PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!



Danza
18-01-08, 02:12
• Μη αναγνωσθέντα μηνύματα (6113)


ρε τρελοί τι κάνατε???? χαχαχαχα πώς είστε? εδώ και μερικές μέρες έβαλα ιντερνετ και μπήκα να σας πώ ενα γειά!!!

ασχολούμαι περισσοτερο με Car Audio τώρα αλλά δεν ξέχασα αυτούς που με βοήθησαν στα 1α μου βήματα... εσάς!!!
:D :D :D

PCMan
18-01-08, 02:41
Αυτές τις μέρες θα άνοιγα θέμα για να αναζητήσουμε τον χαμένο Danza!!!!

Που χάθηκες ρε φίλε??? Τόσο κακή παρέα είμαστε και εξαφανίστηκες? :P

Danza
18-01-08, 06:46
xaxaxaaxxa οχι ρε φίλε!!! αλλά απο την μία δεν ειχα ιντερνετ, απο την άλλη δουλευω, απο την άλλη έχω τρελαθεί να στήσω το αμάξι για διαγωνισμό... καταλαβαίνεις!!

lynx
18-01-08, 07:52
welcome back! :ok:

babisko
18-01-08, 17:58
Που χάθηκες εσύ βρε Δημήτρη; Εγώ νόμισα ότι παντρεύτηκες και έχεις άλλες ασχολίες. :lol: :lol: :lol:

Όλα καλά;

Danza
18-01-08, 18:58
ευχαριστώ Whiz!!

Μπάμπη κάνω εγώ τέτοιες τρέλες?? χαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: όλα καλά... σε λίγες μέρες θα ανεβάσω κάτι φωτογραφίες να δείτε που χάθηκα ;)

NUKE
18-01-08, 21:33
Αντε, καλως σε βρηκαμε.Περιμενουμε τις φωτο....

moutoulos
20-01-08, 00:26
Που'σαι ρε Μήτσο !!!!!! σε φάγανε τα sub !!! Χάθηκες.
Καλά είσαι φίλε ??

Danza
20-01-08, 04:53
ρε φιλε εχω χάσει λίγο την ακοή μου αλλα το παλευω :lol: :lol: :lol:

θυμασαι που σου έλεγα για 8" midrange στο αμάξι? κατάλαβες φαντάζομαι.. ακούω μουσική εγώ και 3 οικοδομικά τετράγωνα μαζί μου :lol: :lol: :lol:

μια χαρούλα ειμαι ρε φίλε ολα καλά δοξα τον Θεό...

tzitzikas
20-01-08, 09:53
danza χωρις παρεξηγηση ειναι αρκετα ενοχλητικο να περναει ενα αμαξι κατω απο το σπιτι σου και να τρανταζεται ολοκληρο το τετραγωνο. φιλικα

Danza
20-01-08, 18:23
Το ξέρω φίλε μου, εγώ παίζω ή σε μεγάλες αλάνες που δεν έχει πολλά σπίτια, σε μεγάλες λεωφόρους, εθνική οδό που δεν ενοχλώ κανέναν και σε καμιά πλατεία να ψαρώνουν τα πιπίνια ;) .... Έχω μάθει να σέβομαι τον καθένα που θέλει να ξεκουραστεί

leone
20-01-08, 18:41
Σωστός ο Danza....

Nemmesis
20-01-08, 18:42
τα πιπινια σας ψαρονουν με τα sub??? :evil: :evil: :evil: θελω και εγω... εδω σε εμας μονο τα δερματικα καθησματα τις νιαζουν... :lol:

PCMan
20-01-08, 20:27
τα πιπινια σας ψαρονουν με τα sub??? :evil: :evil: :evil: θελω και εγω... εδω σε εμας μονο τα δερματικα καθησματα τις νιαζουν... :lol: Να βάλουμε καναν ενισχυτη τέρας να το δοκιμάσουμε :D
πάντως είναι πολύ σπαστικο να το 'χεις τέρμα για να πουλήσεις μούρη μέσα σε κόσμο...
Ειδικά όταν περνάν από πλατεία με τέρμα την ένταση κάτι καγκουρές όπως έναν με ένα κίτρινο σειτσεντο (ένα που γράφει πίσω "ηχορύπανση"), μου 'ρχεται να μπω μέσα και του καψώ τα γουφερ με φλογοβόλο.... :lol:

