PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια στη σχεδίαση τυπωμένου κυκλώματος στο eagle..



Tintin
27-05-07, 14:51
Παιδιά άνοιξα το πρόγραμμα και προσπάθησα να σχεδιάσω το εξής κύκλωμα αλλά σε αυτό το σημείο κόλλησα. Θα πρέπει να σχεδιάσω εγώ τις διαδρομές από κάτω ή να δώσω κάποιες εντολές στο πρόγραμμα να μου τις σχεδιάσει αυτό, αφού έχω συνδεσμολογήσει το κύκλωμα.;;;

Tintin
27-05-07, 14:54
το κύκλωμα

Lykos1986
27-05-07, 17:12
Έχεις κάνει κανονικά τις συνδεσμολογίες στο κύκλωμα και όταν πάτησες μετατροπή σε τυπωμένο σου εμφάνισε μόνο αυτό;;; Δύο λύσεις μπορώ να σκεφτώ. Η πρώτη είναι να μην χρησιμοποίησες το κανονικό εργαλείο σύνδεσης εξαρτημάτων στο θεωρητικό, με λίγα λόγια απλά να τραβούσες γραμμές. Και η δεύτερή λύση είναι να έχεις απενεργοποιημένο το επίπεδο unrouted οπότε και δεν θα βλέπεις τις γραμμές που θα πρέπει να συνέσεις.


Δες σε αυτήν την σελίδα για όλες τις λεπτομέρειες:
http://www.interq.or.jp/japan/se-inoue/e_eagle.htm

Αν πάλι δεν καταφέρεις κάτι τότε εδώ είμαστε!

Tintin
27-05-07, 20:46
Παιδιά βασικά αντί να πάω στο new shematic πήγα κατευθείαν στο new board λόγω άγνοιας δεν ξέρω να χρησιμοποιώ καθόλου το πρόγραμμα, νόμιζα ότι αφού θα τοποθετούσα τα εξαρτήματα από τη βιβλιοθήκη θα 'έπρεπε να σχεδιάσω εγώ και τις διαδρομές αλλά εντάξει τώρα η σελίδα που μου δείχνετε είναι κατατοπιστικότατη θα κοιτάξω εκεί .. ευχαριστώ για τη βοήθεια..