PDA

Επιστροφή στο Forum : "Κλείδωμα" θεμάτων.



HFProject
18-06-09, 23:01
Γιατί όταν η συζήτηση γίνεται σχετικά με την πειρατεία του ραδιοφάσματος κλειδώνει ένα θέμα αλλά όταν αφορά σε πειρατεία λογισμικού παραμένει ενεργό;

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, απλά ρωτάω.

moutoulos
18-06-09, 23:13
... πειρατεία λογισμικού παραμένει ενεργό;
Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, απλά ρωτάω.

Που το είδες αυτό ?.

KOKAR
18-06-09, 23:58
αλήθεια που ??

edit:
κανένα link ?

HFProject
19-06-09, 05:36
Εδώ (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=45991)

PCMan
19-06-09, 06:04
Φίλε Κώστα μάλλον κάνεις κάποιο λάθος!
Εγώ βλέπω δύο free screensavers και ένα sharware στο οποίο δεν έχει δοθεί στη δημοσιότητα ο κωδικός ενεργοποίησης, άρα δεν υπάρχει πειρατεία...

HFProject
19-06-09, 06:41
Τότε ακόμα και αν μιλάμε για πειρατεία ραδιοφάσματος αφού στις περισσότερες περιπτώσεις ΔΕΝ αναμεταδίδουμε τον ήχο στο forum δεν είναι πειρατεία.

Κοίτα shareware δεν είναι δωρεάν... και ο κωδικός με PM μπορεί να επιφέρει προβλήματα στους διαχειριστές της ιστοσελίδας... έτσι δεν είναι; Αφού η διακίνησή του γίνεται από εγγεγραμένους χρήστες του forum.

PCMan
19-06-09, 07:59
Δεν απαγορεύται αυτό που γράφεις αλλά το παρακάτω:


4. Απαγορεύεται για νομικούς λόγους η δημοσίευση υλικού και κυκλωμάτων παράνομης λειτουργίας και σχέδια αποκωδικοποίησης συνδρομητικών καναλιών επίγειας ή δορυφορικής μετάδοσης, η δημοσίευση λογισμικού που δεν είναι ελεύθερης χρήσης (warez, crack) καθώς επίσης και η δημοσίευση υλικού με πορνογραφικό περιεχόμενο.
Όσο για το λογισμικό, ναι, το sharware δεν είναι δωρεάν, πρέπει να το αγοράσεις για να δουλέψει αλλιώς έχεις περιορισμούς.
Στο θέμα που αναφέρεσαι πάντως δεν υπάρχει καμία παρανομία αφού δεν δημοσιεύτηκε ούτε warez ούτε crack ούτε κάτι αντίστοιχο..

Όσο για το S/N μέσω pm, κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει αφού και οι ίδιοι οι διαχειριστές δεν ξέρουν τι γράφεται με PMs. Εξ'άλλου γιαυτό λέγονται και προσωπικά μηνύματα ;)

HFProject
19-06-09, 08:19
Δηλαδή εγώ μπορώ με PM να δίνω κωδικούς για το Office 2007 π.χ. αφού θα έχω ανοίξει ήδη κάποιο thread και θα το ανακοινώνω. Και αυτό είναι ΣΥΜΦΩΝΟ με τον κανόνα 4;

Ενώ αν μιλάμε για το ραδιοφάσμα είναι αντίθετο με τον κανόνα 13;

moutoulos
19-06-09, 08:43
Έλεος βρε Κώστα (HFProject), αν υπάρχει ένα forum στον οποίο δεν κυκλοφορούν
crack & serial, αυτό είναι το hlektronika.

Λοιπόν να βάλουμε λίγο τα πράγματα στη θέση τους. Κώστα ένα θέμα "κλειδώνει"
όταν αναφέρεται στην πειρατεία του ραδιοφάσματος, γιατί δεν μπορείς ας πούμε να
γράφεις ..., δεν είχα τι να κάνω, βγήκα λοιπόν με 1000W στον αέρα και "έπαιξα"
κάνα δίωρο, παρόλα αυτά "έξυνα" λίγο τον τάδε σταθμό, ευτυχώς όμως που δεν
με έπιασε το "βανάκι" παρόλο που ήταν εδώ.

Αν λοιπόν συζητήσουμε ένα τέτοιο θέμα, αυτομάτως το hlektronika, και η ομάδα του
γενικότερα είναι "συνένοχοι", μιας και "εγκρίνουν" την συγκεκριμένη "προσπάθεια".

