PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια αρκετα γενικη ερωτηση



Fukushuusha
24-06-07, 00:03
Καλησπερα σε ολους.

Θα ηθελα να κανω μια πολυ γενικη ερωτηση. Ειμαι φοιτητης πληροφορικης. Εχω αρκετη εμπειρια απο γλωσσες προγραμματισμου και ασχολουμαι πολυ στην ελευθερη μου ωρα με τον προγραμματισμο. Ομως γενικοτερα ο απωτερος στοχος μου αργοτερα ειναι να προγραμματιζω πραγματα εκτος υπολογιστη. Ελπιζω για ενα μεταπτυχιακο στην Μηχανο-Πληροφορικη και Ρομποτικη στην Ιαπωνια μιας και γνωριζω την γλωσσα. Το κακο ειναι οτι αν και αυτο θελω να κανω, δεν εχω ιδεα απο τι πηγες να διαβασω και με τι να πειραματιστω.
Για αυτο και μολις βρηκα αυτην την ιστιοσελιδα φανταζεστε την χαρα μου. Ετσι θα ηθελα να σας ρωτησω απο που θα μπορουσα να διαβασω σχετικα με το θεμα αυτο? Γενικοτερα περι ρομποτικης και ολα τα ηλεκτρο-μηχανικα κομματια που την αφορουνε.

Καταλαβαινω πληρως ποσο γενικη και δυσκολη ειναι η ερωτηση μου, αλλα θα εκτιμουσα οποιαδηποτε απαντηση λαβω και σας ευχαριστω απο πριν για ολες σας τις απαντησεις. :)

aeonios
24-06-07, 02:10
はじめまして !

Kαι εγώ είμαι συνάδελφος fukushuusha και θα σου πρότεινα (αν μπορείς )να μείνεις Ιαπωνία αν σκοπεύεις να ασχοληθείς με το αντικείμενο μια και στην Ελλάδα αν βρεις δουλειά θα είναι τόσο κακοπληρωμένη που δεν θα αξίζει την επένδυση που θα έχεις κάνει στον εαυτό σου σε χρόνο, χρήμα και φαιά ουσία.

Ριξε και μια ματιά εδώ: http://www.ptyxiouxos.net/greekbotics/e107/news.php

バイバイ

Fukushuusha
24-06-07, 02:22
はじめまして アエオニオス さん。

Ευχαριστω παρα πολυ αεονιε. Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αυτο σαν επιλογη. Ευχαριστω πολυ και για το λινκ ;)

Για δες δεν περιμενα να δω κι αλλον γνωστη ιαπωνικων εδω :D

djweltall
24-06-07, 09:35
Αν ξέρετε και γερμανικά. τότε και αυτή η σελίδα είναι πολύυυυ καλή!
http://www.roboternetz.de/phpBB2/

eett
24-06-07, 10:40
Καλημέρα σας. どちらのご出身ですか !; (Μην παρεξηγηθείτε είναι το πρώτο μου μήνυμα και δεν γνωρίζω καλά Ιαπωνικά!!)

Fukushuusha
24-06-07, 14:04
eet ρωτησες απο που ειμαι αλλα δεν εκανες ενα λαθακι. Κανονικα θα ελεγες :どちら の 方 です か?

Οπως και να εχει τα ιαπωνικα τα ανεφερα ετσι απλως, ειναι λιγο offtopic. To θεμα ειναι πηγες για διαβασμα επι του θεματος ;)