PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταπτυχιακο ηλεκτρονικων



jakektm
13-02-09, 13:33
Σκέφτομαι να κάνω μεταπτυχιακό, όπως ο καθένας βρίσκομαι σε διλλημα.

Δυστυχως δεν εχω καποιον γνωστο στο εξωτερικο ωστε να με βοηθησει-κατατοπισει τον πρωτο καιρο. Θα ηθελα πολυ να κανω σε καποιο πανεπιστήμιο (σε ευρωπη κυριως) , περισσότερο μήπως βρώ μια καλή διέξοδο στον εργασιακό τομέα.

Στο τμήμα Ηλεκτρονικης Θεσσαλονικης εχει 'παραρτημα' το Brunel,διαρκει ενα χρονο - 5000 ευρω, τηλεπικοινωνιες

Στο Μακεδονίας έχει τμήμα Πληροφοριακών Συστημάτων,2 χρονια 6000 ευρω

Τελος στην Αγγλία και στην Ολλανδία έχω ακουσει ότι υπάρχουν αξιόλογα προγράμματα, αλλα χωρίς πολλές λεπτομέρειες. Χωρίς να ξέρω τον βαθμό δυσκολιας εισαγωγης και αποφοιτησης.

GREG
13-02-09, 13:36
Η γνωμη μου

αν εχεις τελειωσει Ελληνικο πανεπιστημιο ψαξτο μηπως
μπορεις να το κανεις στην Ελλαδα

Επισης αφου εισαι ΠΕ δες τις υποτροφιες του ΙΚΥ

aeonios
13-02-09, 13:53
Σε τι αντικείμενο θες να κάνεις μεταπτυχιακό;Στον τίτλο γράφεις για ηλεκτρονικά αλλά αυτά που λες στις επιλογές είναι σε άλλα αντικείμενα. Επίσης στην Ελλάδα η λίστα με τα εγκεκριμένα/αναγνωρισμένα μεταπτυχιακά προγράμματα από ΑΕΙ/ΤΕΙ είναι εδώ:

http://www.ypepth.gr/el_ec_categorysss132.htm

Επίσης αν θες δες και αυτό του ΤΕΙ Πληροφορικής Αθήνας με κατεύθυνση computer graphics/animation που είναι σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Limoges και είναι 1200Εuro μόνο τα δίδακτρα.

jakektm
13-02-09, 17:37
Επισης αφου εισαι ΠΕ δες τις υποτροφιες του ΙΚΥ

Τει ηλεκτρονικης θεσσ/νικης τελειωσα, αλλα νομιζω Τ.Ε. ανηκει και οχι Π.Ε. (κανω λαθος?)

jakektm
13-02-09, 18:12
Σε τι αντικείμενο θες να κάνεις μεταπτυχιακό;Στον τίτλο γράφεις για ηλεκτρονικά αλλά αυτά που λες στις επιλογές είναι σε άλλα αντικείμενα.

θα ηθελα να ασχοληθω κατα προτίμηση σχετικα με προγραμματισμο - νανοτεχνολογιες και ιατρικα μηχανηματα, χωρις να αποκλειω κάποια άλλη ειδικότητα.