Αν όμως όλα αυτά τα πείς με ένα φίλος σου μέσω ΠΜ, η ομάδα του hlektronika, δεν
φέρει καμία ευθύνη, μιας και δεν μπορεί να δεί τι λες, και το κυριότερο δεν "παρακινείς"
και τους υπόλοιπους να το κάνουν, δεν είναι "εμφανίσιμα" δηλαδή σε εκατοντάδες ή
χιλιάδες μέλη. Εξάλλου τα ΠΜ είναι προσωπικό δεδομένο, και κανένας δεν μπορεί να
σε ελέγξει.

Στο λινκ που υπέδειξες, δεν βλέπω κάτι σε πειρατεία λογισμικού, εννοείται όμως οτι θα
σβηνόντουσαν τα όποια SN έπεφταν στην επιφάνεια, και κατόπιν το θέμα θα κλειδωνόταν.

Παρεμπιπτόντως shareware μπορεί να χαρακτηριστεί ένα πρόγραμμα το οποίο μπορούμε
να κατεβάσουμε δωρεάν στον υπολογιστή μας, μερικές όμως από τις λειτουργίες του
είναι απενεργοποιημένες (τις περισσότερες φορές το "save"). Για να τις ενεργοποιήσουμε,
θα πρέπει να το αγοράσουμε.

HFProject
19-06-09, 08:56
Μα κάλυψες πλήρως.

Πάντως shareware <> freeware.

KOKAR
19-06-09, 09:14
Υπάρχουν και shareware που έχουν όλες τις λειτουργίες τους
αλλά έχουν χρονικό περιορισμό, δηλαδή μπορείς να τα
δουλέψεις για ένα χρονικό διάστημα για να δεις αν σε καλύπτει και
μετά το χρονικό διάστημα το πρόγραμμα κλειδώνει
ένα τρανό παράδειγμα είναι και τα windows 7 που μπορείς
να τα κατεβάσεις από την Microsoft και να κάνεις register και
να σου στείλει στο e-mail σου τον κωδικό που θα ισχύει
μέχρι τον Μάιο του 2010 !

plouf
19-06-09, 09:42
τεινω πάντως να συμφωνήσω με τον HFProject (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=37727)
οτι στο συγκεκριμένο θέμα, υπάρχει πολύ ...εμφανής διακινηση κωδικών...

Γιώργος 231
19-06-09, 09:57
Αγαπητε Κωστα,

Η ερωτηση σου ηταν ωραια αλλα και οι απαντησεις απολυτα κατατοπιστικες.

Ειχα και εγω τις ιδιες αποριες πριν από καιρο, και εχω ανταλλαξει πμ με καποιους διαχειριστες.

Πραγματικα, ένα φορουμ, δεν είναι δικαστηριο, και οι ανθρωποι που το διοικουν προσπαθουν από την μια να αφηνουν θεματα που ενδιαφερουν τον κοσμο από την άλλη προσπαθουν να μαντεψουν ποιο είναι το οριο κινδυνου. Ετσι καποιες φορες θα δεις υπερβολικη αυστηροτητα και καποιες άλλες σχεδον τιποτα.

Για αυτό καποιες φορες βλεπουμε να γραφετε και να εξελίσσετε θεμα που πιθανον να αφορα πειρατεια, και καποιες άλλες φορες βλεπουμε να πεφτει κλειδωμα.

Τωρα, το αν συμφωνω ή διαφωνω με τον τροπο που λειτουργουν οι διαχειριστες είναι δικο μου προβλημα.

Σχετικα με τον διαχωρισμο ραδιοφασμα/ software, σιγουρα καποια θεματα εκτος της ειδικοτητας των διαχειριστων, μπορει και να ξεφυγουν, χωρις να το παρει κανενας ηλεκτρονικος χαμπαρι..

(πχ θελω να ψαρεψω με μπουκαλες και ψαροντουφεκο)
Στο δικο μας φορουμ μπορει και να «σταθει». Στο φορουμ του psarontoufeko.com όμως θα φαει κλειδωμα με την μια.

ΥΓ
Ακομα κι εγω που ασχολουμαι μονο με την rf , δεν εχω παραπονο με τον τροπο που λειτουργουν και καποιες φορες …εγω θα ημουν πιο αυστηρος

ΥΓ 2
Γλυφω λιγο τους moderator γιατι εχω καινουριο θεμα για κλειδωμα ..:001_tt2::lool:

antonis_p
19-06-09, 11:51
ΥΓ
Ακομα κι εγω που ασχολουμαι μονο με την rf , δεν εχω παραπονο με τον τροπο που λειτουργουν και καποιες φορες …εγω θα ημουν πιο αυστηρος

δεν παίζεσαι....

όταν με το πάρεις άδεια ραδιοερασιτεχνη θα ρίξεις πολλα ban εσυ!!!!!

Γιώργος 231
19-06-09, 12:42
δεν παίζεσαι....

όταν με το πάρεις άδεια ραδιοερασιτεχνη θα ρίξεις πολλα ban εσυ!!!!!


οχι, μ αρεσει περισσοτερο να απανταω παρα να κλειδωνω.
Το κλειδωμα/ ban, το εχουν αναγκη αυτοι που δεν εχουν επιχειρηματα.

Οσο για την αδεια του ραδιοερασιτεχνη, ειπαμε τους λογους που θα την παρω. :wiink:

Nemmesis
19-06-09, 13:20
Το κλειδωμα/ ban, το εχουν αναγκη αυτοι που δεν εχουν επιχειρηματα.
:wiink:

καμια σχεση... αλλο κλειδωμα και αλλο ban.. και τα δυο εχουν να κανουν αν ενα θεμα (κλειδωμα) ή ενα μελος (ban) δεν τηρεις τους ορους που υπαρχουν σε καθε φορουν

KOKAR
19-06-09, 13:37
καμια σχεση... αλλο κλειδωμα και αλλο ban.. και τα δυο εχουν να κανουν αν ενα θεμα (κλειδωμα) ή ενα μελος (ban) δεν τηρεις τους ορους που υπαρχουν σε καθε φορουν

+1000 !!!!!

KOKAR
19-06-09, 14:50
Πάντως σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα τα thread που
Αφορούν «δοκιμές με RF» είναι κατά πολύ πιο πολλά από
Τα θέματα που αφορούν «παράνομο software»......

Γιώργος 231
19-06-09, 15:00
Πάντως σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα τα thread που
Αφορούν «δοκιμές με RF» είναι κατά πολύ πιο πολλά από
Τα θέματα που αφορούν «παράνομο software»......

Λογικο δεν ειναι ?

ειμαστε ενα φορουμ Ηλεκτρονικων και οχι ενα φορουμ Προγραματιστων

Triton
19-06-09, 15:04
Επειδή η αιτία που κλειδώθηκε το θέμα ήταν η δική μου απάντηση,θα πω δυο λόγια και εγώ.
Ο τρόπος που διατύπωσα την απάντησή μου ήταν λάθος.Αν τόνιζα ...Προσοχή απαγορεύεται ...κτλπ και μονο για εκπαιδευτικούς λόγους και δε παρότρεινα ...για τους επίδοξους ...τότε δεν θα είχε κανείς το δικαίωμα να το κλειδώσει.Αλωστε όποιος είδε τα κυκλώματα που έδωσα αν μη τί άλο απο παιδικά θα τα εχαρακτήριζε.Βλέπετε το φόρουμ είναι "ζωντανή" κουβέντα και τέτοια λάθη μπορεί να γίνουν.Αν και εγώ προσωπικά θα ήθελα να κλειδώσει νωρίτερα το εν λόγω θέμα και το ζήτησα κιόλας .
Βλέπετε πόσο λεπτή ειναι η διαχωριστική γραμμή.
Στη πρώτη σελίδα μοστράρει φάτσα κάρτα ένα pll στα μεσαία, να ήταν fm να έλεγα ε...κατασκεύή είναι ...πειραματίζωνται για ...βιοτεχνική χρήση και στο φινάλε θα το κάνουν δώρο στην εκκλησία της Ελλάδος.
Το εν λόγω παράδειγμα δεν έχει σκοπό να βγάλει "παράπονα" ούτε να εχει την ίδια τύχη το pll,που το παρακολουθώ και το μελετάω.
Για αυτό το λόγο πρέπει να είμ(αι)(αστε) πιο προσεχτικοί .
Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση.

Γιώργος 231
19-06-09, 15:15
Παιδια δεν ειπα το αντιθετο.

Αλλο ban και αλλο κλειδωμα, αν και τα δυο υπο μια ενοια ειναι φυμωση του λογου.

πχ δεν επρεπε να κλειδωθει το θεμα, επρεπε να μπαναριστει ο Αντωνης :001_tt2:.

τελος παντων, δυσκολη η δουλεια του moderaterα

antonis_p
19-06-09, 15:19
Στη πρώτη σελίδα μοστράρει φάτσα κάρτα ένα pll στα μεσαία, να ήταν fm να έλεγα ε...κατασκεύή είναι ...πειραματίζωνται για ...βιοτεχνική χρήση και στο φινάλε θα το κάνουν δώρο στην εκκλησία της Ελλάδος.

