PDA

Επιστροφή στο Forum : im back!!!



Nemmesis
20-04-08, 21:22
γεια σας παιδια... μετα απο απουσια 4 εβδομαδων απο το site logo τραυματισμου(σπασμενο αστραγαλο) και διακοπης dsl... ΓΥΡΙΣΑ!!! τι κανετε παιδια? σας ελειψα? :lol: :lol: :lol: εμενα παντος μου ελειψε το πανελληνιο σωμα ηλεκτρονικων ελλαδος :P
και ειδα 1800 νεα post και αρκετα email απο εσας οπου με ρωτατε καποια πραγματα σχετικα με καποια ποστ σας... επειδη ομως πραγματικα δεν μπορω να κατσω να ψαξω ολα τα ποστ λογο χρονου οποιος νομιζει οτι μπορω να βοηθεισω ας μου θυμησει λιγο!!!...
θα ειμαι μεσα τουλαχιστον καθε 1-2 μερες

moutsos regardos (οπως λεει και ο φιλος μου ο sakis ) :)
panos

moutoulos
20-04-08, 21:31
Άντε σιδερένιος τώρα ..., πως την έπαθες ?, μπάλα, μηχανή, σκαλοπάτια ... :roll:

Nemmesis
20-04-08, 21:47
μηχανη... :(

billys7
21-04-08, 22:29
Σιδερένιος, και ταχεία ανάρρωση.

aeonios
22-04-08, 08:55
να γίνεις γρήγορα καλά και πάντα όρθιος!!

SV1EDG
22-04-08, 15:20
Περαστικά και γρήγορα καλά...

Μάριος

Nemmesis
24-04-08, 12:22
ευχαριστω παιδια!

babisko
24-04-08, 18:13
Περαστικά, σιδερένιος.

chip
24-04-08, 20:33
Περαστικά ....
(το σηδιαρένιος δεν μου κολάει καλά γιατί παραπέμπει σε καμία λάμα).....

eebabs2000
24-04-08, 22:12
Περαστικά φιλε μου... Εκείνο το project με τον PIC και την touch screen τι έγινε τελικά ή λάθος θυμάμαι?

kopla
24-04-08, 22:20
Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.
Δηλαδή περαστικά, αλλά... εσύ οδηγούσες τη μηχανή ? Μην το πάρεις σαν ανάκριση, απλά είμαι περιέργος να μάθω ποιος-τι έφταιγε.
Δεν ξέρω τι οδηγός είσαι (αν οδηγούσες εσύ, και αν έφταιγες εσύ), αλλά οι μηχανόβιοι ΔΕΝ έχουν παιδεία και γνώση του ΚΟΚ.
Το 99% είναι αλήτες ως προς την οδηγική τους συμπεριφορά. Αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν είναι ότι αυτοί είναι πιο εκτεθιμένοι. Το δεύτερο κακό είναι ότι πολλές φορές λόγω μ@λ@κ@ οδηγού μηχανής την πληρώνει ο οδηγός του αυτοκινήτου ενώ φταίει ο μηχανόβιος.
Να θες να αλλάξεις λωρίδα πχ, να βγάλεις το φλασάκι σου (όχι USB :lol: ) να δεις από τους καθρέφτες σου ότι όλα είναι ΟΚ,... και να πετύχεις μηχανόβιο να περνάει γρήγορα από τα δεξιά ή τα αριστερά σου.. zigzag. Ελεος δλδ. Η Ελλάδα δεν θα γίνει ποτέ Γερμανία..

Δεν ακούγετε ωραίο αλλά ενεπλάκει άλλη μηχανή ή αυτοκίνητο, έπεσες μόνος σου ή έφταιγαν οι φοβεροί δρόμοι μας ?[/u]

Για αποτροπή παρεξηγήσεων και για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν::
- Δεν κατευθύνω τα σχόλια προς τα εσένα φίλε συμ-φορουίτη.
- Δεν λέω πως οι οδηγοί 4τροχων και βάλε ( σε ρόδες ) είναι ΟΚ από παιδεία κτλ. Οι ταξιτζίδες είναι τα μεγαλύτερα <καταλάβατε>

Σχολιάστε, προσθέστε ή διορθώστε, εφόσον και ό,τι θεωρείτε ελλιπές ή λάθος

IOANNIS
25-04-08, 01:26
περαστικα φιλε παναγιωτη και απο μενα!!!

skapogr24
27-04-08, 19:55
Σιδερένιος, και ταχεία ανάρρωση.

nitako
28-04-08, 07:36
Περαστικα!!

Nemmesis
29-04-08, 01:09
ευχαριστω ξανα παιδια... φιλε eebabs2000 καλα θυμασε αυτο με την touch screen αλλα το μονο που εκανα ειναι απλα να διαβασω την εξοδο του touch screen και εμφανισα το αποτελεσμα στην οθονη.. δεν εκανα κατι πολυπλοκο ακομη και αυτο λογο του οτι εχω να ασχοληθω με το θεμα αρκετο καιρο...
φιλε kopla παντα μου αρεσουν οι αποψεις σου... λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης.. ημουν μονος στη μηχανη και δεν εφταιγε κανενας αλλος οδηγος... απλα κολλησε η ντιζα του γκαζιου λογο του οτι το ειχα καιρο παρατημενο... ετσι ενα τετραγωνο απο το σπιτι εγινε η μ.....ια... αφησα το runner αλλα ετσι οπως πατησα σε ακριβως στην ακρη του σκαμενου δρομου και ετσι βγηκε και εσπασε ο αστραγαλος μου.... ευτυχως που με εκοψε και εσβησα το μηχανακι πριν το αφησω... και οσοι αρχησουν τις εξυπναδες το μηχανακι το ξερω καλα... και οδηγω σωστα, λιγο γρηγορα αλλα σωστα... το μηχανακι ειναι gilera runner FXR 180 διχρονο..
αυτα...

kopla
29-04-08, 21:35
Nemmesis, περαστικά.
Χαίρομαι που σου αρέσουν οι απόψεις μου. Είμαι κάπως..αρκετά μάλλον εναντίων των μηχανόβιων, αλλά πάντα και παντού υπάρχουν και οι σωστοί. Είτε είναι μηχανή είτε αυτοκίνητο, είτε προγραμματιστής (μιλώ γενικώς και σε όλους τους τομείς).

Δεν είναι σωστό να πει κανείς "εξυπνάδες" για τη δική σου και παρεμφερείς περιπτώσεις.
Καλή ανάρρωση

Nemmesis
30-04-08, 11:59
:ok: