PDA

Επιστροφή στο Forum : XA XA..KOIΤΑΞΤΕ ΤΙ ΕΧΩ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΜΟΥ..



ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
28-03-08, 01:07
Δειτε τι βρήκα και έφερα στο φοιτητικο μου σπιτι όταν μετακόμισα απο την πόλη μου....Δεν ειναι τελειο;Ηταν χαλασμένο όταν το έφερα και όταν το κανα το τερμάτισα κανα 15 φορές....Το παιχνίδι που έχει είναι το bomberman αλλά έχω πολλα τέτοια στην Καστοριά και σκέφτομαι να πάρω τις πλακέτες(οι οποίες τοποθετούνται σαν κασσέτες στο εσωτερικό) και να δημιουργήσω ένα σύστημα το οποίο θα τις αλλάζει αυτόματα ώστε να παίζω και άλλα παιχνίδια... :lol: :lol:[/img]

leone
28-03-08, 05:09
Τα σπάει κανονικά... :-) :-) :-) Αχ τι μου θύμισες... Αθάνατα 100σταρικα... :-) :-) :-)

babisko
28-03-08, 07:50
¶ντε καλορίζικο, καλά παιχνίδια. Σου εύχομαι και με φρουτάκια, κουλοχέρηδες κ.λ.π.
Μόνο για τα τελευταία πρόσεχε τον Μάκη. :lol: :lol: :lol:

aeonios
28-03-08, 08:04
:lol: :lol: :lol: :hammer:

!!!RESPECT!!!

Εγώ τι να πω που πρόλαβα τα παιχνίδια με τάληρο στα ουφάδικα!

Ας μείνουμε οι υπόλοιποι με το mame!

radioamateur
28-03-08, 13:04
Αυτή η παντόφλα μπρόστα από το παιχνίδι τι ρόλο παίζει;
:-k

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
28-03-08, 14:33
ελεος ρε radioamature!!!!!Σου είπα...ειναι στο σαλοόνι μου και ειμαι φοιτητης...Μην περιμενεισ να ειναι ολα τακτοποιημένα...Βασικα δεν το δουλέυω με 100αρικα...Εχω βάλει ενα μπουτονάκι το οποιο ανεβάζει τα credits ενώ έβαλα και ένα ποτενσιόμετρο να ποτενσιόμετρο να ρυθμίζει την φώνη η οπία ήταν πολυ δυνατή...Αλλα το κορυφαίο που έβαλα φαίνεται παρακάτω στην φωτό...Ειναι ένα τασακι το οποιο ειναι προσαρμοσμενο πάνω σε ενα cd drive το οποιο μπαινοβγαίνει πατώντας ένα κουμπί...ώστε να μην σε ενοχλεί το τασάκι δίπλα στα πλήκτρα.. :roll: :roll: :roll:

antonis_x
28-03-08, 18:19
καλα εμεινα μ*****ς.ενταξει το παιχνιδι τα σπαει=D>,το τασακι με το cd drive που το σκεφτηκες :roll:

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
28-03-08, 19:54
Φίλε Αντώνη πραγματικά μου ήρθε η ιδέα όταν σκέφτόμουν τι να βάλω πάνω για να είναι τρελά αυτοματοποιημένο(άλλωστε σπουδάζω στο ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ)Είχα πολύ όρεξη για ¨πατέντες¨ εκείνο το βράδυ οπου μαζί με έναν φίλο μου που το κάνουμε μαζι, κάναμε τρελά πράγματα(οπου πολλά απο αυτά δεν φαίνονται γιατι ειναι στο εσωτερικό..).Σκέψου ότι για να στερεώσουμε μια βίδα επειδή δεν είχαμε παξιμάδια χρησιμοποίησα καπάκι μπίρας το οποιο ανοιξα με κολαούζο!Βασικά σκέφτομαι τώρα να του προσθέσω έναν μηχανισμό ο οποίος θα βγάζει αναψυκτικά μέσω ενός εσωτερικού σωλήνα, που χρησιμοποιείται κανονικα για τα κέρματα,στο δοχείο που πέφτουν κανονικά τα κέρματα..Το μόνο πρόβλημα όμως είναι πως το ανψυκτικό θα είναι ζεστό καθώς δεν μπορώ να βάζω σύστημα ψύξης μέσα στο ηλεκτρονικο.......!!! Χαίρομαι που σας άρεσε..Αλλωστε και γω γιαυτο σας το εδειξα. :wink: :wink: :wink:

