+km με 2 Γιαννηδες στο ίδιο αμάξι??Είναι άλλο θέμα!! :?: :?: :lol: :idea:
Και να φανταστείς ότι έχουμε στο ψήσιμο κι άλλο Γιάννη...

babisko
01-03-07, 07:41
Με πισατε βρε!!Θα κατέβω και εγώ με gsmaster και radiometer.Τώρα πως αντέχεις 1000+km με 2 Γιαννηδες στο ίδιο αμάξι??Είναι άλλο θέμα!! :?: :?: :lol: :idea:

Χρειάζονται άλλοι 43 Γιάννηδες (45 Γιάννηδες ....)

:lol: :lol: :lol:

gsmaster
01-03-07, 18:34
Τι λέει πήγε κανένας? Είναι μεγάλη? πόσες ώρες περίπου χρειάζεται για μια καλή περιπλάνηση? Να ξέρουμε περίπου πόσο θα μας πάρει.

Έχει εκεί στον χώρο της έκθεσης κοντά καμια καφετέρια για να μαζευτούμε? το σάββατο κατα τις 6-7 το απόγευμα...

pet
01-03-07, 19:34
δεν πήγα ακόμα αλλά σε βλέπω να κρατάς μεγάλο καλάθι.... (εννοώ δεν νομίζω να είναι καιιιιι η έκθεση...)

gRooV
01-03-07, 22:13
Παιδιά παντού πιάτα και dvr...

radioamateur
01-03-07, 22:40
Για το χώρο της ψηφιακής ραδιοφωνίας γίνεται λόγος σε κάποιο περίπτερο;Κανένας φορητός δέκτης DAB παρουσιάζεται;Υπάρχει κάπου στον internet αναλυτικός κατάλογος εκθετών της συγκεριμένης διοργάνωσης;

aeonios
02-03-07, 00:12
Πήγα μια γρήγορη βόλτα σήμερα το βράδυ για να κόψω κίνηση!
Εχουν ρίξει το βάρος και είχαν την τιμητική τους τα δορυφορικά και τα συστήματα παρακολούθησης χώρων όπως θα διαπιστώσετε! Πολύ ενδιαφέρουσα έκθεση πιστεύω. Την Κυριακή θα ξαναπάω για πιο χαλαρά πράγματα και ελπίζω να σας πετύχω !

gsmaster
02-03-07, 00:28
Λοιπόν, δώστε ένα σημείο για καφε-συνάντηση το σάββατο το απόγευμα, κατα της 6-7, κατα προτίμηση μέσα η κάπου κοντά στην έκθεση

ice25
02-03-07, 00:32
Σύστημα τα παρακολουθήσεις χώρων!!!μμμ ο τομέας μας!Α ντε να δούμε!!θα μας δείξουν κάνα νέο!

gsmaster
02-03-07, 19:39
Λοιπόν, δώστε ένα σημείο για καφε-συνάντηση το σάββατο το απόγευμα, κατα της 6-7, κατα προτίμηση μέσα η κάπου κοντά στην έκθεση

Το κινητό μου είναι 694 737 9***, όποιος θέλει να έρθει ας κάνει ένα τηλέφωνο έγκαιρα (μέχρι τις 5:30 πχ).
Για το που ακριβώς θα είμαστε δεν έχω ιδέα, το σίγουρο είναι ότι θα είναι εκεί κοντά στην έκθεση.

NUKE
03-03-07, 00:28
Εγω ρε παιδια θελω να ερθω αλλα απο Νεα Ιωνια για ελληνικο δεν γινεται να ερθω χωρις αμαξι οποτε μαλλον ειμαι εξω...

vayeros
03-03-07, 08:20
Φιλε NUKE γιατι δε πας μεχρι τον σταθμο METRO του Αγιου Δημητριου?Απο εκει οπως διαβασα στο site της εκθεσης θα εχει δωρεαν μεταβαση για τον χωρο της εκθεσης.

radioamateur
03-03-07, 09:58
Κυκλοφορούν και ταξί ξέρετε... θέληση να υπάρχει...

