PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΣ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ



Πέτροs
22-07-09, 15:55
Αs σεβαστούμε όλοι τό χώρο πού μάs φιλοξενεί, καί κυρίωs τά μέλη τού.
Στό φόρουμ αυτό απ όσο θυμάμαι δέν ζητείται δίπλωμα ηλεκτρονικού η συναφούs επαγγέλματοs γιά νά κάνειs εγγραφή καί νά δημοσιέυσειs τό οτιδήποτε, κατά συνέπεια τό επίπεδο τού φόρουμ πού κρίνεται σέ πρώτο πλάνο από τόν καθένα είναι ο τρόποs πού γράφειs.
Κατά τή γνώμη μού πάντα, ο τρόποs αυτόs δέν θά πρέπει νά είναι προσβλητικόs, υποτιμητικόs, αρχηγικόs, εξυπνακίστικοs, καί σέ καμμιά περίπτωση τού στύλ κάνε αυτό πού σού λέω εγώ.
Κανείs δέν υποχρεώνει κανένα νά διαβάσει, η ακόμη περισσότερο νά απαντήσει σέ μυνήματα πού απευθύνονται στό σύνολο τού φόρουμ, εάν αποφασίσει νά τό κάνει αs κρατήσει τό επίπεδο ψηλά μέχρι τό τέλοs, εάν δέν μπορεί νά τό κάνει αυτό, καλύτερα νά μήν απαντήσει.
Τέλοs, έχω νά δηλώσω δημοσίωs, ότι τό επίπεδο τού φόρουμ μέ καλύπτει πλήρωs.



ΥΓ. Καί όμωs κινείται.

CrazyWater
22-07-09, 16:18
Αυτό πού κολάι τώρα...............?

brs_19
22-07-09, 16:36
σωστα αυτα που γραφεις μονο που ο τροπος που τα γραφεις μου θυμιζει τν ανακοινωση στα πλοια: "ας κρατησουμε τις ακτες μας καθαρες" :lool:

NUKE
22-07-09, 16:55
Παντως χωρις πλακα,εμενα με ξενερωνει που το φορουμ γεμιζει συνεχως με τετοια μνμ σαν του Πετρου και γενικα μνμ που δεν εχουν καμοια σχεση με τα ηλεκτρονικα...Με ξενερωνει πολυ 1 στα 2 μνμ να εχουν τετοιο θεμα...Και ειναι ενας απο τους 3 λογους που παρακολουθω ελαχιστα εδω και κανα χρονο....

Θα προτεινω παντως μια ιδεα:

Τα θεματα της γενικης συζητησης και αυτα περι του site να μην μπαινουν στην αρχικη σελιδα σαν νεα θεματα...

GR_KYROS
22-07-09, 17:48
Έχω την εντύπωση πως κάτι θέλει να πει ο ποιητής (Πέτρος) αλλά δεν θέλει να θίξει πρόσωπα και καταστάσεις.
Τον παροτρύνω για μια ανάλυση του τι εννοεί , και βέβαια δεν απαιτείτε πτυχίο ηλεκτρονικού για να κάνει κάποιος εγγραφή στο forum

tzitzikas
22-07-09, 18:25
πετρος είσαι ο νέος moderator ? δε νομίζω οτι κανείς μειώνει το επίπεδο του φορουμ. τωρα αν γέμισε με spam-αχρηστα μηνύματα απο μέλη (πρωην) όπως ο σακις18, συμβαίνουν και αυτες οι εξαιρεσεις.

KOKAR
22-07-09, 19:41
Παντως χωρις πλακα,εμενα με ξενερωνει που το φορουμ γεμιζει συνεχως με τετοια μνμ σαν του Πετρου και γενικα μνμ που δεν εχουν καμοια σχεση με τα ηλεκτρονικα...Με ξενερωνει πολυ 1 στα 2 μνμ να εχουν τετοιο θεμα...Και ειναι ενας απο τους 3 λογους που παρακολουθω ελαχιστα εδω και κανα χρονο....

Θα προτεινω παντως μια ιδεα:

Τα θεματα της γενικης συζητησης και αυτα περι του site να μην μπαινουν στην αρχικη σελιδα σαν νεα θεματα...

Χάρη καλησπέρα
η φράση που έχω βάλει σε bold πραγματικά με ξαφνιάζει !
το forum έχει σαν βασικό άξονα τα ηλεκτρονικά και το γνωρίζουμε όλοι αυτό.
Εδώ που βρισκόμαστε άλλος λίγο και άλλος ποιο πολύ έχουμε γίνει μια
παρέα ( virtual μεν αλλά παρέα δε ) και πραγματικά θα ήταν
(κατά την γνώμη μου ) βαρετό όλα τα ποστ να ήταν ηλεκτρονικού περιεχομένου
Θα σου πω ένα παράδειγμα, όταν βγαίνεις με την παρέα σου μιλάτε μόνο
για τα ηλεκτρονικά ? δεν το νομίζω, και ανέκδοτα λέτε και καμιά
γκομενιτσα πειράζετε και γενικά απολαμβάνετε την ζωή
Έτσι λοιπόν και το forum είναι μια μικρογραφία της ίδιας της ζωής
και για αυτό θα υπάρχουν και τα καλαμπούρια και τα πειράγματα , θα υπάρχουν ακόμα και τα θεματα ηλεκτρονικου περιεχομενου και τα
θέματα γενικού περιεχομένου
Αν τώρα εσύ θες μόνο θέματα που αφορούν τα ηλεκτρονικά τότε
μπορείς να προσπερνάς όλα τα άλλα.
το ίδιο κάνω και εγώ, θέματα που δεν με ενδιαφέρουν απλά δεν τα
διαβάζω.

