PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτοκτονία σε απευθείας μετάδοση στο διαδίκτυο



manos_3
24-11-08, 10:19
Έφηβος ηλικίας 19 ετών από τη Φλόριντα των Ηνωμένων Πολιτειών αυτοκτόνησε "ζωντανά" μέσω ίντερνετ. Ο νεαρός κατανάλωσε υπερβολική δόση χαπιών σε απευθείας μετάδοση στην ιστοσελίδα προβολής βίντεο, Justin.tv. και σύμφωνα με δημοσιεύματα τον 19χρονο αυτόχειρα προέτρεψαν σχολιαστές του Justin.tv και χρήστες της ιστοσελίδας bodybuilding.com.
Δεκάδες δημοσιεύματα αναφέρουν ότι ο νεαρός είχε ανεβάσει παλαιότερα στο διαδίκτυο δεκάδες απειλητικά μηνύματα, στα οποία δήλωνε ότι σκοπεύει να δώσει τέλος στη ζωή του. Για αυτό το λόγο πολλοί χρήστες πίστεψαν ότι επρόκειτο για φάρσα.
http://r2d2.adman.gr/banner?webspace=2203&dfl=yes&js=no (http://r2d2.adman.gr/click?webspace=2203&dfl=yes)
Ο 19xρονος κατανάλωσε τα χάπια μπροστά στην κάμερα και εμφανιζόταν να αναπνέει για ώρες μέχρι που οι θεατές συνειδητοποίησαν ότι η κατάστασή του είναι σοβαρή και ειδοποίησαν τις αρμόδιες αρχές.
Η κάμερα συνέχισε να γράφει μέχρι που έφτασε η αστυνομία, έσπασε την πόρτα του και σταμάτησε την προβολή του βίντεο.
Το βίντεο όπως και πολλές αναρτήσεις στο φόρουμ του Justin.tv δεν εμφανίζονται πλέον.
Εκπρόσωπος της συγκεκριμένης ιστοσελίδας δήλωσε: «Η πολιτική μας απαγορεύει ακατάλληλο περιεχόμενο στην ιστοσελίδα μας. Βασιζόμαστε στην κοινότητα για να επισημανθεί ένα βίντεο που είναι ανάρμοστο. Όταν ένα βίντεο επισημανθεί, αναθεωρείται και άμεσα απομακρύνεται από το σύστημα αν παραβαίνει τους όρους χρήσης μας».
Αναμφισβήτητα το τραγικό συμβάν εγείρει πολλά ερωτήματα σχετικά με τη δύναμη της ζωντανής μετάδοσης βίντεο μέσω του διαδικτύου και εάν η μετάδοση ενός βίντεο που παρουσιάζει ένα έγκλημα είναι επίσης εγκληματική πράξη.


Πηγή: pathfinder.gr

Chris Valis
24-11-08, 17:11
Πάλι το ιντερνέτ φταίει...

Nemmesis
24-11-08, 23:12
ενταξει... αλλα αν δεν στεκει καλα και ο ανθρωπος....:closedeyes: δεν του φταιει κανενας αλλος... εφυγε ενας ακομα no-lifer...

epistimon
25-11-08, 00:54
Δηλαδη αν αυτοπυρποληθεις, η φωτια θα φταει!!
Κατι τετοια διαβαζουν οι γονεις μας και οταν ακουνε για ιντερνέτι το συνδεουν με κλοπες, παρανομια, αυτοκτονιες, και αλλα πολλα...

dovegroup
25-11-08, 01:01
Πέρα απο το θλιβερό της κατάστασης δεν σας έκανε εντύπωση η αρρωστημένη αναισθησία - περιέργεια των συνδεμένων εκείνες της στιγμές?
Ανωριμότητα, κυνισμός, έλλειψη ανθρώπινης ευαισθησίας, ψυχολογική αστάθεια των θεατών, μεγαλύτερη απο του αυτόχειρα.
Τι ντροπή για την ανθρώπινη φυλή είναι αυτή ρε παιδιά ΚΑΤΑΝΤΙΑ:confused1:

manos_3
25-11-08, 01:18
Πέρα απο το θλιβερό της κατάστασης δεν σας έκανε εντύπωση η αρρωστημένη αναισθησία - περιέργεια των συνδεμένων εκείνες της στιγμές?
Ανωριμότητα, κυνισμός, έλλειψη ανθρώπινης ευαισθησίας, ψυχολογική αστάθεια των θεατών, μεγαλύτερη απο του αυτόχειρα.
Τι ντροπή για την ανθρώπινη φυλή είναι αυτή ρε παιδιά ΚΑΤΑΝΤΙΑ:confused1:

Αυτό ακριβώς λέω και εγώ.Που έχει φτάσει ο κόσμος!!!Εμ έτσι είναι.Ο καθένας κοιτάει τον εαυτούλη του και τον συνάνθρωπο του, συγνώμη για την φράση, τον έχει χεσμένο...

manos_3
25-11-08, 01:24
ενταξει... αλλα αν δεν στεκει καλα και ο ανθρωπος....:closedeyes: δεν του φταιει κανενας αλλος... εφυγε ενας ακομα no-lifer...