Nemmesis
20-01-08, 20:58
τα πιπινια σας ψαρονουν με τα sub??? :evil: :evil: :evil: θελω και εγω... εδω σε εμας μονο τα δερματικα καθησματα τις νιαζουν... :lol: Να βάλουμε καναν ενισχυτη τέρας να το δοκιμάσουμε :D
πάντως είναι πολύ σπαστικο να το 'χεις τέρμα για να πουλήσεις μούρη μέσα σε κόσμο...
Ειδικά όταν περνάν από πλατεία με τέρμα την ένταση κάτι καγκουρές όπως έναν με ένα κίτρινο σειτσεντο (ένα που γράφει πίσω "ηχορύπανση"), μου 'ρχεται να μπω μέσα και του καψώ τα γουφερ με φλογοβόλο.... :lol:

αχαχα... αυτος με το κίτρινο σειτσεντο ειναι πολυ θυμα ο τυπως... ακου τι εγινε ενα βραδυ που πηγαινα στις εγκαταστασεις (ειναι μερος απο τα βραδια του καλοκαιριου μαζευομαστε για χαβαλε και μερικα καρμιρια βαζουν κοντρες με τα παπια τους) με το μηχανακι και ειχα μια κοπελα πισω... αυτο με το σειτσεντο με κολλουσε απο πισω με τσιτα τα ηχεια...(ειπαμε ειναι κριμα ο ανθρωπος) εγω μ@λ@κιζωμουν στον δρομο αυτος απο πισω... σε καποια φαση δεν αντεξα αλλο... σταματαω πλαγια μπας και φυγει ο π@π@ρ@ς αλλα τπτ... σταματησε και αυτος... και εδω ειναι το καλο... του λεει η κοπελα που κουβαλουσα "τι θες ρε καημενο?" και αυτος τοτε και καλα νευριασε και το πλακωσε το αμαξακι του και εφυγε... την αλλη μερα μου ηρθε για να βαλουμε το πατινι του με το runner μου (180cc δυχρονιλα) την εφαγε καλα καλα και απο το κυριος...
αλλα γενικα εχουμε αρκετους κανγκουρες στην πολη μου... ελπιζω να μην εισαι ενας απο αυτους και εσυ φιλε pcman :wink:

PCMan
21-01-08, 01:04
Και κάγκουρας και ματάκιας... :P
Ευτυχώς είναι λίγοι οι κάγκουρες με τον ήχο.

runner 180cc ε? Βασικά παίζει να σε ξέρω...

Εχω παρατήσει τα μηχανάκια εδώ και ένα χρόνο+, απο τότε δηλαδή που έβγαλα δίπλωμα για αμάξι.
Μπαα δεν έιμαι ένας απ'αυτούς.. Είμαι απ'αυτούς που κάθονται σε μιά γωνία και γελάνε μ'αυτούς :lol:

Έχω ένα peugeot xr6 και ένα Τ. Πρέπει να μ'έχεις δει..

Danza
21-01-08, 01:53
Ειδοποιήστε με να έρθω να γίνει ενας σεισμός καμια μέρα και αμα εμφανιστεί κανας τέτοιος ξανά να μου τρυπήσετε την μύτη :lol: :lol: :lol:


όσο για τα πιπίνια μας ναι ψαρώνουν με τον ήχο πάρα πολύ.. βέβαια όχι και με κάτι Μ3 πάνε πίσω αλλά λέμε τώρα ;)

Nemmesis
21-01-08, 14:03
Και κάγκουρας και ματάκιας... :P
Ευτυχώς είναι λίγοι οι κάγκουρες με τον ήχο.

runner 180cc ε? Βασικά παίζει να σε ξέρω...

Εχω παρατήσει τα μηχανάκια εδώ και ένα χρόνο+, απο τότε δηλαδή που έβγαλα δίπλωμα για αμάξι.
Μπαα δεν έιμαι ένας απ'αυτούς.. Είμαι απ'αυτούς που κάθονται σε μιά γωνία και γελάνε μ'αυτούς :lol:

Έχω ένα peugeot xr6 και ένα Τ. Πρέπει να μ'έχεις δει..

ε οχι και να ειμαστε γνωστοι και να μην το ξερουμε... danza οποτε θες περνα καμια βολτα απο πτολεμαιδα.... εχουμε παρα πολλους μου με 500ευρα νομιζουν οτι εχουν ηχο... εγω απο οσα εχω ακουσει σε 1 αμαξι εδωσα respect... σε ενα audi S3 απο κοζανι αν εχεις ακουστα... λεγοταν οτι ειχε βαλει 23000!!!!ευρα για ηχο... δεν ξερω κατα ποσο ειναι δυνατο αυτο αλλα το αμαξι πραγματικα οταν βαρουσε το μπασο ετρεμε η καρδια τα ματια και ο εγκεφαλος σου... χωρις αυρο να σημαινει οτι ηταν μονο μπασο... και απο υψιλες γ@μουσε και εδερνε...

