PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαθηκε ο ηχος



Marconi+
19-01-08, 21:41
Γεια σας! Εδω και λιγες μερες στον υπολογιστή μου εχει χαθεί ο ήχος! Τι να κανω? Καμια ιδεα (λυση)???

electron
19-01-08, 21:59
Πες μας και λιγα λόγια για τον υπολογιστή σου.Έχει Onboard ήχο ή ξεχωριστή κάρτα;Το πρόβλημα προκλήθηκε από κάποια δικιά σου ενέργεια;Όσοι έχουν κάρτα της realtek,πριν κάποιους μήνες αντιμετώπισαν ένα ανόλογο φαινόμενο μετά από την αυτόματη ενημέρωση των windows xp.Η Microsoft είχε εκδόσει ένα διορθωτικό patch τότε.
Κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να απεγκαταστήσεις τους οδηγούς του ήχου και να τους ξαναπεράσεις.

Marconi+
19-01-08, 22:02
Εχει καρτα ηχου Onboard ! Νομιζω οταν ειχα συνδεση ενα μικροφωνο! Εχω windows vista! Θα το κανω αυτο που λες για να δώ τι θα γινει! :wink:

electron
19-01-08, 22:10
Τα vista έχουν πολλά προβλήματα ακόμα.Πριν προχωρήσεις σ αυτο που είπα παραπάνω,δοκίμασε να κάνεις και μια απλή επανεκκίνηση.Ισως έτσι επιλύθει το πρόβλημα.Το τελευταίο διάστημα έχω και γω τα vista και έχω δει <<θαύματα>> και πράγματα.Αν το επερχόμενο sp1 δεν δώσει μια γενικότερη επίλυση των bugs που έχει το λειτουργικό,νομίζω ότι τα γηραιά πλέον xp θα αναδειχθούν στο καλύτερο λειτουργικό της microsoft.Κάτι που έτσι κι αλλιώς ισχύει.

Marconi+
19-01-08, 22:15
Για την ακριβια χιλιαδες προβληματα εχω εντοπιση! Του έχω κανει επανεκκίνηση πολλές φορές!!! Εγω σκεφτομαι να βαλω xp πολυ καλυτερα ηταν.... :D

electron
19-01-08, 22:20
Επειδή από υπομονή έχω αρκετή,το απαιτεί και η δουλειά μου εξαλλου :) ,λέω να δώσω χρόνο στο νέο λειτουργικό μέχρι να βγει το πρώτο του sp.Μέχρι στιγμής τα όσα πρόβλήματα έχω αντιμετωπίσει τα έχω φέρει εις πέρας.
Όσο για σενα κάνε αυτό που είπα στην αρχή και εδώ είμαστε.

Marconi+
19-01-08, 22:40
Mολις εγκατέστησα την καρτα ηχου και φυσικά εχω ηχο!!!! Αυτο να βγει καποιο προγραμμα το ειχα παθει και με την καρτα γραφικών και χρειαστηκε να κανω τα ιδια!!! Ευχαριστώ :D

electron
19-01-08, 22:46
Να σαι καλά Γιώργο. :)