ωραια αυτή η προοπτική!!!!! ενω εμεις οι ραδιοερασιτεχνες τί να κανουμε δώρο στην εκκλησία της ελλάδος; rtty modem; ή ακουστικα heil?

KOKAR
19-06-09, 15:23
Λογικο δεν ειναι ?

ειμαστε ενα φορουμ Ηλεκτρονικων και οχι ενα φορουμ Προγραματιστων

Ένα περίεργο πράγμα…..
Το ότι είμαστε forum ηλεκτρονικών αυτό αυτομάτως
Συνεπάγεται και κατασκευές στην πλειοψηφία τους RF?
Παιδιά, κατά την ταπεινή μου άποψη τα ηλεκτρονικά
ΔΕΝ είναι μόνο οι κατασκευές RF !!!

Γιώργος 231
19-06-09, 15:33
Ένα περίεργο πράγμα…..
Το ότι είμαστε forum ηλεκτρονικών αυτό αυτομάτως
Συνεπάγεται και κατασκευές στην πλειοψηφία τους RF?
Παιδιά, κατά την ταπεινή μου άποψη τα ηλεκτρονικά
ΔΕΝ είναι μόνο οι κατασκευές RF !!!

Φυσικα και δεν ειναι, απλα η θεματολογια προκυπτει απο τα ατομα που μετεχουν εδω

KOKAR
19-06-09, 15:38
Φυσικα και δεν ειναι, απλα η θεματολογια προκυπτει απο τα ατομα που μετεχουν εδω

Ωχ, δηλαδή βρίσκομαι σε «Άνδρο πειρατών» ?? :lool::lool::lool:

lynx
19-06-09, 15:49
Φυσικα και δεν ειναι, απλα η θεματολογια προκυπτει απο τα ατομα που μετεχουν εδω

και τα ατομα που μετεχουν εδω τι ενδιαφεροντα πιστευεις οτι εχουν?

Γιώργος 231
19-06-09, 16:00
και τα ατομα που μετεχουν εδω τι ενδιαφεροντα πιστευεις οτι εχουν?

Δεν μπορω να γνωριζω για αλλους.
Εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο η RF.

υγ
Ωραια ιδεα για ψηφοφορια !

lynx
19-06-09, 16:13
υγ
Ωραια ιδεα για ψηφοφορια !

Αν το βρισκεις οραια ιδεα μπορεις να κανεις ενα poll.. φτιαξε ενα τοπικ και κατω κατω μετα την "υποβολη νεου θεματος" επελεξε "Δημιουργία δημοσκόπησης" :001_rolleyes:

KOKAR
19-06-09, 16:14
:lool::lool::lool:

http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9654&d=1245417236

Γιώργος 231
19-06-09, 16:19
Αν το βρισκεις οραια ιδεα μπορεις να κανεις ενα poll.. φτιαξε ενα τοπικ και κατω κατω μετα την "υποβολη νεου θεματος" επελεξε "Δημιουργία δημοσκόπησης" :001_rolleyes:

σ ευχαριστω για τις οδηγιες,
απο Δευτερα.

moutoulos
19-06-09, 16:51
Απ'όλα αυτά που λέτε θα συμφωνήσω με αυτό ... :lool::lool::lool:

... δυσκολη η δουλεια του moderaterα
... και το ότι έχουμε ξεφύγει απο το αρχικό θέμα ...

Capacitor
19-06-09, 17:59
Φυσικα ο ρολος του moderator ειναι δυσκολος καθοτι θα πρεπει να ειναι απολυτως αντικειμενικος.Το ερωτημα που γενναται ειναι ,τι πρεπει να κανεις ενας moderator οταν ενα ατομο τηρει ολους τους κανονισμους του forum ,αλλα καταστρεφει πολλα topics κανοντας τα παιδικη χαρα.Παρατηρησα τετοια παραδειγματα τον τελευταιο μηνα.
Αποδεικνυεται λοιπον οτι ο moderator πρεπει να ειναι και διαιτητης και να ριχνει και καμμια κοκκινη καρτα.
Απο την αλλη,τηρεις τους κανονισμους και τρως κοκκινη καρτα,ουτε και αυτο κολλαει.
Ειναι σαν τους ταξιτζηδες,δυσκολη δουλεια ,αλλα καποιος πρεπει να την κανει.
χιουμορ

antonis_p
19-06-09, 18:18
σημασια έχει να τηρουνται οι κανόνες,
αυτος είναι ο πλέον αντικειμενικός στόχος.