ΑΛΛΑ... εγω ποτε δεν θα εκανα κατι τετοιο στο αμαξι μου... τοσο μπασο και dB σου δημιουργουν ψυχολιγικα προβληματα.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Danza
21-01-08, 14:38
Πάνο έχω φτάσει σε σημείο που για να νιώσω μπάσο θέλω 4*15" στο αμάξι.. και μιλάμε για 20,000wRMS για μπάσο... αυτό θα με κάλυπτε εμένα :lol: ναι το S3 το έχω ακουστά αλλά απο ότι λένε για τα πράγματα που έχει δεν παίζει...
με την πρώτη ευκαιρία θα ανέβω ;)

eebabs2000
22-01-08, 10:09
Γεια σου φίλε Danza... Έχω μια απορία από που τραβάτε τόσο ρεύμα στο αυτοκίνητο για να δουλέψει ένα σύστημα 20.000WRMS??? Πόσες μπαταρίες έχετε πάνω???

Danza
23-01-08, 20:24
Γειά σου φίλε μου!!! έχουμε ενα αμάξι που έχει 30,000wRMS για μπάσο και αλλα 10,000wRMS για φωνή... Σύνολο 40kW RMS :twisted: :twisted: :twisted: αυτό το ρευμα βρίσκεται απο 3 παράλληλα δυναμό 200-300Α έκαστος παράλληλα συνδεδεμένα και πίσω 10 έως 15 μπαταρίες όλες παράλληλα συνδεδεμένες με τα δυναμό...

lynx
23-01-08, 20:56
πολλα μου φενονται Danza... κοψε κατι! :P :D

αν θες αναλυσε το λιγο περισοτερο...

tzitzikas
23-01-08, 20:58
ΣΤΑΘΗΣ ΨΑΛΤΗΣ

NUKE
23-01-08, 22:15
Οντως ειναι παρα πολλα.Δεν μπορει να τραβαει 3300A.Ισως αν ελεγες peak να ηταν καπως πιο λογικο.Εν τω μεταξυ τι αμαξι ειναι?Οχι τιποτα αλλο αλλα αλλα 40kw ειναι κατι παραπανω απο 50 ιπποι!

Danza
24-01-08, 07:18
Και όμως... ούτε εγώ το πιστευα... ειναι ενα Renault Clio το οποίο έχει 4 ενισχυτές για μπάσο απο 7kW RMS Εκαστος!!!! όντως παιδιά τραβάει πολύ ρευμα...


Οντως ειναι παρα πολλα.Δεν μπορει να τραβαει 3300A.Ισως αν ελεγες peak να ηταν καπως πιο λογικο.Εν τω μεταξυ τι αμαξι ειναι?Οχι τιποτα αλλο αλλα αλλα 40kw ειναι κατι παραπανω απο 50 ιπποι!

3300 ειναι τα συνεχόμενα αμπέρ που φευγουν απο τα δυναμό στις πίσω μπαταρίες.. οπότε βάλε καμια 10αριά μπαταρίες πίσω απο 1000Α peak η καθεμία... 10000Α peak να έχουν αρκετό και καλό "φαγητό" οι ενισχυτές...

Δείτε και ενα σχετικό βίντεο απο Αμέρικα με σχεδόν ίδιες προδιαγραφές
http://www.youtube.com/watch?v=yti-GQa5n0I

Όταν στήνεις ενα αμάξι με τέτοιο ήχο το μόνο που δεν σε νοιάζει ειναι η ταχύτητα... θυσιάζεις ίππους όπως και να έχει

Nemmesis
24-01-08, 10:07
καλα ε ... τα ειχα δει αυτα τα βιντεακια αλλα δεν πιστευα ποτε οτι εχουμε και στην ελλαδα τετοια πραγματα... σε τι αμαξι τα εχεις βαλει ολα αυτα?

eebabs2000
24-01-08, 12:37
Τέτοια ισχύ δεν έχουν ούτε οι ενισχυτές στις συναυλίες... Μπορεί και περπατάει αυτό τ' αμάξι άνετα? Όταν θα πέφτει το μπάσο θα σβήνει μες τη μέση του δρόμου, δεν υπάρχει περίπτωση...

PCMan
24-01-08, 14:59
Υπάρχει περίπτωση να περπατάς και να το'χεις τέρμα μες την μέση του δρόμου?

Τόσα W δεν είναι για να τα ακούς, μόνο για διαγωνισμούς είναι..