Φίλε Nemmesis δεν θα συμφωνήσω.Εντάξει ο άνθρωπος,δεν στέκει καλά.Έχει ψυχολογικά προβλήματα κ.τ.λ.Οι άλλοι όμως, όπως λέει και ο φίλτατος dovegroup, πρέπει να τον κοιτάνε;Δεν πρέπει να κάνουν κάτι, να ειδοποιήσουν κάποιον;;;

epistimon
25-11-08, 01:25
Πέρα απο το θλιβερό της κατάστασης δεν σας έκανε εντύπωση η αρρωστημένη αναισθησία - περιέργεια των συνδεμένων εκείνες της στιγμές?
Ανωριμότητα, κυνισμός, έλλειψη ανθρώπινης ευαισθησίας, ψυχολογική αστάθεια των θεατών, μεγαλύτερη απο του αυτόχειρα.
Τι ντροπή για την ανθρώπινη φυλή είναι αυτή ρε παιδιά ΚΑΤΑΝΤΙΑ:confused1:

Και στον δρομο να αυτοκτονουσε με την ιδια αρρωστημενη αναισθησια θα τον κοιτουσαν οι περαστικοι.

manos_3
25-11-08, 01:31
Και στον δρομο να αυτοκτονουσε με την ιδια αρρωστημενη αναισθησια θα τον κοιτουσαν οι περαστικοι.


Και σας αρέσει αυτή η αναίσθητη κοινωνία;

epistimon
25-11-08, 01:35
Και σας αρέσει αυτή η αναίσθητη κοινωνία;


Φυσικα και οχι. Αλλα οταν καποιος ακουσει οτι ενας νεος αυτοκτονησε ενω βρισκοταν στο ιντερνετ τι θα καταλαβει?Οτι φταιει το ιντερνετ.
Ενω δεν φταει αυτο...αλλα η αναισθητη κοινωνια οπως λες.

manos_3
25-11-08, 01:51
Φυσικα και οχι. Αλλα οταν καποιος ακουσει οτι ενας νεος αυτοκτονησε ενω βρισκοταν στο ιντερνετ τι θα καταλαβει?Οτι φταιει το ιντερνετ.
Ενω δεν φταει αυτο...αλλα η αναισθητη κοινωνια οπως λες.

Μα δεν λέω ότι φταίει το internet. Το internet έχει μεν τα καλά του αλλά και τα κακά του. Η κ*λ*κοινωνία που ζούμε φταίει ...

epistimon
25-11-08, 01:55
Μα δεν λέω ότι φταίει το internet. Το internet έχει μεν τα καλά του αλλά και τα κακά του. Η κ*λ*κοινωνία που ζούμε φταίει ...


Εσυ σωστα τα λες και συμφωνω απολυτα. Αλλα ενας που δεν εχει ιδεα τι ειναι το ιντερνετ καταλαβαινει αλλα αντι αλλων.

Nemmesis
25-11-08, 16:34
Φίλε Nemmesis δεν θα συμφωνήσω.Εντάξει ο άνθρωπος,δεν στέκει καλά.Έχει ψυχολογικά προβλήματα κ.τ.λ.Οι άλλοι όμως, όπως λέει και ο φίλτατος dovegroup, πρέπει να τον κοιτάνε;Δεν πρέπει να κάνουν κάτι, να ειδοποιήσουν κάποιον;;;

κοιταξε... δεν λεει καποιος "αα να πω να μπω στην ταδε σελιδα γιατι εκει δειχνει αυτοκτονιες..." μπαινει γιατι εχει την διαθεση να δει ξενα ατομα να κανουν κατι απο μαγειρεμα μεχρι ρωσσους επιστημονες ... εκει μεσα ομως ειναι και καποια ατομα που προσπαθουν να γινουν σταρ του σινεμα(με αποτελεσμα να βαζουν δειγματα τις δουλειας του... δραματικα κομικα κλπ) ...το να αυτοκτονησει καποιος online ειναι ΤΟΣΟ αρρωστο που δεν παει το μυαλο καποιου οτι ειναι πραγματικο.. μπορει ακομα και να ξεκαρδιζετε με αυτο γιατι μπορει να φενεται σαν χαλια ηθοποιια... δλδ ολοι εσεις βλεπετε οτι η κοινονια παει στραβα??? αν πριν 50χρονια εβγαινε ενας μπροστα σε μια πλατεια σε ξενη πολη και ελεγε αυτοκτονω θα ετρεχε ο κοσμος πανικοβλητος για βοηθεια?
Επισης σε αυτες τις σελιδες που ο καθενας ανεβαζει βιντεο για να μαζεψει Subscribers τι ποιο "πιασαρικο" απο μια σειρα με βιντεο στα οποια μιλαει να αυτοκτονια? για εμενα το αδιανοητο δεν οι κοντινοι του ανθρωποι που τον αφησαν να φτασει σε αυτο το επιπεδο και οχι ο καθε αγνωστος που τον εβλεπε...

Nemmesis
25-11-08, 16:38
Και σας αρέσει αυτή η αναίσθητη κοινωνία;

οταν καποιος βγαινει στον δρομο να κανει αυτο το πραγμα πλεον εχει χασει την επαφη... λιγοι ειναι αυτοι που θα προσπαθησουν να του μιλησουν και πολλοι λιγοτεροι θα ειναι αν προσπαθει να το καταφερει με κανα οπλο...
οι κοινωνια οπως λετε του πεταει στην απ' εξω γιατι απο μονοι τους βγαινουν..

Nemmesis
25-11-08, 16:42
Πέρα απο το θλιβερό της κατάστασης δεν σας έκανε εντύπωση η αρρωστημένη αναισθησία - περιέργεια των συνδεμένων εκείνες της στιγμές?
Ανωριμότητα, κυνισμός, έλλειψη ανθρώπινης ευαισθησίας, ψυχολογική αστάθεια των θεατών, μεγαλύτερη απο του αυτόχειρα.
Τι ντροπή για την ανθρώπινη φυλή είναι αυτή ρε παιδιά ΚΑΤΑΝΤΙΑ:confused1:
κατσε... δλδ εσυ αν εβλεπες εναν να παιρνει χαπια online θα πιστευες αμεσως οτι ειναι αληθεια??? ποσο χρονια μιλανε στο να ειμαστε επιφυλακτικοι με το βρισκουμε στο internet?

Nemmesis
25-11-08, 16:52
ολα αυτα τα ποστ μου δεν ειναι για να δειξω οτι το λαθος ειναι μονο στον αυτοχειρα... αλλα δεν δεχομαι οτι ειναι ανωριμος, κυνικος, δεν εχεις ανθρωπινη ευαισθησια, και ψυχολογικη ασταθεια οποιος στο κατω κατω μπορει να ετυχε εκεινη στην στιγμη να δει αυτο το πραγμα...
πειτε μου και κατι ακομα... ακουστηκε "παλι το ιντερνετ φταει..." σε τι φταει το καημενο??? ειναι οπως τα αμαξια και οι μηχανες αλλα 10 ποιο ασφαλες σε παει οπου το πας... οποιος καποιος μου δεν ξερει να οδηγει αμαξι και παει και σκοτονεται πολυ ευκολα ετσι μπορει πολυ ευκολα με το ιντερνετ να γινει μπατιρακι... το ιντερνετ φταει ομως... τα αμαξια φταινε? η μηπως και τα αμαξια εφταιγαν στο ξεκινημα τους? μηπως σε 50-100 δεν θα φταει και το ιντερνετ?

dovegroup
26-11-08, 02:10
κατσε... δλδ εσυ αν εβλεπες εναν να παιρνει χαπια online θα πιστευες αμεσως οτι ειναι αληθεια??? ποσο χρονια μιλανε στο να ειμαστε επιφυλακτικοι με το βρισκουμε στο internet?
Επιφυλακτικοί ναί, έχει 2 όψεις το νόμισμα...
Πιστεύω πως μόνο ένας ηλίθιος ή ανώμαλος έστω και αν είναι ψέμα η εν λόγω πράξη δεν θα καλούσε βοήθεια.
Χίλες φορές να βγείς λάθος παρά να το χρεωθείς ηθικά αν υπάρχει στο λεξιλόγιο των θεατών αυτή η λέξη...
Επιτέλους το Internet δεν είναι αθώο, δεν μπορεί γιατί κάθε καρυδιάς καρύδι γυρνοβολάει δραστικά...
Δεν μπορούμε να θεωρούμε αθώο ένα μέσο επικοινωνίας διαδραστικό, δεν είναι τηλεόραση δεν είναι ραδιόφωνο δεν είναι έντυπο, είναι ζωή πραγματική σε πραγματικό χρόνο τόπο και χρόνο, μπορούν να μας πλασάρουν απο σκουλίκι μέχρι χρέει...
Δεν είναι φόβος, προκατάληψη, σκοταδισμός να σηκώσεις το τηλέφωνο, ή να γράψεις ενα σωτήριο email...

dovegroup
26-11-08, 02:14
ολα αυτα τα ποστ μου δεν ειναι για να δειξω οτι το λαθος ειναι μονο στον αυτοχειρα... αλλα δεν δεχομαι οτι ειναι ανωριμος, κυνικος, δεν εχεις ανθρωπινη ευαισθησια, και ψυχολογικη ασταθεια οποιος στο κατω κατω μπορει να ετυχε εκεινη στην στιγμη να δει αυτο το πραγμα...
πειτε μου και κατι ακομα... ακουστηκε "παλι το ιντερνετ φταει..." σε τι φταει το καημενο??? ειναι οπως τα αμαξια και οι μηχανες αλλα 10 ποιο ασφαλες σε παει οπου το πας... οποιος καποιος μου δεν ξερει να οδηγει αμαξι και παει και σκοτονεται πολυ ευκολα ετσι μπορει πολυ ευκολα με το ιντερνετ να γινει μπατιρακι... το ιντερνετ φταει ομως... τα αμαξια φταινε? η μηπως και τα αμαξια εφταιγαν στο ξεκινημα τους? μηπως σε 50-100 δεν θα φταει και το ιντερνετ?