Φυσικα οι κανόνες μπορουν να τροποποιούνται
ετσι ωστε να καλύπτουν όλες τις ανάγκες που δημιουργούνται.

Γαληνίτης
20-06-09, 02:16
...Αλλο ban και αλλο κλειδωμα, αν και τα δυο υπο μια ενοια ειναι φυμωση του λογου...
"Φίμωση του λόγου" υπάρχει και χωρίς "ban και κλείδωμα". Όταν κάποιοι δεν δέχονται να διατυπώνονται στο φόρουμ απόψεις αντίθετες από αυτές που αυτοί επιβάλλουν. Και όποιος τολμήσει να τις εκφράσει, κινδυνεύει να γίνει στόχος προσωπικών επιθέσεων, ειρωνείας, χλευασμού κλπ. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί αποφεύγουν τελικά να μιλήσουν για ορισμένα θέματα "ταμπού" ή μιλούν ανελεύθερα, σαν να απολογούνται, προσπαθώντας να μην προκαλέσουν αντιδράσεις και στοχοποιηθούν.

Phatt
20-06-09, 10:26
Στην προσπαθεια μου να καταλαβω και να εξηγησω το παραπανω post του Γαληνιτη, ειναι σαν να λεμε οτι ειναι 200 ατομα και λενε οτι το προφανες ασπρο ειναι μαυρο και οταν εμφανηστει καποιος που θα πει το ασπρο ασπρο, μαντεψτε ποιος θα βγει ο τρελλος...Οποτε αποδεικνυεται οτι τελικα, οι μειοψηφουντες εχουν αδικο, δυστηχως εκ των πραγματων...

Nemmesis
20-06-09, 10:46
ρε παιδια στο site που ειδατε "Φίμωση του λόγου"??? εδω ακουμε ΚΑΘΕ ΜΑ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ και 10 ατομα προσπαθουν να του εξιγησουν 5πραγματα μπας και καταλαβει κατι... ειδατε κανεναν να τρωει ban για τα πιστευω του? ban και κλειδωμα θεματος γινεται μονο για τους λογους που ανεφερα στο προηγουμε μου ποστ εδω... τα PM υπαρχουν για αυτον τον λογο.. οταν δλδ θελει να πει καποιος το οποιο ειναι αντιθετο με τους κανονες εγγραφης στο site μπορει απλα μεσο PM χωρις να εχει κανενα κινδυνο ουτε ο ιδιος αλλα ουτε και ο υπευθηνος του site μιας και δεν ελενχει τα PM...
τωρα αν υπαρχει καποιος που δεν λεει την γνωμη του γιατι φοβαται αυτους που δεν συμφωνουν, ε τι να πω? κριμα το παιδι..
αληθεια HFProject δωσε λιγο και το λινκ με το θεμα που σου κλειδωσαν

NUKE
20-06-09, 14:05
Απαγορευστε τις απαγορευσεις!

Nemmesis
20-06-09, 14:16
Απαγορευστε τις απαγορευσεις!

αν γινει αυτο παλι δεν θα εχουμε την απαγορευση που απαγορευει τις απαγορευσεις? :001_huh::001_huh::001_huh::lool::lool::001_tt2:

jeik
21-06-09, 01:02
Επειδη ο Μαρτης δεν λειπει απο την σαρακοστη , ειπα να γραψω κι εγω κατι ,

.Κι οποιον δεν του αρεσει ο τροπος που διαχειριζεται το φορουμ απο τους υπευθυνους γνωμη μου ειναι να σταματησει να συμμετεχει .

ά , και να του επισταφει και η συνδρομη :001_tt2: :001_tt2: :001_tt2: παρακαλω.

moutoulos
21-06-09, 09:12
... ά , και να του επισταφει και η συνδρομη :001_tt2: :001_tt2: παρακαλω.

:blushing: A αυτό δεν γίνεται, τα έχουμε "φάει" τα χρήματα ... :lool::lool:.

Παιδιά πέρα απο την πλάκα, αν βγάλω τον εαυτό μου εκτός, και
δω το φόρουμ σαν απλό μέλος, θα πω οτι γίνεται αρκετά καλή
"διαχείριση του φόρουμ", όσον αφορά στο πως, (και αν) κλειδώνονται
τα θέματα, κρίνοντας βέβαια, απο άλλα φόρουμ ...

