PDA

Επιστροφή στο Forum : BOHΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ



BlackMask
18-07-07, 14:49
Πήρα καταλάθος κάρτα γραφικών (PCI-Express 16X), ενώ εγώ έχω AGP. Τι γίνεται τώρα? Υπάρχει κάποιο καλώδιο ή κάποιο κύκλωμα, που να μετατρέπει απο AGP σε PCI ή να αρχίζω να σπαρταράω στο κλάμα (60Euro έκανε η κάρτα)?


Μην μου πείτε ότι πρέπει να αλλάξω μητρική?

Επιστήμων
18-07-07, 15:00
Δεν μπορείς απλά να την αλλάξεις ? :shock:

PCMan
18-07-07, 15:04
Η μητρική είναι πιό ακριβή και μην την αλλάξεις γιατί μπορείς να έχεις κάποιες ασυμβατότητες με άλλα εξαρτήματα. Πάρε άλλη κάρτα και αυτήν πουλα την η άλλαξε την αν μπορείς.

Δεν υπάρχει μετατροπέας.

BlackMask
18-07-07, 15:13
Tην κάρτα την πήρα απο τα e-shop. Ξέρετε αν μπορώ να την αλλάξω με κάποια άλλη και να πληρώσω την διαφορά?

tasosmos
18-07-07, 15:36
Λογικα αν δεν την εχεις ανοιξει καθολου ή εστω δεν εχει χαλασει η συσκευασια θα στην αλλαξουν.

robotakias
18-07-07, 20:51
Λογικα αν δεν την εχεις ανοιξει καθολου ή εστω δεν εχει χαλασει η συσκευασια θα στην αλλαξουν.

Συμφωνώ και εγώ..Στην τελική αν δεν βγάλεις άκρη, βάλε μια αγγελία, όλο και κάποιος αγοραστής θα βρεθεί!

BlackMask
19-07-07, 12:55
Όχι..Όλα ok. Την δέχθηκαν πίσω, αφού δεν την είχα αγγίξει καν. Μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω, τους παρήγγειλα την καινούρια και τώρα περιμένω..... :P

robotakias
19-07-07, 13:22
Ωραίοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςς!

BlackMask
24-07-07, 14:20
Θα ήθελα πολύ να με βοηθήσετε στο να βρω μια καλή κάρτα γραφικών (AGP, 256MB, με "πολύ" bandwith για να παίζω CSS,OBLIVION,WOW κ.α., στα full γραφικά, γύρω στα 50-70 Εuro).


Plzzzz help...Δεν αντέχω άλλο να πληρώνω τα net-cafe...

lynx
24-07-07, 18:18
Θα ήθελα πολύ να με βοηθήσετε στο να βρω μια καλή κάρτα γραφικών (AGP, 256MB, με "πολύ" bandwith για να παίζω CSS,OBLIVION,WOW κ.α., στα full γραφικά, γύρω στα 50-70 Εuro).


Plzzzz help...Δεν αντέχω άλλο να πληρώνω τα net-cafe...

Εγω λεω να μην σε βοηθησουμε! :evil: κανε edit το τοπικ σου και βαλε
ενα πιο σωστο τιτλο! με εκανες να διαβασω κατι που μπορει να μην ηθελα ή να μην ειχα κατι να πω.

robotakias
24-07-07, 20:02
Θα ήθελα πολύ να με βοηθήσετε στο να βρω μια καλή κάρτα γραφικών (AGP, 256MB, με "πολύ" bandwith για να παίζω CSS,OBLIVION,WOW κ.α., στα full γραφικά, γύρω στα 50-70 Εuro).


Plzzzz help...Δεν αντέχω άλλο να πληρώνω τα net-cafe...

Εγω λεω να μην σε βοηθησουμε! :evil: κανε edit το τοπικ σου και βαλε
ενα πιο σωστο τιτλο! με εκανες να διαβασω κατι που μπορει να μην ηθελα ή να μην ειχα κατι να πω.

Εγώ λέω να σε βοηθήσει όποιος μπορεί αλλά πράγματι ο τίτλος που έχεις βάλει είναι πολύ γενικός.. Και στους κανόνες λέει συγκεκριμένα:
"2. Προσπαθήστε να είστε όσο πιο συγκεκριμένοι γίνεται στον τίτλο του μηνύματός σας και να αποφεύγετε ασαφής τίτλους της μορφής "Ερώτηση" ή "Απορία". "

lynx
24-07-07, 23:43
Εγώ λέω να σε βοηθήσει όποιος μπορεί αλλά πράγματι ο τίτλος που έχεις βάλει είναι πολύ γενικός.. Και στους κανόνες λέει συγκεκριμένα:
"2. Προσπαθήστε να είστε όσο πιο συγκεκριμένοι γίνεται στον τίτλο του μηνύματός σας και να αποφεύγετε ασαφής τίτλους της μορφής "Ερώτηση" ή "Απορία". "

αν τον αλλαξει φυσικα και να δεκτει βοηθεια! :D
δεν ειμαστε κατα στο να βοηθαμε...ειμαστε κατα σε οσους δεν μας σεβονται!
το παλικαρι δεν ειναι νεος...ξερει πως πρεπει να φερεται σε ενα φορουμ... δες αλλα τοπκς του

robotakias
25-07-07, 14:38
Συμφωνώ, είναι πράγματι σπαστικό να μην είναι διαφωτιστικός ο τίτλος και να διαβάσεις κάτι για το οποίο μπορεί να μην σε ενδιαφέρει...

BlackMask
16-03-08, 04:22
Τώρα καλύτερα? Sorry αν δημιούργησα πρόβλημα. Δεν το ήθελα...

^Active^
16-03-08, 04:53
Εγω που εχω σχετικα παλιο μηχανημα εχω την Geforce 7800 GS και τα παιζω ολα τα παιχνιδια συν οτι ειναι 512mb και καποτε ηταν μια απο της κορυφαιες , εσυ τωρα μπορεις να παρεις την 7900 Gs με καλυτερο επεξεργαστη που κανει γυρο στα 160 euro και θα παιζεις ολα αυτα που θελεις φτανει να εχεις και εναν σχετικα καλο επεξεργαστη και τουλαχιστον 1gb μνημη.

BlackMask
16-03-08, 14:57
Μιλάμε πάντα για AGP....Έτσι?

^Active^
16-03-08, 15:18
Ετσι !!!

BlackMask
19-03-08, 15:26
πήγα και την είδα στο e-shop.....XFX GEFORCE 7900GS 512MB AGP RETAIL......από επιδόσεις, έκσιζε....το σκέφτομαι πολύ σοβαρα...thnx ρε φίλε....για οτιδήποτε, θα κάνω post

^Active^
19-03-08, 16:57
Τιποτα , οτι απορια εχεις εδω ειμαστε.