Δεν είναι ανώριμος?
Ωραία ανεγκέφαλος, ανώμαλος είναι?
ΝΑΙ

jeik
26-11-08, 23:02
Δεν ειναι σωστο να μιλησω για εναν νεκρο (αν υπαρχει) αλλα δεν αντεχω .Λοιπον ο τυπος ηταν καμενος ,ετσι κι αλλιως , και δεν δινω πενια ουτε γι αυτον , ουτε γι αυτους που παρακολουθουσαν την ιστορια .Καλα εκανε και τεζαρισε.Του αξιζε μια χειροτερη τυχη ομως ,επρεπε να τον εχουν στο Ιρακ επι εποχης Σανταμ , και να τον πεταξουν κι αυτον οπως κατι φουκαραδες που εβλεπα (ιντερνετ), με δεμενα ματια και πισθαγκωνα , δεν ξερω τι εκαναν αλλα υποψιαζομαι οτι καποιοι απο αυτους δολοφονηθηκαν απο το συστημα για ψυλου πηδημα , λοιπον τους πετουσαν απο ενα κτηριο στο εδαφος σαν τα τσουβαλια :saad:,οποιος ζησει εζησε !!!!!!
Ο φιλος μας εδω ειχε την πολυτελεια να διαλεξει το θανατο με τον τροπο που ηθελε, ηταν λοιπον μεγαλος καραγκιοζης , ασχετα το νεαρο της ηλικιας του και των προβληματων που ισως και να μην ειχε , θα μπορουσε να δωρισει τουλαχιστον τα οργανα του μπας και σωσει καποιους συνανθρωπους του.Αφου μαλιστα ηταν απο κυριλε χωρα και ειχε και την πολυτελεια του ιντερνετ οφειλε να δει καποια βιντεο που θα τον ξυπνουσαν απο την βλακεια που τον εδερνε.
Σ ολον τον πλανητη υπαρχουν ανθρωποι που υποφερουν πραγματικα για τη δικη μας καλοπεραση.Ειμαστε συνυπευθυνοι εμμεσα ολοι μας για το συμβαν , η λαλακια ομως εχει ξεφυγει απο καθε ελεγχο , και ευτυχως υπαρχει και το Ιντερνετ για να ερχομαστε καπως στα ισια μας και να δοξαζουμε τον οποιον θεο πιστευει ο καθενας που ειμαστε οπως ειμαστε.
Το ιντερνετ και οποιο αλλο συγχρονο τεχνολογικο μεσο απο μονο του δεν ειναι κακο σε καμια περιπτωση , εμεις φταιμε που τα χρησιμοποιουμε κυριως για κακο.
Και αποφευγουμε επιμελως να δουμε τα χειροτερα γιατι μας τη χαλαει.
Δεν λεω τιποτα αλλο και παραθετω το παρακατω λινκ , να το δουμε , μπας και ξυπνησουμε.

YouTube - The photograph that made the world weep

Ειναι σχετικο με το θεμα και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ .

moutoulos
27-11-08, 00:17
Όλες οι "εφευρέσεις" που έχουν βγεί, έχουν βγεί για καλό. Tι εννοώ:
Off Topic
Το κινητό βγήκε απο την Ericcsson, για επικοινωνία στις βόρειες περιοχές
του πλανήτη (πχ Γροιλανδία), μιας και εκεί δεν δούλευε τίποτα υπογείως
(καλώδια κτλ).
Εμείς το πήραμε και το "θεοποιήσαμε".

Οπότε λοιπόν ..., το κινητό σαν εφεύρεση μπορεί να σώσει μια ζωη, άμεση επικοινωνία σε δύσβατα σημεία ...
Αν όμως χρησιμοποιηθεί λάθος ..., σκοτώνει (έμμεσα) μια ζωή, σκέψου να μιλάς 2-3 ώρες τη μέρα για πχ 10χρόνια.

Πάει αυτό ..., τώρα το ίντερνετ ...
Αν χρησιμοποιηθεί σωστά ..., είναι θησαυρός !!!, άμεση ενημέρωση για
οτιδήποτε και οπουδήποτε.
Αν όμως χρησιμοποιηθεί και αυτό λάθος ..., είναι καταστροφή με όλη την σημασία.

Το αυτοκίνητο ...., εξυπηρετικό, κάνεις τη δουλειά σου, πας όπου θές.
Αν το καβαλήσεις με το μυαλό έξω απο το κεφάλι, τότε είσαι άξιος της
μοίρας.

Οπότε λοιπόν ποτέ δεν φταίνε οι εφευρέσεις ..., φταίμε όλοι εμείς ...,
και εμείς είμαστε αυτό που λέμε κωλ@κοινωνία, εμείς την αποτελούμε,
δεν είναι οι άλλοι.

Στο θέμα μας .., αν λοιπόν το παιδί πήρε, με βάση αυτά που διάβασα, χάπια ..,
φυσικό και επόμενο είναι να έκανε ότι έκανε (εκτός εαυτού). Το γιατί το
έκανε είναι άβυσος (η ψυχή της γυναίκας :lool:) το μυαλό του ανθρώπου.

Επειδή λοιπόν έχει χορτάσει η ψυχή του ανθρώπου (οχι αυτού που δεν
έχει να φάει) το έχουμε "γυρίσει σε εναλλάκτικές απολάυσεις".

Δεν μπορώ ειλικρινά..., αυτούς που δεν εκτιμούν την ζωή, γιατί κάποιοι
θα πλήρωναν μια περιουσία για να την αποκτήσουν.

Δεν ξέρω αν έχετε δει το SAW 1,2,3,4,5 που τιμωρεί ανθρώπους που
δεν εκτιμούν την ζωή, καθότι αυτός είχε καρκίνο ...