leone
28-03-08, 22:59
¶ψογος... Όρεξη και μεράκι να έχεις... Και κάμποση τρέλα...

trelopsyxakias
29-03-08, 00:34
:shock: !!!!ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ!!!!





<ΜΗ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ>

chip
30-03-08, 18:34
Μέγα λάθος το μπουτόν.... :hammer: :head:
άσε τον κερματοδέκτη να έρχονται οι συνφοιτητές να πέζουν.... και να χρειάζεται να ρίχνουν 50λεπτο :D
Μεγειά σε ζηλεύω....
Ήθελα κι εγώ ένα τέτοιο....και είχα βρει τα σχέδια από το PACMAN (και το πρόγραμμα από τις EEPROM και τις PROM) πριν χρόνια και ήθελα να φτιάξω ένα (κάνοντας χρήση CPLD και σύγχρονων μνημών) αλλά ποτέ δεν κάθισα....
Καλή διασκέδαση

Επιστήμων
30-03-08, 20:14
Κορυφή !

skapogr24
23-04-08, 20:03
δεν παιζεσε...που το βρηκες μπρε θηριο?

ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑ
23-04-08, 21:27
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΠΑΡΑΚΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΠΑΛΙΩΣΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙ, ΤΑΦΗΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ.ΒΑΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ..ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΑΙΔΙΑ. :lol:

jeik
24-04-08, 01:14
souper
εγω προλαβα τη σφιγκα με ταλιρο ωρε φιλε !!!

jeik
24-04-08, 01:14
souper
εγω προλαβα τη σφιγκα με ταλιρο ωρε φιλε !!!

radioamateur
24-04-08, 01:16
Εγώ φιδάκι packman... Πόσα κατοστάρικα τα ταϊσαμε....

GEWKWN
24-04-08, 01:53
σνιφ ,σνιφ θελω και εγω...
χαχαχα
ωραιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leone
24-04-08, 02:44
Τι ωραίες εποχές ρε παιδιά....

Μας "γέμιζαν" τοσο απλοϊκά παιχνίδια... Για αυτό και τα αναπολούμε ακόμα και τα θυμόμαστε σαν χθες...

Ούτε 3D.... Ούτε directx 4980 και βλέπουμε, κιλοβατικά τροφοδοτικά και μνήμες που κάνουν και για τηγάνισμα αυγών κτλ....

Μήπως τελικά χάθηκε η ουσία? Ο τίτλος έχει αξία και όχι το περυτίλιγμα....

Μπράβο στον φίλο που το συντηρεί...

eebabs2000
24-04-08, 22:41
Πωπω φίλε Γιάννη, μου θύμησες στα παιδικά μου χρόνια που έπαιζα με τα άλλα παιδιά... Θυμάμαι στο μαγαζί που πήγαινα είχε Pacman, κάτι Bubble Bobble παιχνίδια και ποδόσφαιρο... Το τι 100σταρικα πέφτανε... άλλο πράγμα. Σκέψου ότι το μαγαζί όταν πρωτοπήγα ήταν σαν σταύλος και τώρα το έχει κάνει παλάτι ο τύπος... Αξίζει μόνο και μόνο σαν συλλεκτικό κομμάτι. Πάντως να το έχεις με λεφτά, όσοι παίζουν να σου αφήνουν και τίποτα...