PDA

Επιστροφή στο Forum : Και επειδή το 4-1 δεν έφτανε....



aeonios
26-03-07, 23:50
Επίθεση δέχθηκε τα ξημερώματα της Κυριακής ο επίσημος δικτυακός τόπος της ΕΠΟ με αποτέλεσμα να τεθεί εκτός λειτουργίας. Στην επίσημη ανακοίνωση που εξέδωσε η ελληνική Ομοσπονδία αναφέρεται ότι υπεύθυνοι θεωρούνται Τούρκοι χάκερ.

Η Ελληνική Ομοσπονδία εξέδωσε ανακοίνωση στην οποία αναφέρει τα εξής:


«Από την Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία ανακοινώνεται ότι ο επίσημος διαδικτυακός της κόμβος (www.epo.gr) βρίσκεται από τις 00:51 της 25ης Μαρτίου 2007 εκτός λειτουργίας, λόγω σωρείας επιθέσεων που δέχτηκε από Τούρκους χάκερς.

» Οι επιθέσεις αυτές άρχισαν από τις 00:48 της 25ης Μαρτίου, έγιναν άμεσα αντιληπτές και με ταχύτατες ενέργειες τόσο εκ μέρους της ΕΠΟ, όσο της Hellas Online, αντιμετωπίστηκαν αστραπιαία και απολύτως επιτυχημένα.

» Για λόγους ασφαλείας το site της ΕΠΟ θα παραμείνει εκτός λειτουργίας, έως ότου ολοκληρωθούν οι εργασίες περαιτέρω θωράκισής του από τέτοιες επιθέσεις, οι οποίες είχαν ξεκινήσει εδώ και πολύ καιρό, αλλά κορυφώθηκαν μετά τον αγώνα της εθνικής ομάδας με την Τουρκία.


» Επιπλέον, η ΕΠΟ σε συνεργασία με την Hellas Online, έχει ξεκινήσει τις διαδικασίες εντοπισμού των υπευθύνων, ενώ έχει ήδη ενημερώσει όλες τις αρμόδιες αρχές».


Πηγή: news.in.gr

NUKE
26-03-07, 23:57
Να ρωτησω εγω κατι?Το ειχα απορια γιατι ολο ακουω για τετοιους χακερ.Εμεις εχουμε η Τουρκοι και οι Αλβανοι ειναι καλυτεροι απο εμας?

aeonios
27-03-07, 00:01
Kαι αυτό είναι το site πριν το ξαναφτιάξουν οι υπεύθυνοι!!!


Μήπως κάποιοι από σήμερα θα αρχίσουν να στέλνουν τα βιογραφικά τους σε κάποιες εταιρίες για οτιδήποτε εκτός από web security!!!;;;;

pet
27-03-07, 00:01
παντού υπάρχουν αλλά εδώ δεν νομίζω να βρεις έξυπνο άνθρωπο να προσπαθεί
να ριξει την τουρική epo.turk

αν είναι δυνατόν, αυτά είναι για ηλίθιους τουλάχιστον

pet
27-03-07, 00:06
ευτυχώς δεν βρίζουνε....

άμα είναι μόνο αυτό που κάνανε στην σελίδα , τότε αρχίζει να μ'αρέσει...
άντε να ξεκινήσει ο ανταγωνισμός!

aeonios
27-03-07, 07:56
Σχετικό και με τα γκολ του Νικοπολίδη!!!!



http://www.youtube.com/watch?v=rqK2qJeyj6I

Τρελος Επιστημονας...
27-03-07, 11:19
Ε ρε γελια... μας πηραν και τα σωβρακα (και στο ποδοσφαιρο και στην τεχνολογια)... :oops:

Και το video και η φωτο απο το site της ΕΠΟ ειναι καταπληκτικα!! 8)

phoenix_2007
27-03-07, 12:55
Άντε, έτσι όπως προκαλούν οι Τ...μογγόλοι, μου φαίνεται θα θυμηθώ το ποιηματάκι που άκουσα πριν λίγο καιρό:

Έχω μια αδερφή
τη λένε Βόρειο Κύπρο
την αγαπώ πολύ.

Και τώρα που μπορώ
όπλο να κρατώ
τα χέρια μου θα βάψω
με αίμα τ...κό

'Ετσι, για να μην ξεχνιόμαστε με τους "εκλεκτούς" εξ Ανατολών "φίλους" μας...

