PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με τον πομπο της pcs-electronics!!!!!!



drPanos
12-06-08, 12:53
Καλησπέρα
Έχω ένα πρόβλημα με τον πομπό της pcs-electronics.
Το πρόβλημα μου είναι ότι χτες πήγα να το ανοίξω και δούλεψε σαν να μην του αρκεί η τάση που του δίνω (καν το Μπλοοερ δεν έπαιρνε στροφή ) επίσης δείχνε στη οθόνη ότι εκπέμπει αλλά το κόκκινο λαμπάκι δεν έσβηνε και στην έξοδο δεν έβγαζε τίποτα , και έβγαζε μια μυρουδιά παράξενη! Μετά το άνοιξα και είδα ένα ολοκληρωμένο τσουρουφλισμένο.
Τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ πολύ!

drPanos
12-06-08, 12:54
http://www.postimage.org/aV70D5S.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV70D5S)

vezgri
15-12-10, 12:23
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ PCS ELECTRONIC. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΝΑ ΕΠΟΜΙΣΘΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΣΛΟΒΕΝΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΣΥΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ. ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ. ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ. ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΠΟΜΠΟ ΑΞΙΑΣ 2000€ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ

savnik
15-12-10, 15:10
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ PCS ELECTRONIC. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ. ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ? ΝΑ ΕΠΟΜΙΣΘΕΙΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΠΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΣΛΟΒΕΝΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΑΝΟΜΕΑΣ ΤΟΥΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΣΥΝ ΤΟ ΚΟΣΤΟΛΟΓΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΛΑΒΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ. ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ. ΑΥΤΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ. ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΝΑ ΠΟΜΠΟ ΑΞΙΑΣ 2000 ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΠΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΛΟΙΠΟΝ
Να παρακαλάς όταν το στείλεις για επισκευή μετά να επιστρέψει και πίσω.

JOUN
15-12-10, 18:12
Σοβαρα;Παντως απο το σαιτ τους και την ολη θεωρια στις κατασκευες τους τους ειχα για σοβαρους.

Υ.Γ Απανταει ενας σ'ενα ποστ 2,5 χρονων και παρασερνει και μας..

jeik
15-12-10, 18:51
Να παρακαλάς όταν το στείλεις για επισκευή μετά να επιστρέψει και πίσω.

Εμ , παπουτσι απ τον τοπο σου κι ας ειν και μπαλωμενο , δυστυχως καποιες φορες το φθηνο (μέσω ιντερνετ απο εξωτερικο) κοστιζει ακριβα !!!

ΥΓ , το αρχικο ποστ ειναι λιγο παλιουτσικο ....

Να συμληρωσω οτι η ιδια εταιρια πουλαει εναν κλωνο της Dominator (fm antenna broadcasting) την ''και καλα exterminator'' , που τα υλικα και η κατασκευή της , καθως και η πιστοποιηση περι της αποτελεσματικοτητας της κεραιας ειναι καπως .....?...? κλπ.