PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ Oscilloscope 2.51



ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
18-03-08, 01:52
παιδια μολις κατεβασα το Oscilloscope 2.51 απο τα αρχεια αυτης της σελίδας αλλα φοβαμαι μην δημιουργησει καποιο προβλημα στην καρτα ηχου μου καθως λεει πως αυτην χρησιμοποιει για να δουλεψει...Εχω δυο μηνες το lap-top μου και φοβαμαι μην μου καταστρεψει την καρτα ηχου...Υπάρχει οντως προβλημα η να μην ανησυχω;;;;

chip
18-03-08, 09:40
Αν διαβάσεις τους νόμους του Murphy θα οδηγηθείς στο συμπέρασμα οτι καλύτερα είναι να μην το συνδέσεις....σε Laptop.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
18-03-08, 19:38
σε ευχαριστω πολυ φιλε αν και δεν ξερω τι λεει αυτος ο νόμος.....Παντως σευχαριστω πολυ!!

chip
19-03-08, 09:49
Βάλε στο google Murphy's law.
Δεν εννοούσα κάποια ασυμβατότητα...αλλά οτι αν όλα είναι ιδανικά δεν θα έχεις πρόβλημα... αλλά επειδή πάντα κάτι στραβό γίνεται...καλύτερα να μη διακινδυνεύεις την κάρτα του φορητού!

babisko
19-03-08, 17:10
σε ευχαριστω πολυ φιλε αν και δεν ξερω τι λεει αυτος ο νόμος.....Παντως σευχαριστω πολυ!!

Πατριώτη, σε γενικές γραμμές ο νόμος του Merphy λέει ότι αν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει όταν δεν το περιμένεις, π.χ. στην περίπτωσή σου, αν υπάρξει κάποια περίπτωση να πάθει ζημιά το laptop με την χρήση του προγράμματος, τότε θα πάθει.

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
20-03-08, 19:51
Ευχαριστω πολυ ρε παιδιά...Δεν θα το κανω στο λαπτοπ αλλα σεναν παλιο υπολογιστή που βρήκα...
Αλήθεια,babisko από που εισαι και με αποκαλεσες πατριώτη;Δεν είσαι Αθηναίος;

babisko
21-03-08, 09:01
Δεν θα το κανω στο λαπτοπ αλλα σεναν παλιο υπολογιστή που βρήκα...


:ok:


Αλήθεια,babisko από που εισαι και με αποκαλεσες πατριώτη;Δεν είσαι Αθηναίος;

Ναι, λίγο έξω από την Αθήνα είμαι, 500+ χιλιόμετρα βόρεια, βορειοδυτικά της Αθήνας. :lol: :lol: :lol:

Πέτροs
21-03-08, 09:28
Καλημερα!! Καμμια σχεση με Νεστοριο κανειs??

babisko
21-03-08, 09:50
Καλημερα!! Καμμια σχεση με Νεστοριο κανειs??

Καλημέρα, κοντά είμαστε, ο Ν. Καστοριάς δεν είναι και πολύ μεγάλος. Τι θέλεις από Νεστόριο;

Off topic: Το κάναμε το ποστ του Γιάννη, μην πω τι...

Πέτροs
21-03-08, 10:20
Δεν θελω κατι, απλα εχω αρκετουs φιλουs εκει.

lynx
21-03-08, 11:00
ωρε συντεκνοι!!!! :D απο την ιδια χωρα ειμαστε το ξερατε?

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
21-03-08, 14:23
Πόσο χαίρομαι που από μια απλή ερώτηση που έκανα για ένα πρόγραμμα ξεπετάχτηκαν όλοι οι καστοριανοί!!

Πέτροs
21-03-08, 14:46
Και γω χαιρομαι!! που χαρηκεs, και δεν αισθανομαι πια, ενοχοs για το {Off topic: Το κάναμε το ποστ του Γιάννη, μην πω τι...}
που εγραψε ο φιλοs:babisko.



Σημ: Δεν ειμαι Καστοριανοs αλλα αισθανομαι λιγακι, ακριβεστερα Νεστοριτηs.

babisko
21-03-08, 18:36
ωρε συντεκνοι!!!! :D απο την ιδια χωρα ειμαστε το ξερατε?

Λευτέρη και συ Καστοριανός; :shock: :shock: :shock:


Σημ: Δεν ειμαι Καστοριανοs αλλα αισθανομαι λιγακι, ακριβεστερα Νεστοριτηs.

Ρε σεις, πολλοί γίναμε από Καστοριά, μέχρι που κάνουμε και κόμμα στο forum :lol: :lol: :lol:
Και εγώ που νόμιζα ότι είμαι ο μόνος....
Να είσαι καλά φίλε Γιάννη που μας έκανες να εμφανιστούν όλοι οι πατριώτες και ας σου χαλάσαμε το post ...

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
22-03-08, 01:51
Μακάρι να μου χαλάτε όλα τα πόστ μου αν είναι να μου δίνεται τέτοια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :lol:

steliosm
24-03-08, 15:05
Γιάννη, τι κυκλωματάκι (buffer) θα φτιάξεις για την κάρτα ήχου?

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
24-03-08, 16:34
φίλε μου το θεμα αυτο το παράτησα...Βασικά μάλλον δεν κατάλαβες ακριβώς,το OSCILOSCOPE είναι πρόγραμμα το οποίο το περνάς στον υπολογιστή και απευθείας απο εκεί το συνδέεις σε κυκλώματα σαν παλμογράφο το οποίο λειτουργεί μέσω της κάρτας ήχου.Δεν κατάλαβα τι ενοείς με το τι κύκλωμα θα κάνω...Από την άλλη πάλι μπορεί να μιην κατάλαβα και εγώ καλα τι ενοείς..! :?

KOKAR
27-01-09, 00:04
παιδια μολις κατεβασα το Oscilloscope 2.51 απο τα αρχεια αυτης της σελίδας αλλα φοβαμαι μην δημιουργησει καποιο προβλημα στην καρτα ηχου μου καθως λεει πως αυτην χρησιμοποιει για να δουλεψει...Εχω δυο μηνες το lap-top μου και φοβαμαι μην μου καταστρεψει την καρτα ηχου...Υπάρχει οντως προβλημα η να μην ανησυχω;;;;

βάλε ένα buffer !

http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7495&d=1233007490