PDA

Επιστροφή στο Forum : Nεα συνδεση ΟΤΕ και τηλεφωνικη συσκευη



epistimon
01-04-08, 18:39
Hξερα οτι με νεα συνδεση σου βαζουν μια συσκευη κιολας.Απο ποτε εχει αλλαξει αυτο και δεν σου δινουν τιποτα?Εχουν σταματησει να δινουν ή με κοροιδεψανε?

ΛΑΜΠΡΟΣ6
01-04-08, 18:57
Οχι δεν βάζουν συσκευή πλέον ...Την αγοράζεις έξτρα

xifis
01-04-08, 19:04
απο περιεργεια,ποσο κοστιζει να μπει μια καινουργια γραμμη?κ ποσο καιρο κανουνε?

antonis_x
01-04-08, 21:34
οπως ειπε και ο ΛΑΜΠΡΟΣ6 δε δινουν συσκευη,δωρεαν ο οτε σου δινει μονο ενα modem-router αν βαλεις ιντερνετ απο κει,και αν θες να ειναι ασυρματο πληρωνεις καμια 30ρια ευρω διαφορα γιατι αυτο που σου δινουν(το ενσυρματο)κανονικα κανει 40 ενω αυτο που ειναι και ασυρματο κανει περιπου 70,και πληρωνεις τη διαφορα(οι τιμες ειναι ενδεικτικες,τουλαχιστον τοσο εκαναν πριν ενα μηνα περιπου που εβαλα εγω).αυτο ειναι το μονο πραγμα απ οτι ξερω που δινει ο οτε δωρεαν.

epistimon
02-04-08, 13:28
απο περιεργεια,ποσο κοστιζει να μπει μια καινουργια γραμμη?κ ποσο καιρο κανουνε?

34 ευρω (ετσι για πεταμα αφου ουτε μια απλη συσκευη δεν βαζουν) τελος ενεργοποιησης και μπαινει σε 2 βδομαδες το πολυ.

xifis
02-04-08, 15:45
α μαλιστα δεν ειναι κ πολυ ακριβο,γιατι κατι ειχα ακουσει για 150 ευρω..

babisko
02-04-08, 18:21
Hξερα οτι με νεα συνδεση σου βαζουν μια συσκευη κιολας.Απο ποτε εχει αλλαξει αυτο και δεν σου δινουν τιποτα?Εχουν σταματησει να δινουν ή με κοροιδεψανε?

Η αλλαγή αυτή έγινε από τον Μάρτιο του 1993, την εποχή που που αποδεσμεύτηκε ο τερματικός εξοπλισμός απο τον ΟΤΕ. Όπως βλέπεις έχει αρκετό καιρό.


απο περιεργεια,ποσο κοστιζει να μπει μια καινουργια γραμμη?κ ποσο καιρο κανουνε?

Ψάξε εδώ (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=109&hop=h), υπάρχουν όλες οι τιμές για όλα τα προιόντα του ΟΤΕ.


34 ευρω (ετσι για πεταμα αφου ουτε μια απλη συσκευη δεν βαζουν) τελος ενεργοποιησης και μπαινει σε 2 βδομαδες το πολυ.

Όπως το λες και μόνος σου, είναι εφάπαξ τέλος σύνδεσης. Οι δυο εβδομάδες είναι σχετικά πολλές μέρες, συνήθως γίνεται η σύνδεση σε πέντε περίπου εργάσιμες μέρες.

xsterg
02-04-08, 20:45
η πιο φθηνή συσκευή έχει 9,50€. τώρα μια απλή συσκευή έχει από 12-20€.

plouf
03-04-08, 22:53
απο περιεργεια,ποσο κοστιζει να μπει μια καινουργια γραμμη?κ ποσο καιρο κανουνε?

34 ευρω (ετσι για πεταμα αφου ουτε μια απλη συσκευη δεν βαζουν) τελος ενεργοποιησης και μπαινει σε 2 βδομαδες το πολυ.

2 βδομαδες κανει το ADSL
ΝΕΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ υπολογιζε 1-2 μηνες..

electronic
04-04-08, 00:10
epistimon καλησπέρα.

Θέλω να πιστεύω ότι όταν έκανες την αίτηση να μην τσέκαρες το κουτάκι που αναφέρει για συντήρηση εξοπλισμού μιας και ο ΟΤΕ κάνει μόνο τις δικές του συσκευές και εγώ σαν βλ@κ@ς πλήρωνα ενώ ποτέ δεν είχα συσκευή του ΟΤΕ. Την υπηρεσία την έκοψα πριν 6 μήνες...

Παιδιά ήταν 1,5 euro σε κάθε λογαριασμό..
ΠΡΟΣΟΧΗ....

Γιώργος

epistimon
04-04-08, 13:02
απο περιεργεια,ποσο κοστιζει να μπει μια καινουργια γραμμη?κ ποσο καιρο κανουνε?

34 ευρω (ετσι για πεταμα αφου ουτε μια απλη συσκευη δεν βαζουν) τελος ενεργοποιησης και μπαινει σε 2 βδομαδες το πολυ.

2 βδομαδες κανει το ADSL
ΝΕΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΗ υπολογιζε 1-2 μηνες..

Οχι και μηνα για νεα τηλεφωνικη γραμμη!Εμενα 17 μερες εκαναν για νεα γραμμη μαζι με τις απεργιες των τεχνικων!Το adsl ναι καπου 2 βδομαδες κανει να μπει.(δεν εχω βαλει ακομη)

Τωρα λενε απο δευτερα οτι θα ξαναρχισουν τις απεργιες οι τεχνικοι του οτε.Καθυστερει αυτο την ενεργοποιηση του adsl? ή δεν εχει σχεση?

epistimon
04-04-08, 13:04
epistimon καλησπέρα.

Θέλω να πιστεύω ότι όταν έκανες την αίτηση να μην τσέκαρες το κουτάκι που αναφέρει για συντήρηση εξοπλισμού μιας και ο ΟΤΕ κάνει μόνο τις δικές του συσκευές και εγώ σαν βλ@κ@ς πλήρωνα ενώ ποτέ δεν είχα συσκευή του ΟΤΕ. Την υπηρεσία την έκοψα πριν 6 μήνες...

Παιδιά ήταν 1,5 euro σε κάθε λογαριασμό..
ΠΡΟΣΟΧΗ....

Γιώργος

Οταν λες συσκευη του οτε εννοεις να την εβαλε ο οτε ή να την αγορασες απο τον οτε?

antonis_x
04-04-08, 13:43
Οχι και μηνα για νεα τηλεφωνικη γραμμη!Εμενα 17 μερες εκαναν για νεα γραμμη μαζι με τις απεργιες των τεχνικων!Το adsl ναι καπου 2 βδομαδες κανει να μπει.(δεν εχω βαλει ακομη)

Ξερω ατομα που περιμεναν 2 βδομαδες για την συνδεση adsl(για λιγοτερο δεν εχω ακουσει), και αλλα που περιμεναν πανω απο μηνα.
εμενα το dsl εκανε 2μιση βδομαδες να μου το συνδεσουν.
ξερετε αν παιζει ρολο το αν μενεις στο κεντρο ή προαστια?δλδ αν δινουν προτεραιοτητα?

epistimon
04-04-08, 13:52
Eνας φιλος που μενει προς το Καστελλι σε καποιο χωριο του εβαλαν adsl σε περιπου 10 μερες απο τοτε που εκανε την αιτηση!