PDA

Επιστροφή στο Forum : Θαλαμος UV με LED



radiotimes
05-05-09, 20:12
Εχω φτιαξει εναν ωραιο θαλαμο με LED UV.Θα ανεβασω φωτο γιατι ειναι ενδιαφερον.Ακολουθησα το κυκλωμα του Ελεκτορ αλλα με αρκετες αλλαγες.Σε μεταλικο κουτι μπορει να εμφανισει πλακετα 20χ15 cm με χρονο απο 20' εως 30'.Μικρο φορητο και αξιοπιστο γιατι εχει LED και οχι λαμπες και ταση 12ν και οχι 220ν.Το κοστος δε γυρω στα 50 ευρω.

Nemmesis
05-05-09, 23:05
μιση ωρα για μια πλακετα??? ειναι υπερβοληκος ο χρονος.. εγω μεσα σε ενα βαλιτσακι εβαλα 4λαμπιτσες black light αυτες που ειναι για πισι και θελουν 12v τροφοδοσια.. βλαζω πλακετες σε 4λεπτα και με κοστος για της λαμπες περιπου 10ευρο το βαλιτσακι το ειχα...

babisko
06-05-09, 07:25
μιση ωρα για μια πλακετα??? ειναι υπερβοληκος ο χρονος.. εγω μεσα σε ενα βαλιτσακι εβαλα 4λαμπιτσες black light αυτες που ειναι για πισι και θελουν 12v τροφοδοσια.. βλαζω πλακετες σε 4λεπτα και με κοστος για της λαμπες περιπου 10ευρο το βαλιτσακι το ειχα...

+1
Το ίδιο και εγώ, αλλά αντί για βαλιτσάκι, χρησιμοποίησα ένα παλιό χαλασμένο σκάνερ. :w00t: Χρειάζονται 4 λεπτά περίπου για την έκθεση.

view
06-05-09, 18:19
+1
Το ίδιο και εγώ, αλλά αντί για βαλιτσάκι, χρησιμοποίησα ένα παλιό χαλασμένο σκάνερ. :w00t: Χρειάζονται 4 λεπτά περίπου για την έκθεση.
παιδες βαλτε καμια φωτο και τον τροπο που τα φτιαξατε γιατι ακουγεται ενδιαφερον!