GEWKWN
28-03-07, 21:03
Ειναι τελικα θεμα χρονου!!!!!
2011-2007= 4 χρονια μειναν.
Ελλας ολε-ολε, Ελλας ολε-ολε
δεν σταματω να τραγουδω ποτε!!!
Ρε παιδια μπορει να μας κανανε επιθεση
καποιοι "Τουρκοι" ...
Αλλα δεν μασαμε!!!
προσεξτε τι κανουμε σαν Ελληνες
βριζουμε τον Ανθρωπο που μας "οδηγεισε" στο κυπελο.
βριζουμε για την ηττα μας!!!
Απλα δεν ειμασταν αρκετα καλοι στον αγωνα.
εεεεε!!!!
Ο αγωγος ειναι το θεμα!!!
Τι ειναι αυτο που η "ΜΗΤΕΡΑ-ΧΩΡΑ" ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ,
να απειλειται με καταστροφη μετα το σαμποταζ που εκαναν οι
"Φιλοι- Αμερικανοι" με πωληση λογισμικου (κακοβουλου)
στην Ρωσια την εποχη του ψυχρου πολεμου για την διαχειριση
των αγωγων του "φυσικου αεριου" που κατελειξε σε εκρηξη
(ορατη απο το διαστημα) και ουσιαστικα σε οικονομικη υφεση
την "ΜΗΤΕΡΑ" για να μην "μπει" ενεργα στην Ευρωπη σαν προιον
το "ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ" και να μην χασει την αξια του το Αμερικανικο
Δολαριο..
Προσωπικα και παντα σε υποκημενικο επιπεδο εχω την πεπηθηση
οτι :
1) Η επιθεση δεν εγινε απο Τουρκους(δες υποθεση Ελληνο-Τουρκικου πολεμου μεσω youtybe)
2) Μια περιεργη υποθεση ειναι η επαναληψη ενος καινουριου περιστατικου τυπου "Σισμικ"
που προκειται να γινει στον επομενο μηνα για την "προκληση" απο πλευρας Τουρκιας
σε "θερμο επεισοδιο", για την "σταθεροποιημενη" πια περιοχη του Αιγαιου Πελαγους
που θα γινει και επισημα το 2011 με τα εγκαινια του "Αγωγου".
3)Το γεγονος οτι οι πολεμοι μεταξυ των χωρων γινονται πια για "πορους"(πετρελαια Αιγαιου) και οτι
μια "συραξη " τυπου "φατους γκαλι" (αν δεν κανω λαθος στην φραση) απο πλευρας Τουρκιας
μετα το 2011 σε πιθανη χρηση του δικαιωματος της Ελλαδας στα 12 ναυτικα μιλια(σημερα ειναι εξι
μετα απο μυστικη συνφωνια που εγινε μεταξυ των ναυτικων των δυο χωρων) στην ουσια θα επιφερει
σε " θερμη κατασταση " την "ΜΗΤΕΡΑ ΧΩΡΑ" με την "Τουρκια" διοτι θα πρεπει να προστατεψει την επενδυση
της και μια αποσταθεριποιηση στην περιοχη οπου θα γινεται και μια μεταφορα μεσω πλοιων (Αλεξανδρουπολη)
δεν την συνφερει!!!!!!!!!!
αποτε κυριοι εχουμε μια συραξη Ρωσιας-Αμερικης διοτι πισω απο την Τουρκια σε σχεση με την χωρα μας ειναι η εν λογω
χωρα και η επιδιωξη της για την εκμεταλευση του πλουτου που υπαρχει στην "μικρη" και ομως "ΤΕΡΑΣΤΙΑ" χωρα που
θα παρει αυτο που της ανηκει!!!!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη τα ΠΑΝΤΑ!!!!
Για να επανελθω τωρα στο θεμα καταλειξαμε αντι την 25 Μαρτιου να τιμουμε την θυσια των τιμημενων πρωγονων
μας να βριζουμε "καποιους" σαν "προπονητες" και "ειδικοι" που ειμαστε ολοι στο ποδοσφαιρο.
προπαντον μην αφησουμε "Αγλους" χακερ να μας κανουνε να εκνεβριζομαστε με τους Τουρκους και
να ζηταμε την "τιμωρια" των "βοσκων" του διπλανου κρατους .
ΡΕ αυτοι πουλανε ακομη τις κορες τους για προβατα σε μια "ανταλαγη" για γαμο τι να ξερουν απο ΙΝΤΕΡΝΕΤ;
Παντως αν "χανανε" θα τους "εκτελουσαν" οι στρατιωτικοι για αυτο πειτε οτι τους σωσαμε την ζωη.
Ελλας ολε-ολε,Ελλας ολε-ολε
δεν σταματω να τραγουδω ποτε.

ΥΣ: aeonios το Αβαταρ πολυ καλο!!!

GEWKWN
28-03-07, 22:24
δυστηχωσ μαλλον καπηκαμε.
2-2 η Τουρκια
οι μαλα**ς στο 90' ισοφαρισανε.

aeonios
04-04-07, 08:47
Άντε, έτσι όπως προκαλούν οι Τ...μογγόλοι, μου φαίνεται θα θυμηθώ το ποιηματάκι που άκουσα πριν λίγο καιρό:

Έχω μια αδερφή
τη λένε Βόρειο Κύπρο
την αγαπώ πολύ.

Και τώρα που μπορώ
όπλο να κρατώ
τα χέρια μου θα βάψω
με αίμα τ...κό

'Ετσι, για να μην ξεχνιόμαστε με τους "εκλεκτούς" εξ Ανατολών "φίλους" μας...

Και επειδή κάπου άκουσα πως το πνεύμα της "αδελφοποίησης" μεταξύ των λαών μας είναι κοινό και στην Ελλάδα και στην Τουρκία και μάλιστα στην Τουρκία τα σχολικά βιβλία λένε τα καλύτερα για μας και πως δεν αναφέρονται τίποτε περίεργα για το γιουνανιστάν....... εξαιρετικά αφιερωμένο στους "ανάδελφους":

http://www.e-paideia.net/news/article.asp?lngEntityID=57754&lngDtrID=102

phoenix_2007
04-04-07, 08:55
Οι Τούρκοι μας αποκαλούν "Γιουνέν" δηλ "Ίωνες" και την Ελλάδα "Γιουνανιστάν" δηλ "Ιωνία"... Ακόμα και μέσα από την ίδια τους τη γλώσσα αναγνωρίζουν ότι άλλοι ήταν στα μέρη που έχουν καταλάβει αυτοί τώρα. Τι να κάνουμε... Ας όψονται οι δήθεν "προοδευτικοί" και οι άλλοι οι ψοφοδεείς που έχουμε εδώ...