φιλικά Κώστας

betacord85
22-07-09, 22:56
πετρος είσαι ο νέος moderator ? δε νομίζω οτι κανείς μειώνει το επίπεδο του φορουμ. τωρα αν γέμισε με spam-αχρηστα μηνύματα απο μέλη (πρωην) όπως ο σακις18, συμβαίνουν και αυτες οι εξαιρεσεις.
καλησπερα αγαπητοι φιλοι,συμφωνω με τον φιλo και συναδελφο, αν υπηρχε καποιο προβλημα με καποιο θεμα υπαρχει ο υπευθυνος του φορουμ και καλλιστα θα το εκλεινε,ειμαστε μια παρεα φιλων που βοηθαει ο ενας τον αλλον με τις αποψεις ιδεες του,ενοειται οτι δεν χρειαζεται διπλωμα,απο οτι καταλαβα η <<σποντα>>πηγαινει για καποιους και μπορει να ειμαι και εγω μεσα επειδη εθειξα εναν φιλο,προκαταβολικα του ζηταω συγνωμη...μπαμπης(betacord85)

moutoulos
23-07-09, 00:41
Θα προτεινω παντως μια ιδεα:

Τα θεματα της γενικης συζητησης και αυτα περι του site να μην μπαινουν στην αρχικη σελιδα σαν νεα θεματα...

Χάρη στην Αρχική σελίδα "μπαίνουν" αυτόματα θέματα απο Παρουσίαση Κατασκευών (http://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?f=307),
και όχι απο γενικης συζητησης ή site όπως λες.


Εκτός βέβαια και αν εννοείς τις "Τελευταίες Δημοσιεύσεις", αλλά αυτό είναι κάτι που
δείχνει ποιός απάντησε τελευταίος, και σε πιο θέμα. Δεν το βλέπω λογικό, να αφαιρεθεί.

Εξάλλου πατώντας το Νέα Μηνύματα (http://www.hlektronika.gr/forum/search.php?do=getnew), σε πάει σε όλα τα φρέσκο - απαντημένα μηνύματα,
και εσυ επιλέγεις σε ποιό θες ή οχι να δώσεις απάντηση.
δεν θα εμφανίζονται οι απαντήσεις στη

Υ.Γ Για να μην τα ξαναγράφω, με κάλυψε απόλυτα ο Κώστας (KOKAR).

leosedf
23-07-09, 07:34
Υπάρχει και το RSS..

Πέτροs
23-07-09, 08:50
Καλημέρα!!

Σ αυτά αναφέρομαι

46320
45791


Αρχικό μήνυμα από tzitzikas http://www.hlektronika.gr/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?p=316903#post316903)
πετρος είσαι ο νέος moderator ?



Δέν έχω τέτοιεs φιλοδοξίεs φίλε tzitzikas.

Δέν έκανα ανακοίνωση.

Δέν είμαι εγώ ο ποιητήs.

Χάρη, εκτόs από τίs σχετικέs μέ ηλεκτρονικά, ενότητεs στό φόρουμ υπάρχουν κί άλλεs.

NUKE
23-07-09, 17:06
Ναι ρε σεις.Κατανοητα αυτα που λετε.Απλα η γνωμη μου και η προταση μου ειναι αυτη.Δηλαδη να δωθει μεγαλυτερη εμφαση στα ηλεκτρονικα απο τα υπολοιπα...Απλα διοτι τα μισα θεματα που βλεπω στην αρχικη,και ναι,εννοω τα μυνηματα αφορουν εντελως ασχετα πραγματα....

Παντως απλα γνωμη μου ειναι...Την ειπα....Τελειωσε...

Nemmesis
23-07-09, 18:35
Στό φόρουμ αυτό απ όσο θυμάμαι δέν ζητείται δίπλωμα ηλεκτρονικού η συναφούs επαγγέλματοs γιά νά κάνειs εγγραφή καί νά δημοσιέυσειs τό οτιδήποτε, κατά συνέπεια τό επίπεδο τού φόρουμ πού κρίνεται σέ πρώτο πλάνο από τόν καθένα είναι ο τρόποs πού γράφειs.
Κατά τή γνώμη μού πάντα, ο τρόποs αυτόs δέν θά πρέπει νά είναι προσβλητικόs, υποτιμητικόs, αρχηγικόs, εξυπνακίστικοs, καί σέ καμμιά περίπτωση τού στύλ κάνε αυτό πού σού λέω εγώ.