Επίσης το άλλο το γομάρι :lool:, που πριν περίπου 4-5 χρόνια είχε ζητήσει
μέσω ιντερνετ να "φαγωθεί" απο ανθρωποφάγο, πιστεύω το θυμάστε.
Δεν νομίζω να έφταιγε η κοινωνία. Τι να πούμε? πως τον κατάντησε η
κοινωνία, απλά ήταν πολύ βλα@@ένος.

Πιστεύω σε αυτή τη ζωή τουλάχιστον :001_huh:, οτι ο καθένας είναι υπεύθυνος
για τις πράξεις του.

Θα σας πω και ένα άσχημο για έναν φίλο μου ... :saad:
Είχα έναν φίλο, ο οποίος αυτοκτόνησε εδώ στην Πάτρα
(το είχαν πεί στις ειδήσεις) πρίν 4 περίπου χρόνια, 25+ χρονών,
με καραμπίνα, ανοιχτή web cam, messenger, και στην
"άλλη άκρη" (OnLine) της γραμμής η κοπέλα που τα είχε ...

Παρόλα αυτά ..., ποτέ δεν τον δικαιολόγησα για την πράξη του ...:saad::saad:

jeik
27-11-08, 01:46
+ 1 . :saad: :saad: :saad:

johny16
27-11-08, 16:28
Παιδια το ιντερνετ ειναι αυτο που λεμε η απολυτη ελευθερια του ανθρωπου δυστηχως ομως γινεται καταχρηση απο πολλους ηλιθιους ειναι αυτο που ειπε και ο φιλος ποιο πριν θησαυρος πληροφοριων αλλα καταληγει μπουρδελο σιγα σιγα με τους μαλακες που μπλεκουνε.Και πιστευω οτι εξετιας αυτου η κοινωνια εχει γινει ποιο αναισθητη οι ανθρωποι ειναι ποιο κακοι και θα σας πω το γιατι.
Διοτι οταν σε καποιον δινεις μια δυναμη οπως ειναι το ιντερνετ και δεν ξερει να την χειριστει ειναι σιγουρο οτι θα κανει λαθη που θα τον καταστρεψουν και δυστηχως ειναι αρκετοι ηλιθιοι που εχουν αυτη την επιλογη.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΑΚΑΚΑΣ Ο ΛΙΑΚ****ΟΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΑΚΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΛΔ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΙΟ ΒΛΑΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΡΟΦΗ ΚΑΙ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ. Εβλεπα τους πρωταγωνιστες στο μεγκα που ελεγε για το ιντερνετ και ολα αυτα και ρωταγε ο δημοσιογραφος μια κοπελια: "ποσους φιλους εχεις στο facebook?" και λεει αυτη:"4000 φιλους" και της λεει αυτος :"εισαι ευτηχισμενη μ αυτο το πραμα που κλεινεσαι μεσα και καθεσαι ολη μερα εκει?" και αυτη λεει :"Ναι ποτε δεν ειχα τοσους πολλους φιλους"

Με το που το ακουσα αυτο ηθελα να μπω μεσα στην τηλεοραση να την κοπανησω λες και ξερει τι θα πει η λεξη ΦΙΛΟΣ ελεος.



ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!

Nemmesis
27-11-08, 16:29
jeik και moutoulos +1000...
ταιριαζουμε.. ποτε θα παμε για κανα καφε μιας και μαλλον ειμαστε εμεις με τη ψυχολογική αστάθεια που δεν κλαιμε για τον πικραμενο :001_smile:

Παντα ομως με σεβασμο για το ατομο που εφυγε ασχετος οτι εφυγε με τον ποιο "ανανδρο" τροπο...

ψιλο-οφτοπικ: μιλουσα με την κοπελα μου για αυτο το θεμα και μου ελεγε οτι τουλαχιστον ειχε την δυναμη να το κανει και το εκανε... και μαλιστα ολες οι φιλες-αδερφες-κουμπαρες-ξαδερφες με βγαλαν γουρουνι και αναισθητο επειδη εγω πιστευω οτι αυτο ειναι καθαρη αδυναμια και ΜΟΝΟ!!! εχω αδικο και δεν μου μιλανε?:lool::lool::lool:

waverunner
27-11-08, 16:43
Ναι, σεβασμός στους νεκρούς , άλλα σεβασμός αν το αξίζει κάποιος.
Ο τύπος που έκανε οτι έκανε μέσω του ίντερνετ φίλε Nemmesis δεν ήταν αδύναμος , ηλίθιος ήταν. Μια αυτοκτονία δεν μπορεί να δικαιολογηθει ποτέ.
Όσο πικραμένος και νάσε από την ζωή σου, που σίγουρα μπορείς να αλλάξεις κάποια πραγματα και να τα κάνεις καλύτερα, δεν είναι λύση η αυτοκτονία και δεν σηκώνει ουτε δικαιολογία ουτε λύπηση αυτό.
Αλλα όταν οι πιο πολλοί σήμερα αποβλακώννονται μπροστά από μια τηλεόραση, μια οθόνη υπολογιστή και δεν ένιωσαν ποτέ την πραγματική διασκέδαση, την αληθινή φιλία , την χαρά της δημιουργίας , τον έρωτα και τόσα άλλα, είναι λογικό να οδηγούνται σε τέτοιες συμπεριφορές.
Και ας χέρονται κάποιοι για τους πολλούς τους φίλους στο facebook.

Nemmesis
27-11-08, 16:53
Ναι, σεβασμός στους νεκρούς , άλλα σεβασμός αν το αξίζει κάποιος.
Ο τύπος που έκανε οτι έκανε μέσω του ίντερνετ φίλε Nemmesis δεν ήταν αδύναμος , ηλίθιος ήταν. Μια αυτοκτονία δεν μπορεί να δικαιολογηθει ποτέ.
Όσο πικραμένος και νάσε από την ζωή σου, που σίγουρα μπορείς να αλλάξεις κάποια πραγματα και να τα κάνεις καλύτερα, δεν είναι λύση η αυτοκτονία και δεν σηκώνει ουτε δικαιολογία ουτε λύπηση αυτό.
Αλλα όταν οι πιο πολλοί σήμερα αποβλακώννονται μπροστά από μια τηλεόραση, μια οθόνη υπολογιστή και δεν ένιωσαν ποτέ την πραγματική διασκέδαση, την αληθινή φιλία , την χαρά της δημιουργίας , τον έρωτα και τόσα άλλα, είναι λογικό να οδηγούνται σε τέτοιες συμπεριφορές.
Και ας χέρονται κάποιοι για τους πολλούς τους φίλους στο facebook.


αυτα "
Παντα ομως με σεβασμο για το ατομο που εφυγε ασχετος οτι εφυγε με τον ποιο "ανανδρο" τροπο..." τα ειπα μονο και μονο για να μην κατηγορηθω για ασεβεια :wiink:
σωστα τα λες παντος... εγω facebook δεν εκανα ακομα:crying: hi5.com ειχα αλλα ξεχασα τον κωδικο μου... :001_tt2::001_tt2::001_tt2:

waverunner
27-11-08, 17:04
:001_tt2: Να σου πω, έχω facebook.. Μπήκα ίσως 3-4 φορές και έχω νομίζω 2 ή 3 φίλους . Μάλλον είμαι πολύ αντικοινωνικός , οπισθοδρομικός, ξενέρωτος και παλιομοδίτης . Το ίδιο μάλλον και σύ.:001_rolleyes::001_tt2::001_rolleyes:

Καλή η πλάκα αλλά σοβαρά τωρα, βλέπεις πολλά νέα παιδία που είναι τόσο αποξενομένα, τοσο απόμακρα και τόσο κλειστα στον εαυτό τους που πολλές φορές τρομάζω με μερικές ιδεολογίες που έχουν και με κάποιον παράξενο τρόπο σκέψης.
Μακάρι να μην συμβούν ξανά άλλα παρόμοια περιστατικά.

johny16
28-11-08, 12:54
Παντως οπως και να χει το θεμα εστω αυτος ηταν σαλταρισμενος και αυτοκτωνησε οκ? ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ 1-2 ΑΤΟΜΑ ΗΤΑΝ 1000!ΠΟΣΟ ΣΑΛΤΑΡΙΣΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ?! ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΣΟΙ ΠΕΡΝΟΥΝΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΠΡΩΤΑ.

ΚΑΙ ΡΩΤΩ καλα δεν εχει ο κοσμος αλλα προβληματα και κοιταει πως θα αυτοκτονησει η θα βλεπει τον αλλον να το κανει αυτο και να ασχολειται με facebook ολα αυτα τα ανουσια πραματα? Αντε να μπαινεις μια φορα την εβδομαδα να μιλας ρε φιλε (σε περιπτωση που δεν εχεις να κανεις κατι αλλο) αλλα μεχρι εκει.

hardcode
28-11-08, 15:09
Εγώ πιστεύω ότι φταίνε τα χάπια που αυτοκτόνησε. Να πάμε πίσω στις παλιές καλές εποχές που δεν υπήρχαν χάπια.
Και όποιος θέλεί να πάρει υπολογιστή θα πρέπει μαζί με χαρτί απο ψυχολόγο, να έχει και χαρτί κοινωνικών φρονημάτων.

Ούτε το facebook φταίει, ούτε η κοινωνία, ούτε ο κόσμος χειροτερεύει, αντιθέτως υπάρχουν μικρά βήματα βελτίωσης. Πάντα θα υπάρχουν βλάκες και αδύναμοι απλά οι σημερινές κοινωνίες πάνε ενάντια στη θεωρία του Δαρβίνου και τους βοηθούν να επιβιώσουν ενώ σε άλλες εποχές τους πετούσαν στον Καιάδα.
Δε γίνεται να έχουμε ένα μπάτσο απο πάνω μας για να μας ντατεύει κάθε φορά που θα μπαίνουμε στο ίντερνετ. Ο καθένας πρέπει να είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

johny16
28-11-08, 16:18
στη θεωρία του Δαρβίνου ? για explain για ποιο πραμα μιλαει?

Nemmesis
28-11-08, 16:59
Εγώ πιστεύω ότι φταίνε τα χάπια που αυτοκτόνησε. Να πάμε πίσω στις παλιές καλές εποχές που δεν υπήρχαν χάπια.
Και όποιος θέλεί να πάρει υπολογιστή θα πρέπει μαζί με χαρτί απο ψυχολόγο, να έχει και χαρτί κοινωνικών φρονημάτων.

Ούτε το facebook φταίει, ούτε η κοινωνία, ούτε ο κόσμος χειροτερεύει, αντιθέτως υπάρχουν μικρά βήματα βελτίωσης. Πάντα θα υπάρχουν βλάκες και αδύναμοι απλά οι σημερινές κοινωνίες πάνε ενάντια στη θεωρία του Δαρβίνου και τους βοηθούν να επιβιώσουν ενώ σε άλλες εποχές τους πετούσαν στον Καιάδα.
Δε γίνεται να έχουμε ένα μπάτσο απο πάνω μας για να μας ντατεύει κάθε φορά που θα μπαίνουμε στο ίντερνετ. Ο καθένας πρέπει να είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του.

ετσι... γιατι σε λιγο με το που θα λεμε "-εχω ιντερνετ στο σπιτι" ολοι οι αλλοι θα λενε "εχει γ@@@@θει στην τσοντα ο τρΟμπ@ς!!!!" lol:lool::lool::lool:
και οχι 1000 αλλα 10000 ατομα να τον βλεπαν το 99% γελουσε κιολας οταν το εβλεπε... αρρωστοι ε αρρωστοι χαχαχαχα

jeik
28-11-08, 21:19
Ναι, σεβασμός στους νεκρούς , άλλα σεβασμός αν το αξίζει κάποιος.
Ο τύπος που έκανε οτι έκανε μέσω του ίντερνετ φίλε Nemmesis δεν ήταν αδύναμος , ηλίθιος ήταν. Μια αυτοκτονία δεν μπορεί να δικαιολογηθει ποτέ.
Όσο πικραμένος και νάσε από την ζωή σου, που σίγουρα μπορείς να αλλάξεις κάποια πραγματα και να τα κάνεις καλύτερα, δεν είναι λύση η αυτοκτονία και δεν σηκώνει ουτε δικαιολογία ουτε λύπηση αυτό.
Αλλα όταν οι πιο πολλοί σήμερα αποβλακώννονται μπροστά από μια τηλεόραση, μια οθόνη υπολογιστή και δεν ένιωσαν ποτέ την πραγματική διασκέδαση, την αληθινή φιλία , την χαρά της δημιουργίας , τον έρωτα και τόσα άλλα, είναι λογικό να οδηγούνται σε τέτοιες συμπεριφορές.
Και ας χέρονται κάποιοι για τους πολλούς τους φίλους στο facebook.

+1 :001_smile: .

jeik
28-11-08, 21:21
<<<<< Εβλεπα τους πρωταγωνιστες στο μεγκα που ελεγε για το ιντερνετ και ολα αυτα και ρωταγε ο δημοσιογραφος μια κοπελια: "ποσους φιλους εχεις στο facebook?" και λεει αυτη:"4000 φιλους" και της λεει αυτος :"εισαι ευτηχισμενη μ αυτο το πραμα που κλεινεσαι μεσα και καθεσαι ολη μερα εκει?" και αυτη λεει :"Ναι ποτε δεν ειχα τοσους πολλους φιλους"

Με το που το ακουσα αυτο ηθελα να μπω μεσα στην τηλεοραση να την κοπανησω λες και ξερει τι θα πει η λεξη ΦΙΛΟΣ ελεος.>>>>>


+1 :001_smile: .

jeik
28-11-08, 21:43
jeik και moutoulos +1000...
ταιριαζουμε.. ποτε θα παμε για κανα καφε μιας και μαλλον ειμαστε εμεις με τη ψυχολογική αστάθεια που δεν κλαιμε για τον πικραμενο

Παντα ομως με σεβασμο για το ατομο που εφυγε ασχετος οτι εφυγε με τον ποιο "ανανδρο" τροπο...

ψιλο-οφτοπικ: μιλουσα με την κοπελα μου για αυτο το θεμα και μου ελεγε οτι τουλαχιστον ειχε την δυναμη να το κανει και το εκανε... και μαλιστα ολες οι φιλες-αδερφες-κουμπαρες-ξαδερφες με βγαλαν γουρουνι και αναισθητο επειδη εγω πιστευω οτι αυτο ειναι καθαρη αδυναμια και ΜΟΝΟ!!! εχω αδικο και δεν μου μιλανε?


Μαλλον δεν εξηγησες σωστα το θεμα στις κοπελες , το ειδαν πολυ επιφανειακα, και σε παρεξηγησαν , ειδες πως σκεφτεται μια γυναικα ? ειχε τη δυναμη να το κανει λενε ? ας πηγενε στο βουνο να βουτηξει σε καναν γκρεμο να τεζαριζε μονος του χωρις καμερες κλπ , τι την ηθελε τη διασημοτητα ? και με χαπια ? αφου ηταν τοσο μαγκας ,καμενος ηταν , δεν εκτιμησε τη ζωη που του εδωσε ο θεος και οι γονεις του , και του την δωσανε για να την αξιοποιησει οχι για να την πεταξει στα σκουπιδια . Δειξε τους και το βιντεο που παραθεσα , ειναι συγκλονιστικο , θα αλλαξουν γνωμη για σενα , δωσε τους ενα παραδειγμα , ''ειναι σαν να δινεις στον συγχωρεμενο μια κοπελα για να δημιουργησει μια ομορφη σχεση κι αυτος να την κρεμαει γιατι ετσι του 'ρθε , ασε μας τωρα με τον καμενο.ΤΕΛΕΙΩΣΕ , δεν ειχε το δικαιωμα να το καααανεειιιιι !!! :cursing: :cursing:
ΥΓ. οσο για τον καφε , σιγουρα θα παμε , συντομα μαλιστα , :001_tt2: θα παρεις και τις φιλες της φιλης σου μαζι :001_rolleyes: :wiink: :001_tt2:


Dr JEIK , ηλεκτρονικος - Τηλεψυχολογος.

Nemmesis
28-11-08, 23:27
Μαλλον δεν εξηγησες σωστα τ........
ΥΓ. οσο για τον καφε , σιγουρα θα παμε , συντομα μαλιστα , :001_tt2: θα παρεις και τις φιλες της φιλης σου μαζι :001_rolleyes: :wiink:

Dr JEIK , ηλεκτρονικος - Τηλεψυχολογος.

δεν μπορεις να φανταστεις ποσα παραδειγματα τις εφερα...αυτες ολες μαζι στο τελος αρνητικες ηταν μαζι μου... να φανταστεις ακομα μου πετανε κατι κρυαδες... για καφε παμε οταν μου ξαναμιλισουν... τηλεψυχολογε μου μηπως να κανεις κανα facebook να μου τις κανεις καμια τηλεσυνεδριαση ολες μαζι μπας και μου τις στρωσεις?:001_tongue:

παντος χαιρομε που ακομα υπαρχει αυτη "μαγκια" γιατι οσο περναει ο καιρος ολο και περισσοτεροι απο τα ατομα που ξερω γινονται m0un0d0uloi (σορρυ για την εκφραση αλλα ειναι η πιο καταληλη) και το γυρναν στο τρεντυ υφακι (ξερετε. ψιλοκλαψες ψευτοσκεπτηκιστες κλπ κλπ)



ααα τι γιναιτε... πολυ offtopic παω τελευταια

jeik
29-11-08, 02:22
Τιποτα δεν ειναι οφφ τοπικ , μια χαρα ειμαστε.
Λοιπον πολλα μπορουμε να κανουμε αλλα δεν εχουμε χρονο.

Το facebook to εχω γραψει στα παλια μου τα παπουτσια , δεν μπηκα ποτε κι ουτε προκειται , γιατι οτι και να πουμε , τα πραγματα ειναι συγκεκριμενα και καθαρα , οποιος βγαινει εκει το κανει για το μ@@@ι ,και για τη δοξα , τελος.
Οποιος βγαινει το βραδυ εξω για καφε εχει στο μυαλο του το μ@@@ι ,

Οσο για το μ@@@@δουλοι , ολοι λιγο πολυ το ιδιο ειμαστε ασχετα που κανενας δεν το παραδεχεται.

Το εχω για πολυ κουραστικο να γραφω στο πληκτρολογιο , μπουυυφφφ.
Προτιμω το ζωντανο , βιρτουαλ φιλους δεν γουσταρω, εδω οι κλασικοι και σου βγαινουν πατατες , απο το ιντερνετ τωρα , για το πε@@λα ειναι ολοι ,:laugh:.

Με τις γυναικες δεν προκειται να βρεις ακρη , ειναι οπως η RF , αλλιως τα υπολογιζεις στο χαρτι κι αλλιως σου βγαινουν :w00t:.
Αν εισαι αισθηματικος θα σε βγαλει κλαψα ,και καραγκιοζη,και θα σου τα φορεσει με τον πρωτο καμενο αρκουδιαρη τρεντυ,γιατι ? ''δεν ξερει , ετσι της ηρθε'' κατι της εκανε ''κλικ'' :confused1:.
Ασε παναγιωτη , βαριεμαι να γραφω ,και σταματαω , μακαρι να μπορουσα να τα λεω κι οχι να τα γραφω , μου τη σπαει !!!
Εχω στο προγραμμα να κανω ζωντανη εκπομπη στο ραδιοφωνο αλλα δεν εχω χρονο , φιλε θα γινοταν το ελα να δεις , καποια στιγμη θα το κανω , εχω να πω πολλα και θα φαω πολυ ξυλο :001_rolleyes:.
Δεν σε θελει και θες να αυτοκτονησεις ? Η χειροτερη μ@λ@@ια που μπορει να κανει καποιος .
Δεστης μια αγκυρα στο λαιμο και πνιξιμο στη στερνα :biggrin: , ΟΚ πλακα κανω , συνεχισε τη ζωη σου , δεν σου αξιζει , πας παρακατω.Καθεται τωρα η καθε κοτα και λεει : οι αντρες ειναι γουρουνια κλπ μπλα μπλα , ε φυσικα αφου τους κανετε πρωτα μαγκες ολους τους καμενους ανοιγοντας τα ποδια σας , καλα σας κανουν , κι αναθεμα αν ξερετε γιατι !!!!!!
Ντυνονται προκλητικα ,και μετα λεν ''για ποια με περασες ?'' ε αντε πνιξου.
Σορρυ , ειμαι εκτος θεματος . ΤΕΛΟΣ.