PDA

Επιστροφή στο Forum : 11 Φεβρουαρίου μέρα χωρίς ΤV



aeonios
07-02-08, 10:57
Για μια μέρα, έστω.

Δείξτε τους την δύναμη του κοινού.

Μην τους δώσετε άλλο το δικαίωμα της χειραγώγησής μας.

Ζητάμε ανεξάρτητη και αντικειμενική πληροφόρηση, έγκαιρη, έγκυρη και σοβαρή ενημέρωση, χωρίς ροζ και κίτρινες αποχρώσεις.



Λέμε όχι:

Στην παραπληροφόρηση της διαπλοκής.
Στα χειραγωγούμενα ΜΜΕ.
Στην συγκάλυψη των σοβαρών θεμάτων.
Στις εκπομπές – σκουπίδια χάριν τηλεθέασης.
Στα μονοθεματικά δελτία ειδήσεων.



Απαιτούμε σεβασμό και ποιότητα.



Κλείνουμε την τηλεόραση στις 11 Φεβρουαρίου.

Όλοι μας!



Υ.Γ Στείλτε το με mail στους γνωστούς σας. Ας τους αποδείξουμε οτι δεν ανεχόμαστε άλλο τα "σκουπίδια" τους.

P@s@ris!
07-02-08, 11:35
++++++++++++ 1

lynx
07-02-08, 13:14
Σωστο ομως απο που προωθειται αυτο το μηνυμα? καποια οργανωση? τι? :roll:

eebabs2000
07-02-08, 13:21
Για μια μέρα, έστω.

Δείξτε τους την δύναμη του κοινού.

Μην τους δώσετε άλλο το δικαίωμα της χειραγώγησής μας.

Ζητάμε ανεξάρτητη και αντικειμενική πληροφόρηση, έγκαιρη, έγκυρη και σοβαρή ενημέρωση, χωρίς ροζ και κίτρινες αποχρώσεις.



Λέμε όχι:

Στην παραπληροφόρηση της διαπλοκής.
Στα χειραγωγούμενα ΜΜΕ.
Στην συγκάλυψη των σοβαρών θεμάτων.
Στις εκπομπές – σκουπίδια χάριν τηλεθέασης.
Στα μονοθεματικά δελτία ειδήσεων.



Απαιτούμε σεβασμό και ποιότητα.



Κλείνουμε την τηλεόραση στις 11 Φεβρουαρίου.

Όλοι μας!



Υ.Γ Στείλτε το με mail στους γνωστούς σας. Ας τους αποδείξουμε οτι δεν ανεχόμαστε άλλο τα "σκουπίδια" τους.

Μάλλον είμαι ο καλύτερος γιατί δεν την ανοίγω σχεδόν ποτέ... χαχα!

leosedf
07-02-08, 13:58
Μπα δεν προβλέπεται να πιάσει.
1) Η τηλεόραση έχει ενσωματωθεί με τους ανθρώπους
2) Θεωρητικά όσοι έχουν μηχανάκια AGB θά πρεπε να το κάνουν.
3) Αν έχει καμιά παλιά ταινία με τον schwarzenegger να μην την δώ?

Τρελός Επιστήμονας
07-02-08, 16:31
Εγώ δεν παρακολουθώ πια τηλεόραση εδώ και 20 περίπου χρόνια...

manos_3
07-02-08, 17:53
Όλοι παρακολουθούμε τηλεόραση ανεξάρτητα την ώρα που καθόμαστε και βλέπουμε.Η τηλεόραση έχει ενσωματωθεί πλέον στην καθημερινή ζωή(ειδικά του Έλληνα).Επεμβαίνει στην ζωή μας και είμαστε ,σχεδόν, υπόδουλοι σε αυτήν.Ας κάνουμε κάτι γι΄αυτό...

lordi
07-02-08, 19:46
4 χρονια φοιτητής στην πάτρα δεν έχω τηλεόραση και μπορώ να πώ πως κέρδισα πολλές ώρεσ απ την ζωή μου!!

Nemmesis
07-02-08, 19:48
και εγω δεν βλεπω τιβι γιατι ειτε θα ειμαι στο εργαστιριο-δωματιο μου ειτε εξω κανα dvd βλεπω τις κυριακες... αντιθετος ολη μερα χαλαρη μουσικουλα

ta03
07-02-08, 19:59
Εχω να ανοιξω τηλεοραση εδω και 10 χρονια... Προτιμω το κολλητηρι μου!

aeonios
08-02-08, 00:26
... Προτιμω το κολλητηρι μου!

=D>

Και εγώ παίδες μόνο κανένα dvd να δώ και λίγο δορυφορική! Δεν με πειράζει που δεν ξέρω ούτε τις κατινίστικες αηδίες ούτε τους τιούτους που βάζουν.

nitako
08-02-08, 15:33
ουτε εγω εχω tv εδω και 5 χρονια...

^Active^
08-02-08, 17:18
Τωρα καταλαβενω γιατι οταν ρωταει καποιος για μια βλαβη σε tv κανεις δεν ξερει να απαντησει ακριβως :lol: :lol: :lol: Οι μισοι δεν εχετε τηλεοραση :hammer: :mrgreen: :lol:

ΥΓ πλακα κανω :lol:

PCMan
09-02-08, 00:11
Να δω στην τηλεόραση τι?

Πάω στην κουζίνα και ανοίγω το καλάθι των σκουπιδιών, το ίδιο είναι ;) :P

Τρελός Επιστήμονας
09-02-08, 11:10
Η κλασική τηλεθέαση έχει πέσει κατακόρυφα τα τελευταία χρόνια στις βιομηχανικά αναπτυγμένες χώρες εξ αιτίας του βίντεο κατά ζήτηση, των MMS, του διαδικτύου, των δορυφορικών καναλιών κλπ. Η ΕΡΤ έχει στην ιστοσελίδα της πολύ υλικό από το αρχείο της και αξίζει τον κόπο να δείτε πολλά από αυτά. (Α, ναι, και μην ξεχάσετε να δείτε τη σειρά ντοκιμαντέρ "Μέρες Ραδιοφώνου" για την εξέλιξη της ραδιοφωνίας στην Ελλάδα. Θα εκπλαγείτε από τα στοιχεία που θα ανακαλύψετε!)

Γι' αυτό τα "εμποράκια" των καναλιών και οι σπόνσορές τους έχουν σκυλιάσει, γιατί πέφτουν οι πωλήσεις! Τη δουλίτσα τους κάνουν και τα κέρδη τους κοιτάζουν! Αν το εμπόρευμα είχε διαχρονική αξία, τότε θα πουλούσαν μια φορά στην 100-ετία! Γι΄αυτό μας έχουν γεμίσει σκουπίδια. Έτσι εκπαιδεύεται ο καταναλωτής, όπως ισχυρίζονται στα επιχειρηματικά σεμινάρια (εκπαιδεύεται να καταναλώνει εις το διηνεκές).

Αλλά όπως είπε και ο Δάσκαλος: Ουκ επ' άρτω μόνον ζήσεται άνθρωπος!

eebabs2000
17-02-08, 00:36
Ένα βιντεάκι που τα σπάει έχει λίγο σχέση με το θέμα... δες (http://www.youtube.com/watch?v=Uim28sMvq-Q)