Βέβαια ας μην ξεχνάμε και το ότι οι "υπεύθυνοι", του φόρουμ ...,
θα πάνε και για μπάνιο, "εγκαταλείποντας" το φόρουμ για μερικές
ώρες - ίσως και μέρα ολόκληρη. Στο διάστημα αυτό πολλά μπορεί
να γίνουν, και γιαυτό μερικές φορές βλέπουμε ένα θέμα να
"εξελίσσεται" άσχημα, χωρίς να το κόβει κάποιος ...

jeik
21-06-09, 10:13
μια χαρα ειναι , εδω σην τηλεοραση γινονται τα απιστευτα και δεν μιλαει κανεις , το χειροτερο , λογομαχιες , βια και σκηνες σεξ ακομη και μεσημερι που βλεπουν ολα τα παιδια του πλανητη, απαραδεκτα πραγματα.

Capacitor
21-06-09, 14:17
σε moderators δεν επιτρεπονται ουτε μπανια ουτε διακοπες ουτε πρωτοχρονιες.Πρεπει να ειναι 24/7 στο τιμονι οπως ο καπετανιος στην φουρτουνα.Δεν πρεπει να αφηνουνε το τιμονι ουτα καν για ψωνια.Μια φρυγανια και ενα τυρακι την ημερα.Ειναι σαν τον lineage που τα κινεζακια πληρωνονται ανα οχταωρο να τρεχουνε ενα χαρακτηρα επι 24 ωρες και μετα να τον πουλησουν.
Ειπαμε,δυσκολη δουλεια αλλα καποιος πρεπει να την κανει.

PCMan
21-06-09, 14:47
Κανένα πρόβλημα παιδιά, πηγαίντε τις διακοπές σας και να κάτσετε όσο θέλετε. Να περάσετε καλά. Μόνο δώστε μου τα "κλειδιά" απο το forum για να το διευθύνω εγώ.

ΥΓ. Θα σας το κάνω καλοκαιρικό :lol: :lool: :lol:

aeonios
21-06-09, 19:43
Κανένα πρόβλημα παιδιά, πηγαίντε τις διακοπές σας και να κάτσετε όσο θέλετε. Να περάσετε καλά. Μόνο δώστε μου τα "κλειδιά" απο το forum για να το διευθύνω εγώ.

ΥΓ. Θα σας το κάνω καλοκαιρικό :lol: :lool: :lol:

[Off topic]Φίλε Pcman είσαι σίγουρος για αυτό που ζητάς;

http://www.portadownlocksmiths.co.uk/images/uploads/big-key-group.jpg[/Off topic]

PCMan
22-06-09, 04:02
Τι λέγαμε?
Α, ωραίο καιρό είχε σήμερα!
:lool:

lynx
22-06-09, 04:32
Παντος πολυ ενδιαφερον θα ηταν να μαθαιναμε αναλυτικα τις καθημερινες ασχολιες των moderators με το φορουμ.. :001_rolleyes: μενει κατι και για τον groov?! :001_cool:

gRooV
22-06-09, 08:38
Παντος πολυ ενδιαφερον θα ηταν να μαθαιναμε αναλυτικα τις καθημερινες ασχολιες των moderators με το φορουμ.. :001_rolleyes: μενει κατι και για τον groov?! :001_cool:


Πίστεψέ με Λευτέρη, δεν θες να μάθεις!! :001_rolleyes::001_rolleyes:

KOKAR
22-06-09, 09:03
πεσανε οι μασκες.....
:lool::lool:

http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=9677&stc=1&d=1245650564

gsmaster
22-06-09, 12:30
Πω πω περάσανε τα χρόνια, ασπρίσανε και τα μαλλιά....

KOKAR
22-06-09, 12:54
Πω πω περάσανε τα χρόνια, ασπρίσανε και τα μαλλιά....

Και ξέρεις τι λένε εεε?
Άσπρη τρίχα στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην …..( censor ) !! :001_tt2:
Χα χα χα

savnik
22-06-09, 14:32
Λείπει ο Radiometer (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=29554)

lynx
22-06-09, 14:32
Πίστεψέ με Λευτέρη, δεν θες να μάθεις!! :001_rolleyes::001_rolleyes:

Αν μπορουμε να κανουμε κατι για να ελαφρινουμε την κατασταση.. δεν εχετε παρα να αναθεσετε εργασιες στο καθενα μας... :lool:

KOKAR
22-06-09, 15:34
Αν μπορουμε να κανουμε κατι για να ελαφρινουμε την κατασταση.. δεν εχετε παρα να αναθεσετε εργασιες στο καθενα μας... :lool:

Τώρα που βγήκε το “famozo” χωρίς αμμωνία
εγώ θα κάνω τα τζάμια !!! :lool::lool::lool:

