PDA

Επιστροφή στο Forum : Netgear DG834GT



Mr.Linatsa69
11-01-08, 17:56
Έχω το συγκεκριμένο router και όταν πάω να κλείσω το ασύρματο, χτυπά unknown error!!! Εκανα αναβάθμιση firmware, το κανα και reset, αλλά πάλι τα ίδια!!! Τι να φταίει???

babisko
11-01-08, 18:10
Ασύρματο τηλέφωνο εννοείς μάλλον. Ψάξε λιγάκι τα φίλτρα ADSL.

Mr.Linatsa69
11-01-08, 19:28
Όχι το ασύρματο ίντερνετ εννούσα! Μπαίνω στις ρυθμίσεις του ρούτερ πάω στο WAN αλλά μετά μου βγάζει το error.

babisko
11-01-08, 19:47
Όχι το ασύρματο ίντερνετ εννούσα! Μπαίνω στις ρυθμίσεις του ρούτερ πάω στο WAN αλλά μετά μου βγάζει το error.

Α, εντάξει, συγγνώμη.
Ο υπολογιστής με τον οποίο προσπαθείς να απενεργοποιήσεις το ασύρματο συνδέεται ασύρματα στον ρούτερ ή ενσύρματα; Αν είναι ασύρματα, μάλλον σωστά παίρνεις το μήνυμα error. Καλό είναι οι ρυθμίσεις στον ρούτερ να γίνονται πάντα ενσύρματα, π.χ. με ethernet και όχι ασύρματα.
Δώσε και άλλα στοιχεία, π.χ. πόσοι υπολογιστές είναι συνδεμένοι στον ρούτερ και με τι σύνδεση (ασύρματη - ενσύρματη).

Mr.Linatsa69
11-01-08, 20:02
O υπολογιστής μου είναι με ethenet στο router!!! Απο κει πάντα κάνω όλες τις ρυθμίσεις!!! Συχνά συνδέονται 2 laptop ασύρματα και κανείς άλλο!!!

Mr.Linatsa69
14-01-08, 05:23
Καμιά πρόταση??? :roll:

babisko
14-01-08, 07:33
Αν μπαίνεις με internet explorer, δοκίμασε να μπείς με firefox. Έχουν αναφερθεί πολλές ασυμβατότητες και προβλήματα με τον internet explorer (ειδικά με την έκδοση 7) στο setup πολλών routers. Π.χ. στο Sagem 1500/1540 δεν μπορείς να μπεις με τίποτε στο web interface του με internet explorer 7, τουλάχιστον με τα παλιά firmware.
Το πρόβλημα αυτό υπήρχε και παλαιότερα ή εμφανίστηκε τώρα; Δηλαδή παλαιότερα μπορούσες να κλείσεις το ασύρματο, χωρίς πρόβλημα;

Mr.Linatsa69
14-01-08, 18:31
Με Firefox μπαίνω! Μπήκα και με explorer αλλά τίποτα!!!