PDA

Επιστροφή στο Forum : Κινητό SONY ERICSSON W300i



phoenix_2007
07-09-07, 12:19
Καλημέρα,
έχω το Sony Ericsson W300i και μέχρι τώρα από μπαταρία (αυτονομία) δεν έχω πρβλ, ακούω και τη μουσική μου. Μέχρις εδώ ολα καλά. Συμβαίνει όμως το εξής περίεργο και θέλω την άποψή σας. Στέλνω διάφορα SMS και αυτά αποθηκεύονται στα "Σταλμένα". Έχω παρατηρήσει ότι κατα καιρούς, και χωρίς να μαζευόνται πάνω από 3-4μηνύματα στα "Σταλμένα" (καμιά φορά και μόνο με δύο μηνύματα), όταν στέλνω μήνυμα σε κάποιον, τότε αυτό πηγαίνει κανονικα (λαμβάνω και την αναφορά παράδοσης) και αποθηκεύεται πάλι στα "ΣΤΑΛΜΕΝΑ" όμως με το όνομα του προηγούμενου παραλήπτη (από άλλο άσχετο μήνυμα που έχει αποθηκευτεί) και όχι με το ονομα του σωστού παραλήπτη και μάλιστα σε δύο κόπιες στα "Σταλμένα". Έκανα αναβάθμιση με το τελευταίο λογισμικό της Sony Ericsson για το W300i (από το επίσημο site της εταιρίας) αλλά πάλι πότε-πότε το κάνει και ουσιαστικά δεν είδα βελτίωση. Επαναλαμβάνω ότι κατά τις λοιπές λειτουργίες του, το τηλέφωνο είναι απολύτως εντάξει. Τί λέτε να φταίει :?: :?:

phoenix_2007
10-09-07, 08:48
Κανείς βρε παιδιά??? Έστω και μία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?????

lynx
10-09-07, 16:47
φιλε μην το ψαχνεις! μας εχουν καταντησει beta testers για τα προιοντα τους...
εχω ενα Ν70 του εκανα προσφατα αναβαθμιση και εχει τυχει και 3 φορες την μερα να μου
κανει reset! επισεις πολλα μαρκες δεν εχουν την ποιοητα κατασκευης που ειχαν στον παρελθον.
το προιοντα τους εχουν μικρη ημερομηνια ληξης για να τρεχουμε να περνουμε καινουργια...

gsmaster
10-09-07, 18:23
ΟΚ μην τα ισωπεδώνουμε όλα...
Φυσικό είναι να υπάρχουν κάποια bug σε κάποια μοντέλα. Το θέμα είναι ότι όταν ξέρεις ότι είναι bug που εμφανίζεται μια στο τόσο, όπως αυτό με τα μηνύματα, ΟΚ το ξεπερνάς. Αλλά όταν δεν μπορείς να κάνεις την δουλειά σου επειδή θέλει 3 φορές τη μέρα ρεσετ, εκεί είναι σοβαρό το πρόβλημα.

Επίσης πολλά απο τα καινούρια κινητά πρέπει ο χρήστης να ξέρει τι να κάνει για να μην κολλάει το κινητό. Οι εποχες των bulletproof κινητών τηλεφώνων έχουν περάσει ανεπιστρεπτί....

ice25
10-09-07, 21:05
φιλε μου εχω το ιδιο ακριβος κινητο.εκανα αναβαθμιση και το λογισμικο,και κανενα απολυτος προβλημα ουτε πριν ουτε μετα.δες μηπος εχεις αποθηκευση το ιδιο νουμερο στην sim με αλλο ονομα η τελος παντον μηπος εχεις κανα τετοιο conflict