"Πήγαινε με όπου θέλεις ταξιτζή..." :D

vayeros
03-03-07, 20:31
Πριν λιγη ωρα γυρισα απο την εκθεση που πηγα μαζι με τα παιδια απο την Θεσσαλονικη (gsmaster,radiometer και ice25).Η εκθεση ειναι αρκετα μεγαλη και με πολλα περιπτερα που καλυπτουν μεγαλη γκαμα!!Οι εκπροσωποι ευγενικοι και με αφθονο υλικο για τους παρευρισκομενους.Κακη εντυπωση μου εκανε ενας εκπροσωπος που ειχε πλακετες pcb που ακομα πριν μπουμε στο περιπτερο του μας ειπε με ακομψο τροπο οτι δε φτιαχνει πλακετες για λιγα κομματια και για φοιτητες(δε θυμαμαι το περιπτερο).
Υπηρχαν και νεες ιδεες οπως μια δορυφορικη κεραια που εβρισκε τον δορυφορο και ειναι οτι πρεπει για τροχοσπιτα κλπ.Αστεια εντυπωση μας εκανε ενα παπουτσι εντωπισμου(!!!) που μαλλον δεν ενδυκνειται για παντρεμενους 8)
Αφου τελειωσαμε με την εκθεση ηλεκτρονικων συνεχισαμε με μια αλλη εκθεση.Αυτη της πλατειας Γλυφαδας οπου πηγαμε για καφε.Εκει στην παρεα μας προστεθηκε και ο groov.Εκει τα εκθεματα ηταν γενους θυληκου και πολυ ομορφα!!!
Ευχαριστω ολα τα παιδια για την σημερινη τους παρεα και να πω πως ολοι τους μου αφησαν αριστες εντυπωσεις!!!
Αυτα τα λιγα....

gsmaster
04-03-07, 03:03
Μετά απο ~1050 km και ~15 ώρες συνολικού ταξιδιού, ~4 ώρες περιπλάνησης μέσα στην έκθεση, μπορώ να πώ ότι ήταν μια πολύ καλή εκθεση.

Βέβαια όπως είπαν και τα παιδιά πριν έχει πολλά συστήματα συναγερμών/κάμερες/δορυφορικά κτλ.... Αλλά έχει και αρκετά ενδιαφέροντα περίπτερα.... όπως πχ της fluke...

Προς το παρών καληνύχτα σας, περισσότερα αύριο.

Lykos1986
04-03-07, 03:08
Άντε περιμένουμε εικόνες!!!

Radiometer
04-03-07, 03:31
Τελικά άξιζαν τα 1050 χλμ. που κάναμε, όντως πολλή καλή έκθεση είχε πολλά και διάφορα είδη ηλεκτρονικών,
μάλλον και του χρόνου με το καλό θα την τιμήσουμε πάλι.


Κακη εντυπωση μου εκανε ενας εκπροσωπος που ειχε πλακετες pcb που ακομα πριν μπουμε στο περιπτερο του μας ειπε με ακομψο τροπο οτι δε φτιαχνει πλακετες για λιγα κομματια και για φοιτητες(δε θυμαμαι το περιπτερο).


vayeros το ίδιο "άκυρο" είχαμε και εμείς :P

ice25
04-03-07, 12:13
ήταν πολύ καλές και οι 2 εκθέσεις.Τελικά το ταξίδι με τους Γιαννιδες ήταν πολύ ευχάριστο!!
Η μόνη παραφωνία ήταν το gps το όποιο δεν έβαζε γλωσα μεσα.Επισεις τα παιδιά που μας τίμησαν με την παρέα τους ήταν άψογα και χαρήκαμε που τους γνωρίσαμε από κοντά.

Ελπίζουμε να βρεθεί γρήγορα ευκαιρία να ανταποδώσουμε την φιλοξενία