PDA

Επιστροφή στο Forum : Θυρίδες εξαερισμού σε κουτί υπολογιστή.



billys7
10-12-08, 02:40
Θέλω να ανοίξω στο κουτί του υπολογιστή μου μερικές ακόμα τρύπες. Δεν θέλω όμως να φαίνονται ότι είναι με το χέρι, αλλά να είναι συμμετρικές και όχι στρογγυλές, όπως για παράδειγμα οι τρύπες στο καπάκι ενός ενισχυτή ήχου.
Γνωρίζετε πως μπορώ να το κάνω, ή κάποιον που να του το πάω και να το κάνει?

Ευχαριστώ.

dovegroup
10-12-08, 02:43
Θέλω να ανοίξω στο κουτί του υπολογιστή μου μερικές ακόμα τρύπες. Δεν θέλω όμως να φαίνονται ότι είναι με το χέρι, αλλά να είναι συμμετρικές και όχι στρογγυλές, όπως για παράδειγμα οι τρύπες στο καπάκι ενός ενισχυτή ήχου.
Γνωρίζετε πως μπορώ να το κάνω, ή κάποιον που να του το πάω και να το κάνει?

Ευχαριστώ.

Καλημέρα
Πριονάκι ξυλοκοπτικής με καλή λάμα πολύπλευρης κοπής χονδρή, σταθερό χέρι, διαβήτη & υπομονή, αλλιώς dremel με φρεζοτρύπανο & οδηγό κυκλικής κοπής.

xifis
10-12-08, 11:36
profanws to kaneis gia logoys eksaerismou.bgale ta plaina k 8a deis thn ygeia sou.8a mpainei aeras aberta.an mporeis na baleis k kanena 12ari anemisthra sto cpu pou einai k a8oryba akoma kalutera.etsi ekana egw.

sorry gia ta agglika,den mpainoun ellhnika.

billys7
11-12-08, 01:36
Κάπου εδώ μέσα είχα δει μια ωραία κατασκευή στην οποία είχαν ανοίξει τέτοιες οπές αλλά δεν μπορώ να το βρω.
Dovegroup αν και τον ξέρω αυτόν τον τρόπο εντούτοις δεν εμπιστέυομαι τις κοπτικές μου ικανότητες.
Φανταζόμουνα μήπως υπάρχει κάποιο μηχάνημα η πρέσσα.

GEWKWN
11-12-08, 19:53
Κάπου εδώ μέσα είχα δει μια ωραία κατασκευή στην οποία είχαν ανοίξει τέτοιες οπές αλλά δεν μπορώ να το βρω.
Dovegroup αν και τον ξέρω αυτόν τον τρόπο εντούτοις δεν εμπιστέυομαι τις κοπτικές μου ικανότητες.
Φανταζόμουνα μήπως υπάρχει κάποιο μηχάνημα η πρέσσα.

Ο dovegroup σου προτεινε το "στανταρ" εργαλειο για τετοιες δουλειες
το dremel με φρεζοτρύπανο

gep58
11-12-08, 20:19
Αν γνωρίζεις κάποιο εργαστήριο χαρακτικής και επιγραφών στην περιοχή σου κάνε μια ερώτηση για το συγκεκριμένο.

gep58