PDA

Επιστροφή στο Forum : συγγνωμη κατα καποιο τροπο



sakis
25-11-07, 13:09
εχαριστω ολους για τα καλα σας λογια ..... να πργαματι ειμαι επαγγελματιας εχω δικο μου εργαστηριο εδω και παρα πολλα χρονια και η συμμετοχη μου στο φορουμ δεν εχει κερδοσκοπικο χαρακτηρα

απο την αλλη αν καποιους ενοχλησα γραφωντας κεφαλαια πραγματικα δεν εννουσα κατι ειναι κυριως μια συνηθεια ....θα προσπαθησω στο μελλον να γραφω μονο μικρα

ευχαριστω πολυ

Τρελός Επιστήμονας
25-11-07, 17:05
Αλλά μην ξεχνάς να αρχίζεις τις προτάσεις σου με κεφαλαία...

gsmaster
25-11-07, 18:12
Σάκη καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Σαν νέος δικαιολογείσαι για τα κεφαλαία, αλλά να μην ξανασυμβεί. Το κάνουμε για να υπάρχει μια ομοιομορφία στο φορουμ και να διαβάζονται πιο εύκολα τα μηνύματα. Με τον καιρό θα καταλάβεις ότι είναι πολύ πιο ξεκούραστο να διαβάζεις ~60-70 μηνύματα κάθε μέρα γραμμένα σε ελληνικά, παρά τα μισά σε greeklish ή με κεφαλαία.
Επίσης έχουμε θεσπίσει και κάποιους άλλους κανονές για την ομαλή λειτουργία του φορουμ, ρίξε μια ματιά εδώ, δεν θα σου πάρει πάνω απο 5 λεπτά: http://www.hlektronika.gr/phpBB2/rules.php

Happy posting!

pet
25-11-07, 18:36
Αλλά μην ξεχνάς να αρχίζεις τις προτάσεις σου με κεφαλαία...

βγαίνει ο άνθρωπος και λέει συγγνώμη+ευχαριστώ κλπ, και εσύ συνεχίζεις...

ήρεμα βρε παιδιά δεν έκανε κανα έγκλημα ο άνρθωπος

Τρελός Επιστήμονας
25-11-07, 19:30
Φίλε pet, δεν έβρισα κανέναν ούτε συνέχισα να διαμαρτύρομαι. Απλώς, με την ευκαιρία αυτή υπενθύμισα το γνωστό κανόνα της γραμματικής που ορίζει ότι αρχίζουμε μια πρόταση με κεφαλαίο γράμμα (και συνεχίζουμε με μικρά, βέβαια).

hlektrologos000
25-11-07, 23:21
Εγω με την σειρα μου φιλε sakis σου ζηταω συγνωμη για την καχυποψια μου σε αλλο post που την εξεφρασα με εντονο τροπο- εως προσβλητικο θα ελεγα .
Απλα αγαπαω πολυ αυτο το site και δεν θα μου αρεσε να αλαξει μορφη .

Βεβαια απο τον τροπο που απαντησες φαινετε οτι επεσα εξω και χαιρομε που επεσα εξω, γιατι απο τα post που εχεις ανεβασει εως τωρα φαινετε απο μακρυα οτι γνωριζεις πολλα και θα βοηθησεις αρκετα στις συζητησεις .

Φιλικα Μπαμπης .

PCMan
26-11-07, 00:36
Ηρεμίαστε βρε παιδία, ένα λάθος έκανε ο άνθρωπως, δεν το ξερε..

_ab
26-11-07, 23:46
Απλα αγαπαω πολυ αυτο το site και δεν θα μου αρεσε να αλλαξει μορφη .
.

................. :!: :?:

hlektrologos000
27-11-07, 00:29
Φιλε _ad .....
Σχετικα μα την καχυποψια μου αναφερομε σε αυτο το post http://www.hlektronika.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=5495 .

Τωρα τι ενοω να αλαξει μορφη .....
Εχω παρατηρησει σε αλλα site (που ασχολουντε με διαφορα θεματα- rf ,ηλεκτρονικα,pc,μοντελισμο,κινητα...κτλ ) να πεφτουν καποιοι επαγγελματιες στα φορουμ να δινουν καποιες συμβουλες στην αρχη να αποκτουν αναγνωρισημοτητα και αποδοχη απο τα υπολοιπα μελη για τις γνωσεις και ικανοτητες τους, και μετα να μπερδευουν-παραπλανουν με μισολογα και μισες λυσεις παιδια που υποβαλουν ερωτησεις , με απωτερο σκοπο να τους φερουν στα μαγαζια τους ,ειτε για επισκευες ειτε για να τους πασαρουν μια μουφα ... πομπο,ενισχυτη,ηχεια,...κτλ που τους εχει ξεμεινει στα ραφι.

και μετα επερχετε μια κοντρα μεταξυ επαγγελματιων και γινετε ενα αλαλουμ.

Βεβαια σε καμια περιπτωση δεν ειμαι εγω αυτος που θα καθορισει ποια μορφη θα εχει το site τωρα η στο μελλον .
Απλα ειπα δεν θα μου αρεσε .

Ακομα σε καμια περιπτωση δεν ενοω να μην παμε μια συσκευη για επισκευη σε καποιο μελος με μαγαζι αφου δεν μπορουμε να κανουμε κατι με την βοηθεια μεσα απο το φορουμ ή εφοσων οι ικανοτητες μας δεν μας το επιτρεπουν .
Αλιμονο αν δεν πρωτιμησουμε τον δικο μας ανθρωπο που θα μας εχει δωσει τοσες συμβουλες -λυσεις σε καποιο αλλο προβλημα μας .

Υ.Γ Δεν ξερω αν εξεφρασα με τις σωστες λεξεις αυτα που εχω στο μυαλο μου . Ελπιζω να το εκανα και να μην παρεξηγηθω απο πολλους επαγγελματιες που ειναι μελη.

sakis
27-11-07, 11:20
το σοφοτερο θα ηταν να κοιταξουμε να κανουμε το "δικο" μας φορουμ οσο γινεται πιο γνωστο να γινει με περισσοτερα ενεργα μελη και η πληροφορια που ειναι ανταλλaξιμη να μεγαλωσει οσο γινεται πιο πολυ .....

Επειδη εμενα μου αρεσε πολυ το diyaudio ( μια και κατα πολυ ειμαι ανθρωπος του ηχου ) εχω και ενοικιασεις και κατασκευες και επισκευες ...... το ελληνικο αντιστοιχο φορουμ θα μπορουσε να ειναι αυτο ......Οχι απαραιτητα φορουμ τεχνικων ....ακομα και ερασιτεχνων.....

Επαναλαμβανω οτι εμενa μου αρεσε πολυ και πραγματικα σκεφτομαι τροπους πως να το κανουμε ακομα πιο γνωστο .....

Σκεφτηκα οτι εχουμε εκθεση μεγαλη τωρα κοντα οπτε δεν θα ηταν ασχημο μια και εχω καποια κονε να το βαλουμε ως χορηγο επικοινωνιας δωρεαν φυσικα

σε καποια φαση θα κανω ενα μαιλ στους διαχειριστες και βλεπουμε

αυτα απο μενα ...οποτε .... περισσοτερες βλάβες περισσσοτερες συμμετοχες περισσοτερες γνωμες επισκευες και κατασκευες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

regards sakis