PDA

Επιστροφή στο Forum : ψυχρες κολλησεις



jakektm
05-02-09, 15:18
Έχω φτιάξει μια πλακέτα, ενω λειτουργει κανονικα , στα καλα καθουμενα , σταματαει. μετα απο πολλα βρηκα οτι ηταν ψυχρες κολλησεις, τις διορθωνω, και μετα απο κανα 2ωρο παλι τα ιδια...

5 μερες τωρα, καθε 2 ωρες περιπου διορθωνω τις ψυχρες, στην τροφοδοσια του ολοκληρωμενου..

Να φταει η κολληση?? την εχω 2 χρονια και ολα καλα με αλλες κατασκευες...

Nemmesis
05-02-09, 16:02
δεν μας τπτ ομως... τι ολοκληρωμενο, τη καταναλωση που εχει κλπ... αν και μια φοτο θα μας δωσει καταλαβουμε πολλα περισσοτερα... αν και εγω για να σου πω την αληθεια χωρις να γνωριζω το επιπεδο γνωσης σου στον τομεα κολλησεις νομιζω οτι εξ΄αρχης δεν κανεις καλες κολλησεις και το τονιζω οτι δεν θελω να σε προσβαλω γιατι τελευταια εχω βαρεθει να διαβαζω ποστ με παρεξειγησεις

xifis
05-02-09, 16:37
μπας κ ανεβαζει θερμοκρασιες το ολοκληρωμενο?μου τα κανε μια τηλεοραση κατι τετοια νουμερα,ρολαριζε η εικονα -με μια σφαλιαρα εφτιαχνε!- κ ηταν βλαβη στον κατακορυφο,συγκεκριμενα ψυχρες κολλησεις σε καποια εξαρτηματα οπου η πλακετα ηταν μαυρη απτη ζεστη,τις οποιες ζεστανα κ κομπλε,αλλα ξαναρχιζει σιγα σιγα παλι τα ιδια μετα απο κανα χρονο.

jakektm
05-02-09, 17:12
νταξει παιδιά ετοιμάστε ντομάτες....:blushing::blushing:

ειχα λιώσει πλαστικο πριν κανω κολλησεις επομενως...σιγουρα εγινε μίξη...:cursing::blush::blush:

xifis
05-02-09, 17:18
κλασικα το κολητηρι για ολες τις δουλειες...:lool::lool::lool:κ γω ετσι εκανα...

παρε ενα φτηνο για αυτα,κ ενα καλυτερο για κολλησεις μονο!

The Professor
05-02-09, 18:12
Παρε ενα βελλερ ή αντεξ εγω εχω βελλερ και εχει βγει γουρουνι δεν νιωθει τιποτα!!!!

jakektm
05-02-09, 19:13
voltcraft σταθμο εχω, 9 χρονια.

μαλλον θα παρω μια απλη μυτη για τις δουλειες λιωσιματος..