PDA

Επιστροφή στο Forum : Plexy glass στην Αθήνα...



spyhak
31-05-07, 22:10
Γεια σας..!
Λοιπόν μόλις ολοκλήρωσα την πρώτη μου κανονική (και καλά) πλακέτα και θέλω να φτιάξω, να βάλω κάποιον δηλαδή, να μου φτιάξει ένα κουτάκι απο plexyglass ή κάποιο άλλο υλικό (αλουμίνιο, πλαστικό, ότι 'ναι) έτσι όπως θα του πω εγώ με κάποιο σχεδιάκι.
Μιλάμε για δύο κουτάκια 10x10x3 και 7x7x3.

Τι με συμφέρει να κάνω;
Που μπορώ να βρω Plexyglass στην Αθήνα;
Πόσο θα στοιχίσει περίπου;

Ευχαριστώ...

_ab
31-05-07, 22:45
φιλε μου εχει στο μοναστηρακι ερμου,με το που βγεις απο τον ηλεκτρικο στο αριστερο σου χερι χαμηλα...οχι στην γωνια....Βεβαια εκει σου κοβει κομματια και τα φτιαχνεις μονος σου.....

spyhak
31-05-07, 22:59
Για τι τιμές μιλάμε;
Συμφέρει να πάρω plexyglass; Θέλω να είναι μαύρο το κουτάκι οπότε μετά θα πάρω ένα spray μαύρο να το βάψω... Δεν πειράζει έτσι;
Επίσης θέλω να έχει και 2 τρύπες του 1,5cm περίπου η κάθε μία. Μου την κάνει αυτός ή πρέπει να την κάνω εγώ;

_ab
31-05-07, 23:08
Για τι τιμές μιλάμε;
Συμφέρει να πάρω plexyglass; Θέλω να είναι μαύρο το κουτάκι οπότε μετά θα πάρω ένα spray μαύρο να το βάψω... Δεν πειράζει έτσι;
Επίσης θέλω να έχει και 2 τρύπες του 1,5cm περίπου η κάθε μία. Μου την κάνει αυτός ή πρέπει να την κάνω εγώ;

πιστευω πως ο ρολος του plexy glass ειναι για να φαινεται η κατασκευη και να ειναι πιο μουρατο.....(Γνωμη μου)Τωρα σαφως και εαν το βαψεις δεν τρεχει τιποτα και αν θυμαμαι καλα σου ανοιγει και τις τρυπουλες που θες.....Τωρα δεν ειναι ακριβο πολυ αναλογα το μεγεθος παντως απο οτι θυμαμαι ειναι φτηνα.....

spyhak
31-05-07, 23:26
Σκοπός μου δεν είναι να φαίνεται από μέσα....
Θέλω απλά να βρω ένα κουτάκι έτσι όπως το θέλω εγώ και σε αρκετά φτηνή τιμή! Γι΄αυτό υποθέτω ότι το plexyglass θα είναι το φτηνότερο και το ευκολοτερο στη χρήση...

Εκτός αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε...
Κάποιο άλλο μαγαζί;

ggr
31-05-07, 23:33
Μπορεις να βρεις ετοιμο πλαστικο κουτακι του εμποριου που να ειναι στις διαστασεις που θελεις , αν επιμενεις στην ιδιοκατασκευη με πλεξι γκλας να ξερεις οτι βγαινει εκτος απο διαφανο και σε διαφορα χρωματα οποτε ετσι γλιτωνεις το βαψιμο.

spyhak
31-05-07, 23:43
Που μπορώ να βρω αυτό το κουτάκι ggr? Ξέρεις κάποιο μαγαζάκι;
Σκέψου όμως ότι θέλω και τις 2 αυτές τρύπες και ίσως να θέλω να βάλω και βιδούλες... Συμφέρει να πάρω κατευθείαν έτοιμο κουτί;

babisko
31-05-07, 23:59
Που μπορώ να βρω αυτό το κουτάκι ggr? Ξέρεις κάποιο μαγαζάκι;
Σκέψου όμως ότι θέλω και τις 2 αυτές τρύπες και ίσως να θέλω να βάλω και βιδούλες... Συμφέρει να πάρω κατευθείαν έτοιμο κουτί;

Γιατί δεν ρωτάς σε καταστήματα ηλεκτρονικών εξαρτηάτων στην περιοχή σου; Υπάρχουν πλαστικά κουτάκια για ιδιοκατασκευές σε καλές τιμές.
Έτσι γλυτώνεις το κόψε-ράψε-βάψε κ.λ.π. Όσο για το τρύπημα του πλαστικού, αυτό και αν είναι εύκολο.

Mr.Linatsa69
01-06-07, 00:57
Εγώ θέλω να φτιάξω ένα πάνελ για το αμάξι στο μέγεθος του cd player περιπου! Μόνο π θέλω να έχει τρύπα που να είναι ακριβώς στο μέγεθος για 2 7segment display? Αυτός το κάνει???

venatici
02-06-07, 01:12
Δεν ειναι κοπος να αγορασεις ενα τρυπανι και ενα σετ με τρυπανακια και να το κανεις το κουτι σου τυμπανο απο τρυπες!!!!.Πιο φθηνα θα σου ερθει απο το να στις ανοιξει ο επαγγελματιας.