PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με raid



Nemmesis
05-08-08, 10:20
παιδια εχω το εξεις προβλημα... εχω 2 ιδιους σκληρους 160g SATA της seaget και μητρικη την GA-8N-SLI-PRO της Gigabyte και θελω να τους κανω raid. μεσα στα bios ενεργοποιω την λειτουργεια raid ρυθμιζω σωστα γιατι μου εμφανιζει πλεον εναν σκληρο με διπλασια χωριτηκοτητα... εχω βαλει και τους raid drives απο το site της Gigabyte σε μια floppy.. και ξεκιναω να περασω τα windows xp.. οταν φτανει στο σημειο που λεει "Press F6 to install RAID κτλ κτλ..." το παταω αλλα δεν κανει τπτ... παρολα αυτα συνεχηζει η εγκατασταση με το σημειο που λεει οτι "δεν βρεθηκε υλικο αποθηκευσης κτλ κτλ... πατηστε "S" για να εγκαταστησετε οδηγο κτλ κτλ..." εκει μου ζηταει και την floppy βρισκει τους drivers κανει οτι γραφει κατι αλλα @@@
φτανει το σημειο να διαλεξω που θελω να εγκαταστησω τα win και μου δειχνει 2σκληρους ενω μεσα στα bios βλεπω κανονικα το raid array... καμια βοηθεια?

υγ. δεν ξερω κατα ποσο τα ειπα κατανοητα αλλα προσπαθησα :P

Nemmesis
07-08-08, 20:01
παιδια ευχαριστω για το ενδιαφερον (λεεεεμε τωρα) :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
αλλα τελικα το λαθος δεν ηταν δικο μου το δοκιμασα με αλλο cd τον windows και ολα οκ..