PDA

Επιστροφή στο Forum : DVD



BlackMask
26-11-07, 22:56
Πρόσφατα πήρα από ένα video club ένα παιχνίδι (σε DVD πάντα). Έτσι λοιπόν σκέφτικα ότι αντί να πάω να το αγοράσω από τον κοντινότερο αντιγραφέα, να κάνω κάτι άλλο. Ντιγράψω τα αρχεία που είχε το DVD του παιχνιδιού στον σκληρό μου και μετά, θα αντέγραφα τα αρχεία σε ένα άδειο DVD. Όμως το πρόβλημα είναι το εξής. Αντέγραψα τα αρχεία στον σκληρό μου και με προβλημάτισε το γεγονός ότι έπιανε 6.8GB. Τέλος πάντον. Φορτώνω το Nero, βάζω το άδειο DVD μέσα, πατάω αντιγραφή και μου βγαίνει ένα μήνυμα ότι και καλά το DVD που έβαλα δεν χοράει τα αρχεία που του είπα να αντιγράψει. Το DVD μου έχει χοριτικότητα 4.7. Την μεγαλύτερη. Πώς γίνεται να το κάνω να χορέσει τα αρχεία? Μίπως φταίει το Nero? Η υπάρχει ειδικό πρόγραμμα που το κάνει αυτό?

hlektrologos000
26-11-07, 23:53
Πρόσφατα πήρα από ένα video club ένα παιχνίδι (σε DVD πάντα). Έτσι λοιπόν σκέφτικα ότι αντί να πάω να το αγοράσω από τον κοντινότερο αντιγραφέα, να κάνω κάτι άλλο. Ντιγράψω τα αρχεία που είχε το DVD του παιχνιδιού στον σκληρό μου και μετά, θα αντέγραφα τα αρχεία σε ένα άδειο DVD.
Νομιζω οτι δεν εμπιπτει με τους κανονες του φορουμ να συζητησουμε κατι παρανομο. θα μπορουσες να το θεσεις διαφορετικα να μην κανει τοσο μπαμ.(αγορασα ενα παιχνιδι και θελω να το κανω backup /πραγμα που ειναι νομιμο)

με μια αναζητηση στο google θα βρεις μετα απο λιγο ψαξιμο την ακρη .



Όμως το πρόβλημα είναι το εξής..... Το DVD μου έχει χοριτικότητα 4.7. Την μεγαλύτερη. Πώς γίνεται να το κάνω να χορέσει τα αρχεία? Μίπως φταίει το Nero? Η υπάρχει ειδικό πρόγραμμα που το κάνει αυτό?
..... υπαρχουν και dvd-r στα 8.5gb http://www.shop21.gr/product/product.expendable.asp?pfid=21288&prid=19176

αλλα δεν φτανει μονο αυτο .... τα παιχνιδια οπως και οι ταινιες εχουν προστασια κατα της αντιγραφης .
το nero δεν σου επιτρεπει να κανεις κατι που ειναι παρανομο .

το google ειναι φιλος σου και παλι ...

BlackMask
27-11-07, 16:31
;)
thnx και sorry

kostas30
27-11-07, 21:17
http://www.alcohol-soft.com/

www.e-pcmag.gr/forum/index.php?showtopic=10280