PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντλια Νερου



NUKE
14-04-07, 20:19
Γεια σας, θελω να βρω καμοια μικρη αντλια νερου για υδροψυξη η αλλες κατασκευες.12 βολτ κυριως

Ξερεται κανα μαγαζι?

Gant
14-04-07, 21:05
Δεν έχω να σου προτείνω κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί, αλλά στη θέση σου θα κοιτούσα σε κάποιο κατάστημα τύπου Πρακτικερ ή που πουλάνε ενυδρεία.

EDIT: Η βεβαίως σε μαγαζί με ανταλλακτικά αυτοκινήτων. Αντλία νερου για τους υαλοκαθαριστήρες.

NUKE
14-04-07, 22:43
Λοιπον, αυτο που ειπες για ενυδρεια ηταν απιστευτο.Δεν μου ειχε περασει καθολου απο το μυαλο.Και μαλλον ειναι ακριβως αυτο που ψαχνω.Σε ευχαριστω φιλε.

Για των αυτοκινητων, ειναι καπως χονδροκομενα αλλα και αυτα θα μου καναν αλλα φοβαμαι μηπως μου πιασουν τον ποπο...
Παντως αν καποιος αλλος εχει και κατι αλλο ας πει...

babisko
14-04-07, 22:53
Γεια σας, θελω να βρω καμοια μικρη αντλια νερου για υδροψυξη η αλλες κατασκευες.12 βολτ κυριως

Ξερεται κανα μαγαζι?

Αντλίες νερού υπάρχουν πολλών ειδών. Από ενυδρεία, πιτσιλίθρες υαλοκαθαριστήρων, κυκλοφορητές νερού καλοριφέρ, κ.λ.π.
Αν προορίζεται για υδρόψυξη υπολογιστή, υπάρχουν ειδικά κιτ, φθηνά αλλά και ακριβά, επικίνδυνα για διαρροές, αλλά και αξιόπιστα.
Ίσως βοηθούσες λιγάκι αν το διευκρίνιζες λίγο περισσότερο.

gsmaster
15-04-07, 00:38
Εδώ θα βρεις αντλίες,
http://xtremeshop.com.gr/catalog/index.php?cPath=21_26_39
Έχει και άλλα αξεσουάρ για υδρόψυξη

NUKE
15-04-07, 15:18
Με ενδιαφερουν μικρες αντλιες.Καποτε ειχα δει κατι τετραγωνες μαυρες 5χ5.

Πρεπει να ειναι φτηνες.Θα παω δευτερα να ρωτησω σε μαγαζι με ενυδρεια...

Nemmesis
16-04-07, 12:48
απο οσο ξερω εγω οι καλητερες μικρες αντλιες ειναι αυτες για τα ενυδρεια γιατι ειναι αρκετε μικρες αθοριβες και ειναι σχεδιασμενες για σθνεχη λειτοθργεια... οι αντλιες απο υαλοκαθαριστιρες δεν κανουν γιατι δεν ειναι σχεδιασμενες για να δουλεβουν πολη ωρα... αλλα αν θες αντλιες 12v τοτε πρεπει να ψαξεις μονο στα συστηματα ιδροψυξης υπολογιστον... αν και θα βοηθουσε αν μας ελεγες γιατι ακριβως ψαχνεις τετοιες αντλιες.. και οι αντλιες για ενυδρεια κοστιχοθν περιπου 20ευροπουλα και αντεχουν για χρονια... ελπιζς να βοηθεισα

chip
17-04-07, 09:57
αν θέλεις για υδρόψηξη σε υπολογιστές (πχ) κοίτα www.checkmate.gr