KOKAR
22-06-09, 15:43
Λείπει ο Radiometer (http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=29554)

Αυτός τράβαγε την Φώτο βρε ! :001_tt2:

Γιώργος 231
22-06-09, 16:14
"Φίμωση του λόγου" υπάρχει και χωρίς "ban και κλείδωμα". Όταν κάποιοι δεν δέχονται να διατυπώνονται στο φόρουμ απόψεις αντίθετες από αυτές που αυτοί επιβάλλουν. Και όποιος τολμήσει να τις εκφράσει, κινδυνεύει να γίνει στόχος προσωπικών επιθέσεων, ειρωνείας, χλευασμού κλπ. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί αποφεύγουν τελικά να μιλήσουν για ορισμένα θέματα "ταμπού" ή μιλούν ανελεύθερα, σαν να απολογούνται, προσπαθώντας να μην προκαλέσουν αντιδράσεις και στοχοποιηθούν.

Κωστα, αν βλεπεις ετσι τα πραγματα, λυπαμαι.
Κωστα κανεις λαθος
Εγω δεν εχω δει πουθενα αυτά που πιστευεις, αλλα και εγω (λογω απειριας) να μην τα εβλεπα, ολο και καποιος moderator, θα τα εβλεπε και θα εκανε το καθηκον του.
Λες να υπαρχει καμια υπογεια περιεργη συμφωνια για επιβολη και φιμωση ?
Σε παρακαλω κατσε και βρες 1 , 2 , 52 ποστ που να εμπεριεχουν αυτά που περιγραφεις.

Τωρα, σχετικα με την στοχοποιηση.

Κωστα, εσυ εχεις στοχοποιησει ολους εκεινους που πειραματιζονται με την rf και δεν είναι ραδιοερασιτεχνες.

Σε όλα τα μεγαλου ενδιαφεροντος θεματα που αφορουν rf, υπαρχει μεσα και ένα δικο σου ποστ που γραφει ότι «η εκπομη σε συχνοτητες εκτος από αυτές που ο νομος … και οι ραδιοερασιτεχνες … κλπ κλπ είναι παρανομη»

(Λες και εκεινο το παλικαρι που κατασκευασε και παρουσιασε το linear 6 kwatt στα βραχεα δεν ηξερε το , τι και το πώς ! ! !)

Και φυσικα, μετα από αυτό αρχιζουν οι moderator να μας ζηταν διευκρινησεις κλπ κλπ

Θα φτασουμε στο σημειο να μιλαμε ως ηλεκτρονικοι, με προσχηματα και πλερεζες του τυπου
«εγω εχω αδεια»
«ειμαι τεχνικος και δουλευω για νομιμους ραδιοφωνικους σταθμους»
Και το καλλιτερο που σκεφτηκα τωρα.
«ζω στο «Καρακορουμ» οπου εδώ η εκπομπη σε πολη είναι νομιμη και θελω να στήσω ένα μηχανημα 2 kwatt στην ταρατσα μου»
(να δω, πως θα φαει ψαλιδι από τους moderator)

Τα παραπανω τα γραφω φιλικα και με αγαπη για ολους μας.

ΥΓ
Εγω προτιμω να γραψω ότι, που και που, κανω δοκιμες εκτος σημερινων οριων του νομου, παρα να αρχισω τα καρακορουμ και τις Μ@λ@κιες

lynx
22-06-09, 17:11
Τώρα που βγήκε το “famozo” χωρίς αμμωνία
εγώ θα κάνω τα τζάμια !!! :lool::lool::lool:


εχω την εντυπωση οτι πας να λουφαρεις αγαπητε... :001_cool::biggrin:

KOKAR
22-06-09, 20:33
εχω την εντυπωση οτι πας να λουφαρεις αγαπητε... :001_cool::biggrin:


είδες τι παλιόχαρακτήρας είμαι !!! :001_tongue:

moutoulos
22-06-09, 21:55
Και ξέρεις τι λένε εεε?
Άσπρη τρίχα στην κεφαλή, κακά μαντάτα στην …..( censor ) !! :001_tt2:
Χα χα χα


Άστο φίλε κυκλοφορεί και το άλλο ...
Μαλλί μπαμπάκι ..., ( censor ) !! :001_tt2:, φαρμάκι !!!!!!!!