επειδη εχω την εντυπωση οτι για καποιο λογο μιλας και για μενα, εκτος απο οτι μιλαω εντονα και αποτομα ημουν πουθενα κατι απο αυτα που εχω σε εντονα γραμματα? βλεπω οτι αρκετα (3-4)ατομα τα πειραξε που εδειξα καποια πραγματα για τις κατασκευες μου (μεσο pm) αλλα κατι ειδα και για φουιτ σε σαμπρελες κλπ...(με ειπαν και επιδειξια επειδη εβαλα φοτος... ακουσων ακουσων...) γιατι τοτε δεν εχω καμια κατασκευη μου στο site? ειμαι δυχασμενη προσωπικοτητα???:001_unsure::confused1: αυτο το εκανα μονο και μονο γιατι δεν μπορει καθε sakis18 να μιλαει για τις γνωσεις καποιου χωρις να ξερει... εγω δεν τον εκρινα γενικα.. αλλα ειδικα για το θεμα αεικινητο... ουτε του ειπα να μην το κανει... απλα ελεγα οτι ΞΕΡΩ οτι δεν θα δουλεψει (ισως γιατι και εγω ποιο μικρος επεξα με μαγνιτες?) οποτε δεν μπορει να βγαινει και λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι επειδη απλα δεν μπορει να βρει κατι σωστο να πει...
και ξαναλεω δεν ειμαι αντιθετος σε αυτους που προσπαθουν να φτιαξουν το αεικηνιτο (απο την κατασκευη και μονο θα παρουν πολλες γνωσεις)... ειμαι αντιθετους σε αυτους που ξερουν οτι μπορει να γινει και παντα μιλανε για σκοταδισμους κλπ κλπ...

Thanos10
23-07-09, 19:11
Παναγιωτη αν και δεν εχω τιποτα μαζι σου αλλα εχεις και εσυ το στυλ σου λες
δεν εχεται παει σχολειο διαβαστε φυσικη του δημοτικου και αλλα,εφοσον διαφωνεις και θεωρεις λαθος καποιο θεμα δωσε στον αλλο να καταλαβει με σωστο τροπο οτι αυτο που λεει δεν γινεται γιατι υπαρχουν αυτοι η νομοι της φυσικης κ.τ.λ αποδεδηγμενα οτι δεν γινεται, ο αλλος βλεπει ενα βιντεο μια κατασκευη και πιστευει οτι μπορει να γινει μην τον κατηγορουμε γιαυτο.

Nemmesis
23-07-09, 19:39
Παναγιωτη αν και δεν εχω τιποτα μαζι σου αλλα εχεις και εσυ το στυλ σου λες
δεν εχεται παει σχολειο διαβαστε φυσικη του δημοτικου και αλλα,εφοσον διαφωνεις και θεωρεις λαθος καποιο θεμα δωσε στον αλλο να καταλαβει με σωστο τροπο οτι αυτο που λεει δεν γινεται γιατι υπαρχουν αυτοι η νομοι της φυσικης κ.τ.λ αποδεδηγμενα οτι δεν γινεται, ο αλλος βλεπει ενα βιντεο μια κατασκευη και πιστευει οτι μπορει να γινει μην τον κατηγορουμε γιαυτο.

δικιο εχεις... αλλα με ποσα προηγουμενα ποστ μου ελεγα γιατι δεν θα δουλεψει? ακομα και με απλα παραδειγματα... αφου δεν εβλεπα θεληση στο να προσπαθησει να την ψαξει τι ειναι αυτα που του λεω και επερνα ολο απαντησεις περι αποκριψεις της αληθειας και αλλα κουλα τι να λεγα? αν δεις απο προηγουμενα ποστ του μιλουσα σωστα και αυτος το γυρνουσε στο (σορρυ κιολας) p0υst1k0 χιουμορακι του πρεπει εγω να κατσω να του δειξω τυπους που ξεκαθαριζουν τα πραγματα και αυτος απλα ουτε θα τους κοιταξει??

leosedf
23-07-09, 21:26
Εγώ λέω οτι έχετε την τάση να αρπάζεστε με το παραμικρό και περιμένετε πως και πως να πεί κάτι κάποιος για να αρχίσετε κι εσείς.
Προφανώς έχετε λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής σας εκτός φόρουμ και τώρα ασχολείστε με αυτό αντί να συζητήσετε ήρεμα και ωραία.
Προσωπικά εγώ όσο και αν σας συμπαθώ όλους δεν μπαίνω στον κόπο κάν να συζητήσω και ξαναγυρνάω στους ηλεκτρονικούς προβληματισμούς μου στις άλλες κατηγορίες.

NUKE
24-07-09, 02:10
leosedf +10

ts0gl1s
24-07-09, 09:49
Ρε παιδιά την παλεύετε κάθε 2 μέρες άλλη συζήτηση για το forum μας τα έχετε κάνει καρούμπαλα αμάν πια μου αρέσει που συζητάτε τα ιδία ξανά και ξανά

gRooV
25-07-09, 00:13
Το θέμα κλειδώνεται, δεν έχει νόημα περαιτέρω συζήτηση, ακούστηκαν οι απόψεις από διάφορες πλευρές.