PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση για προσθηκη video



JOHNY+
09-03-09, 15:20
Θελω να ρωτησω πως γινεται να βαλεις ενα βιντεο απο το youtube , σε καποιο ποστ στο φορουμ , γιατι δεν βρισκω καποιο κουμπι η εντολη .
Οχι να το βαλεις απλα σαν λινκ , αλλα να φενεται και στο ποστ .

Μηπως το κανει embeded μετα ο administrator ?

KOKAR
09-03-09, 15:45
η πλατφορμα νονιζω οτι το κανει μονη της
δοκιμασε να κανεις copy-paste το link απο το youtube....

JOHNY+
09-03-09, 15:53
Δεν το κανει , εκανα copy paste ενα βιντεο για δοκιμη , και στην προεπισκοποιση βγαινει το λινκ του .

KOKAR
09-03-09, 16:18
Πάντως η vBulletin το υποστηρίζει……

JOHNY+
09-03-09, 16:28
ναι αλλα νομιζω το φορουμ δεν εχει vbulletin

KOKAR
09-03-09, 16:34
Νομίζω ότι κανείς λάθος !
Για δες στην αρχική σελίδα τέρμα κάτω στα δεξιά…..

"vBulletin Version 3.8.1 ©2000 - 2009, Jelsoft Enterprises Ltd. "

JOHNY+
09-03-09, 16:36
Εχεις δικιο υποστηριζει vbulletin , αλλα πως γινεται ?

antonis_x
09-03-09, 17:18
Μόλις το δοκίμασα(για πρώτη φορά) απλά έκανα copy τη url (από το πλαίσιο 'url που έχει δίπλα από το βίντεο στο youtube) και paste στην απάντηση μου..
δείγμα:
YouTube - 1946 ENIAC - Electronic Numerical Integrator and Computing

h@ris
09-03-09, 17:20
Κάνε το ποστγ να δεις... Μπορεί απλά να μην εμφανίζεται στημ προεπισκόπιση...

JOHNY+
09-03-09, 17:24
Κάνε το ποστγ να δεις... Μπορεί απλά να μην εμφανίζεται στημ προεπισκόπιση...

Αυτο ειδα και εγω τωρα , δεν φαινοτανε στην προεπισκοπηση , τελικα αρκει να βαλεις το λινκ της σελιδας του youtube , οχι το embeded link .

Παντως ευχαριστω για τις απαντησεις .

antonis_x
09-03-09, 17:27
:wiink::)
Εμένα φαινόταν και στην προεπισκόπηση..

Magneto
21-12-12, 18:55
Εχω αυτο το προβλημα με την προσθηκη video σε αυτη την ιστοσελιδα.
Δηλαδη στην κατηγορια video στο τελος των video γραφει προσθηκη video.
Εκει βαζω το Media url, επιλεγω κατηγορια, και παιρνω αυτο το μηνυμα
This video is not available in your region.

Μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει πως εβαλα παλαιοτερα βιντεο αλλα τωρα δεν μπορω να βαλω.
Ειναι λιγο περιεργο που το τελευταιο βιντεο που υπαρχει εκει εβαλα εγω πριν μηνα.
Μηπως αλλαξε το συστημα και δεν δεχεται βιντεο;

yanis
21-12-12, 19:49
τεστ <iframe width="640" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/P9RBg5ux4Ik?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


<ακυρο>

giwrgosss
21-12-12, 20:59
ρε παιδιά υπάρχει κουμπάκι .....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ------------------>>>>>>>>> insert video clip ........ !!!!!!!!!! έχει και εικονίδιο ταινίας ...... να το καταλαβαίνεις ....

πχ ...


http://www.youtube.com/watch?v=tI8Xfw1bLms

giwrgosss
21-12-12, 21:04
υπάρχει φυσικά και γραμμή εντολή αλλά γιατί να ταλαιπωρείς τον εαυτό σου απ τν στιγμή που υπάρχει κουμπί έτοιμο αυτόματο , μέχρι και εγω ξέχασα πια ήταν .... εκτός αυτού είναι και σε λάθος ενότητα το θέμα ....

πσ : κ εμένα στην προεσπιση φαίνεται σαν λινκ μέχρι την υποβολή , στον φίλο παραπάνω του φαίνεται στην προεσκοπηση γιατί μάλλον εχει φορτώσει με plag τον fire fox .... πιθανν να εχει καργαρει τον φαιερ φοξ με πρόσθετα .... εγω χρησιμοποιώ opera εδω και χρόνια που δεν παίρνει plug ... δλδ παίρνει αλλά ειναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενος χεριού .... που και που φαιερφοξ ...

Magneto
21-12-12, 21:32
Εχω αυτο το προβλημα με την προσθηκη video σε αυτη την ιστοσελιδα.
Δηλαδη στην κατηγορια videos στο τελος των videos γραφει προσθηκη video.
Εκει βαζω το Media url, επιλεγω κατηγορια, και παιρνω αυτο το μηνυμα
This video is not available in your region.

Μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει πως εβαλα παλαιοτερα βιντεο αλλα τωρα δεν μπορω να βαλω.
Ειναι λιγο περιεργο που το τελευταιο βιντεο που υπαρχει εκει εβαλα εγω πριν μηνα.
Μηπως αλλαξε το συστημα και δεν δεχεται βιντεο;


Οταν εγραψα για προσθηκη βιντεο στην κατηγορια Videos εννοω στην ενοτητα με παρουσιασεις βιντεο, που βρισκεται στην μπαρα της ιστοσελιδας, διπλα απο το Αρθρα (Media Library)

genti
22-12-12, 01:33
Οταν εγραψα για προσθηκη βιντεο στην κατηγορια Videos εννοω στην ενοτητα με παρουσιασεις βιντεο, που βρισκεται στην μπαρα της ιστοσελιδας, διπλα απο το Αρθρα (Media Library)
Και εγώ το προσπάθησα πολλές φορες αλλα τίποτα.
Αυτό που αναφέρω είναι μονο για το πρόβλημα που έχει ο Magneto.
Ενώ για το πάνω θέμα κανένα πρόβλημα.
Στο youtube υπάρχουν μερικές ρύθμισις, και εσύ ο ιδοκτήτης του video δεν αφήνεις να παίξει το video σε άλλη ιστοσελιδηα, εκτος του youtube.
Πολύ τα αφήνουν να παίξουν.
Και ούτε μπορείς να βάλεις τίτλο, η να σχολιάσεις.


Το αν υπάρχει πρόβλημα το forum με την προσθήκη video δεν είμαι σίγουρος, επειδή oλa τα ηλεκτρονικά forum σε όλο τον κόσμο έχουν πολλά προβλήματα είτε το θέλουν είτε δεν το θέλουν.
Τα περισσότερα Forum είναι έτοιμα φtιαγμενα και δεν μπορείς να αλλάξεις μερικά πράγματα, η αν το φtιαξις όλο από την αρχή μονος.