PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΟΥΤΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΛΕΥΚΟ-ΖΑΧΑΡΙ



radioamateur
18-03-08, 20:06
Γεια χαρά σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχουν καταστήματα στην Αττική που να πουλάνε καινούρια κουτιά ηλεκτρονικων υπολογιστων χρώματος λευκο ζαχαρι κλασσικό (όχι με συνδυασμο χρωμάτων) για νέες motherboard πάντα.
Ευχαριστώ!!!

hlektrologos000
18-03-08, 22:41
περνα μια βολτα απο την στουρναρα στο κεντρο , κατι θα βρεις ,ολα τα pc μαγαζια εκει ειναι.

radioamateur
18-03-08, 23:33
Περνάω τακτικά αλλά δεν βρήκα ... Γνωρίζει κανείς αν τα παλαιότερα κουτια κάνουν για τις καινούριες motherboard;

dikos
18-03-08, 23:46
Άν δεν είναι κατοχηκό το κουτί σου τότε κάνει.

electron
19-03-08, 09:21
Aν μιλάμε για κουτί έστω 4 με 5 ετών τότε σίγουρα μπορεί να δεχτεί νέα μητρική.Mια οικονομική πρόταση αν και δεν είναι στο χρώμα που θελεις είναι AYTH (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700055) και η οποία μπορεί να δεχτεί μητρικές τύπου ATX, Baby ATX, Mini ATX, Micro ATX.

radioamateur
19-03-08, 11:33
Γεια σου φίλε μου Γιάννη.Ψάχνω κουτί υπολογιστη στο κλασσικό λευκό ζαχαρί αφού η όλη συνθεση που έχω εδώ έχει το ίδιο χρώμα & εννοείται καινούριο.
Ευχαριστώ για την γνώμη σου πάντως!

chip
20-03-08, 09:29
Πήγαινε σε ένα καταστημα υπλογιστών και παρείγειλε το... (δεν εννοώ αλυσίδα ή eshop)
Από την Infoquest υπάρχουν κάποια ασπρα αλλά όλο και κάποια γραμμουλα (συνήθως γαλάζια) έχουν,
όμως η TMP νομίζω έχει αυτό που ψάχνεις... (www.tmp.gr). οπότε μπές στην TMP διάλεξε κουτί και μετά πήγαινε με τον κωδικό του σε ένα κατάστημα να στο παραγείλει.... Βέβαια ένα που είναι άσπρο άσπρο.. είναι ακριβούτσικο!!!...αλλά έχει και άλλα (σε εξαιρετική τιμή) που πιστεύω να σου κάνουν οπότε μη μίνεις σε μία επιλογή...
(η TMP κάνει μόνο χονδρική πώληση, όπως και η Infoquest)

Επιστήμων
20-03-08, 14:26
Πάρε ένα κουτί και βάψ' το !!! :D

radioamateur
20-03-08, 15:36
Ευχαριστώ άπαντες για τη γνώμη.Το κλασσικό χρώμα είναι διαχρονικό & ταιριάζει παντού.chip στο site που μου υπάδειξες υπάρχει αυτό που ψάχνω & σε ευχαριστώ.Επιστημων με έκανες και γέλασα! :D :lol: :hammer: