PDA

Επιστροφή στο Forum : έφυγε από κοντά μας



sakis
04-02-09, 12:01
Πριν απο λιγες ημερες εφυγε απο κοντα μας ο Μιχαλης Σπερτος .....

Ο Μιχαλης ηταν ενα εκλεκτο μελος της κοινοτητας του audio και η μεγαλη του αγαπη ηταν οι λαμπες .

Οσοι δουλεψαν μαζι του θα τον θυμουνται ως εναν ανθρωπο χαρουμενο ψαγμενο και δημιουργικο .....

Ελπιζω ο Μιχαλης εκει που ειναι τωρα να σχεδιαζει ultra linear μηχανηματα να μας βλεπει απο ψηλα και να χαμογελά.....

Καλο ταξιδι φιλε ....

GREG
04-02-09, 14:32
Tα θερμα μου συληπητηρια


Γρηγορης

billtech
04-02-09, 15:01
συλληπητηρια και απο μενα και ας μην ηξερα τον ανθρωπο.
και ελπιζω εκει που πηγε να ειναι κατι καλυτερο απο αυτο που ειχε εδω.

power of sound
04-02-09, 15:33
συλληπητηρια και απο μενα να ναι καλα εκει που ειναι...!

sakis13
04-02-09, 16:18
Tα θερμα μου συληπητηρια

costas81
04-02-09, 18:17
...δεν μπορεί να είναι αλήθεια ρε παιδιά....πριν 20-25 μέρες τον γνώρισα...όταν σχεδιάσε έναν προενισχυτή με λάμπες για μένα και πέρασα από το ερφαστήριό του για να μου δώσει τα υλικά...καθίσαμε λίγες ώρες και ακούσαμε τον μαγικό ήχο από τις δημιουργίες του...μια εβδομάδα αργότερα οπότε ολοκλήρωσα με επιτυχία την κατασκευή του προενισχυτή...προσπαθούσα να τον βρω στο τηλέφωνο για να τον ευχαριστήσω αλλά δεν απαντούσε κανείς...του έστειλα και e-mail αλλά καμιά απάντηση...φαντάστηκα ότι μπορεί να είναι άρρωστος αλλά δεν περίμενα να ακούσω κάτι τέτοιο...δεν τον ήξερα, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι (από το λίγο που τον γνώρισα) πρέπει να ήταν άνθρωπος με μεγάλη υπομονή...όσοι τον έχουν επισκεφτεί και έχουν δει τι έχει φτιάξει καταλαβαίνουν τι θέλω να πω, φιλικός, προσιτός.......προσωπικά με βοήθησε πάρα πολύ στην κατασκευή μου...και έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον...εύχομαι να αναπυτεί η ψυχή του και στους δικούς του τα θερμά μου συλλυπητήρια και την συμπάθειά μου...

The Professor
04-02-09, 18:31
Τα συλληπιτιρια μου και απο εμενα ζωη σε λογου μας.

Thanos10
04-02-09, 20:15
Οπως ειπε και ο σακις καλο ταξιδι φιλε τον Μιχαλη τον ηξερα ηταν ανθρωπος με μεγαλες γνωσεις για τις λυχνιες και αγαπη για αυτες ειχα παει αρκετες φορες σε εκεινο το μικρο εργαστηριο στο χαιδαρι ειχαμε πει αρκετα γυρω απο τις λυχνιες ισως απο τους λιγους που γνωριζαν τοσα πολλα πραγματικα αφηνει ενα μεγαλο κενο στον χωρο αυτο.
Και να σας πω και κατι αλλο οτι ηθελα να παω να τον δω ειχαμε καιρο να τα πουμε ας πω και κατι αλλο τον ενισχυτη με τις λυχνιες που προτεινε ο Γιαννης ας τον κατασκευασουμε στην μνημη του Μιχαλη που τοσο τους λατρευε.

IOANNIS
04-02-09, 20:35
τα συληπητηρια μου και απο μενα, στον Μιχαλη Σπερτο. εγω δεν το ηξερα, και πηρα προχθες να παραγγειλω κατι πυκνωτες, και μου ειπε η αδερφη του, οτι ειχε πεθανει......

potamos
04-02-09, 21:04
Δεν τον γνώριζα.Απο αυτά που διάβασα απλά εύχομαι αυτός ο άνθρωπος να γίνει παράδειγμα προς μίμηση.Τα συληπητήριά μου και να είστε σίγουροι οτι είναι καλά εκεί που πήγε...

KALODIAKIAS
04-02-09, 23:27
Δεν τον ηξερα... τα συληπητήριά μου κι απο μενα κι απο'τι διαβασα θα αφησει ενα καινο στο χωρο των ηλεκτρονικων, ας ειναι καλα εκει που ειναι.

xazopartalos
05-02-09, 00:33
Tι να πω κριμα δεν επρεπε να γινει κατι τετοιο τα συληπητηρια μου και απο μενα.:saad:

sakis
05-02-09, 12:14
ευχαριστω ολους οσους ηξεραν τον Μιχαλη αλλα και απλους ανθρωπους που δεν τον ηξεραν για τα καλα τους λογια .....

Πέτροs
05-02-09, 13:26
Τόν γνώρισα πρίν 6 μήνεs, στό διάστημα αυτό συναντηθήκαμε 3 φορέs, τελευταία φορά πού μιλήσαμε στό τηλέφωνο ήταν πρίν 1 μήνα περίπου.

Αντίο Μιχάλη, θα μού λείψειs.

Τρελός Επιστήμονας
05-02-09, 16:52
Είχα ακούσει για το Μιχάλη αλλά δεν τον γνώριζα. Θερμά συλληπητήρια στους οικείους του.

moutoulos
06-02-09, 01:25
Θερμά συλληπητήρια και απο μένα στους δικούς του.
Τον Μιχάλη δεν τον γνώριζα προσωπικά, αλλά τον ήξερα σαν μέλος σε κάποιο
φόρουμ. Είχαμε μιλήσει αρκετές φορές ..., ήταν πάντα πρόθυμος να βοηθήσει
σε ότι είχε σχέση με τον ήχο ...

P@s@ris!
11-02-09, 23:22
Δεν τον γνώριζα τον άνθρωπο...αλλά συλλήπητήρια............
κρίμα είναι όταν φεύγει κάποιος........Ζωή σε μας.........

georgees
19-02-09, 21:02
συλλήπητήρια. και απο μενα .