aeonios
22-06-09, 22:31
Κάποια μηνύματα που δεν είχαν σχέση με την κουβέντα μεταφέρθηκαν εδώ:

http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=46050

KOKAR
23-06-09, 00:57
βρέθηκε και ο φωτογράφος .......Radiometer
:lool::lool::lool:

http://www.d0wn.com/img/paparazzi.jpg

aeonios
23-06-09, 01:12
βρέθηκε και ο φωτογράφος .......Radiometer
:lool::lool::lool:

http://www.d0wn.com/img/paparazzi.jpg

Δεν το έχει σχολιάσει ακόμα άρα είναι σε εξωτερικό ρεπορτάζ ακόμα!!:001_rolleyes:
Μου αρέσετε όλοι γιατί έχετε εξαιρετικό χιούμορ που σπανίζει πραγματικά στις μέρες μας!
Θα ήθελα όμως να μείνουμε στο θέμα μας και να συζητήσουμε για το θέμα του κλειδώματος. Ισως πρέπει ο Admin να ανοίξει ένα υποφόρουμ ή thread με Spaming ή Fun για να βγάζουμε τα απωθημένα μας εκεί!!

Γαληνίτης
23-06-09, 01:31
...
Κωστα κανεις λαθος
Εγω δεν εχω δει πουθενα αυτά που πιστευεις, αλλα και εγω (λογω απειριας) να μην τα εβλεπα, ολο και καποιος moderator, θα τα εβλεπε και θα εκανε το καθηκον του.
Λες να υπαρχει καμια υπογεια περιεργη συμφωνια για επιβολη και φιμωση ?
Σε παρακαλω κατσε και βρες 1 , 2 , 52 ποστ που να εμπεριεχουν αυτά που περιγραφεις.
Τωρα, σχετικα με την στοχοποιηση.
Κωστα, εσυ εχεις στοχοποιησει ολους εκεινους που πειραματιζονται με την rf και δεν είναι ραδιοερασιτεχνες.
Σε όλα τα μεγαλου ενδιαφεροντος θεματα που αφορουν rf, υπαρχει μεσα και ένα δικο σου ποστ που γραφει ότι «η εκπομη σε συχνοτητες εκτος από αυτές που ο νομος … και οι ραδιοερασιτεχνες … κλπ κλπ είναι παρανομη»
(Λες και εκεινο το παλικαρι που κατασκευασε και παρουσιασε το linear 6 kwatt στα βραχεα δεν ηξερε το , τι και το πώς ! ! !)
Και φυσικα, μετα από αυτό αρχιζουν οι moderator να μας ζηταν διευκρινησεις κλπ κλπ
Θα φτασουμε στο σημειο να μιλαμε ως ηλεκτρονικοι, με προσχηματα και πλερεζες του τυπου
«εγω εχω αδεια»
«ειμαι τεχνικος και δουλευω για νομιμους ραδιοφωνικους σταθμους»
Και το καλλιτερο που σκεφτηκα τωρα.
«ζω στο «Καρακορουμ» οπου εδώ η εκπομπη σε πολη είναι νομιμη και θελω να στήσω ένα μηχανημα 2 kwatt στην ταρατσα μου»
(να δω, πως θα φαει ψαλιδι από τους moderator)
Τα παραπανω τα γραφω φιλικα και με αγαπη για ολους μας.

ΥΓ
Εγω προτιμω να γραψω ότι, που και που, κανω δοκιμες εκτος σημερινων οριων του νομου, παρα να αρχισω τα καρακορουμ και τις Μ@λ@κιες
Aγαπητέ Γιώργο δεν έχω σκοπό να συνεχίσω πάνω σ'αυτό το θέμα, οι αναγνώστες του φόρουμ μπορούν να κρίνουν από μόνοι τους. Επειδή όμως με προκαλείς, θα απαντήσω με δυό μόνο λόγια:
Τα γραπτά μένουν (scripta manent). Μπορεί να σβήστηκαν από τους διαχειριστές (που έκαναν το καθήκον τους!) κάποιες προσωπικές υβριστικές επιθέσεις, όλα τα άλλα όμως παραμένουν.

jeik
23-06-09, 01:49
Aγαπητέ Γιώργο δεν έχω σκοπό να συνεχίσω πάνω σ'αυτό το θέμα, οι αναγνώστες του φόρουμ μπορούν να κρίνουν από μόνοι τους. Επειδή όμως με προκαλείς, θα απαντήσω με δυό μόνο λόγια:
Τα γραπτά μένουν (scripta manent). Μπορεί να σβήστηκαν από τους διαχειριστές (που έκαναν το καθήκον τους!) κάποιες προσωπικές υβριστικές επιθέσεις, όλα τα άλλα όμως παραμένουν.


-------------------------------------------