PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια για εξαρτημα



lynx
14-07-07, 21:16
Παιδια για δωστε λιγακι τα φωτα σας...το TFK38017 ειναι op amp?
αν ναι ποιας εταιριας? θελω να βρω datasheet.

Ευχαριστω! :D

lynx
15-07-07, 22:06
κανεις ρε παιδια? εστω μια ιδαια τι μπορει να ειναι? ειναι σε DIP-8 package.

SV1EDG
15-07-07, 22:26
Φίλε Whiz

Το ΤFK μου κάνει κάτι από Telefunken.Εχω δουλέψει κάποια ολοκληρωμένα με το πρόθεμα αυτό και ήταν της εν λόγω εταιρείας αλλά όχι το συγκεκριμένο.Και πραγματικά δεν ξέρω που μπορείς να βρείς κάποιες πληροφορίες.

Μάριος

lynx
16-07-07, 17:06
Φίλε Whiz

Το ΤFK μου κάνει κάτι από Telefunken.Εχω δουλέψει κάποια ολοκληρωμένα με το πρόθεμα αυτό και ήταν της εν λόγω εταιρείας

Εχει τυχει κανεις να πεσει σε καμοια τετοια λιστα με IC της telefunken? :roll:

ggr
16-07-07, 18:40
Στο alldatasheet που εψαξα δεν το εχει. Που ακριβως το ειδες?

SV1EDG
16-07-07, 22:29
Η Telefunken εδώ και πολύ καιρό έχει αγοραστεί από την Vishay.Αν κετεβάσεις το datasheet του BFR91 θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.Τα ic που είχα δουλέψει είχαν να κάνουν με διαιρέτες συχνότητας τύπου U813,U891 με το TFK σαν πρόθεμα.Και αν θυμάμαι καλά στο άρθρο για τους διαιρέτες έλεγε ότι ήταν της Telefunken.Λίστα σχετική δυστηχώς δεν έχω.Ούτε και στο internet έχω βρεί κάποια σχετική.Το dip 8 σε συνδιασμό με το telefunken με υποψιάζει ότι μπορεί να έχει να κάνει με RF-υψηλές συχνότητες άλλα πρέπει να βρεί κανείς το datasheet για σιγουριά.

Μάριος

lynx
16-07-07, 22:40
Στο alldatasheet που εψαξα δεν το εχει. Που ακριβως το ειδες?

παιδια ειναι στανταρ τελεστικος...ειναι απο ρελε φλας αυτοκινητου, ομως πρεπει να βρω
το datasheet. :roll:

chip
18-07-07, 13:43
Από την Vishay αγοράστηκε το τμήμα των διακριτών ημιαγωγών.
Το τμήμα τον ολοκληρωμένων είχε μετονομαστεί σε TEMIC (telefunken mikroelectronics) το οποίο αγοράστηκε από την ATMEL και πλέον έχει συγχωνευθεί πλήρως.