PDA

Επιστροφή στο Forum : led απο online καταστημα



Zak
21-09-09, 15:39
το site www.dealextreme.com πηρα κατι led και εδω και 20 μερες δε μου τα εφεραν ειναι επιστο το site ? τα χρηματα μου τα πηραν ομως

Nemmesis
21-09-09, 15:47
στειλτους ενα email... αν και ειναι λιγο νωρις ακομα...

nveli
21-09-09, 16:05
πήγαινε στο My Account, κάνε login, στο order summary πάτα στο order # (tracking) της παραγγελίας που σε ενδιαφέρει να δεις αν έχει φύγει, αν έχει φύγει πάτα στο tracking number για να πας στη σελίδα του ταχυδρομείου και να δεις που βρίσκεται το δέμα σου.

electrifier
21-09-09, 16:33
Πρώτα βλέπεις τί λέει στο invoice, δε σου έχουν στείλει e-mail με τα tracking numbers?
Αν και για μικρές παραγγελίες νομίζω πως δεν υφίσταται πλήρες tracking, τουλάχιστον όμως βλέπεις αν έχει γίνει shipped, οπότε έρχεται σύντομα.

Το site είναι έμπιστο και οι 20 ημέρες δεν είναι πολλές (συνήθως κάπου τόσο κάνει, ίσως να έρθει από μέρα σε μέρα μέσα στη βδομάδα). Το πόσο σύντομα τα στέλνουν εξαρτάται κι από το αν υπάρχει απόθεμα, αλλά τα στέλνουν πάντα.

leosedf
21-09-09, 20:59
Εγώ δε βλέπω πληροφορίες εταιρίας όμως.
Δεν είναι και το καλύτερο site που έχω δεί.

electrifier
21-09-09, 22:57
Εγώ δε βλέπω πληροφορίες εταιρίας όμως.
Είσαι σίγουρος πως δε βλέπεις πληροφορίες? :blush:

Επίσης κι εγώ πάντα έχω τις αμφιβολίες μου, αλλά μου έχουν έρθει συνολικά 4 δεματάκια από εκεί κι έχω να πω τα καλύτερα μόνο για την οργάνωση και την αξιοπιστία τους. Για να μην πω πως σε σέβονται 10 φορές περισσότερο από το καλύτερο ελληνικό κατάστημα...

JOUN
21-09-09, 23:38
Συμφωνω απολυτα.Μπορει να αργει αλλα σ'εμενα τουλαχιστον εχουν φανει 100% σωστοι.Βεβαια αν διαβασεις μεσα στο φορουμ τους υπαρχουν διαφορα παραπονα(κυριως για καθηστερηση) αλλα με των ογκο των παραγγελιων που εχουν πιστευω οτι ειναι δικαιλογημενοι.Τελος εχε υποψη σου οτι ουσιαστικα δεν στοκαρουν τιποτα αλλα μεταβιβαζουν την παραγγελια σου στα διαφορα εργοστασια(γιαυτο εχουν τοσο χαμηλες τιμες) αλλα αυτο εχει σαν αποτελεσμα να καθυστερουν.

Zak
22-09-09, 00:50
μολις παο στο my account γραφο το κωδικο και email και μου λεει
Your e-mail address has not been verified yet. If you have not received a verification e-mail, click here to have it resent. (javascript:__doPostBack('_ctl0$content$lnkResendA ctivation',''))
το παταο και μου στελνει email το activate code kai to email μετα παω αριστερα στο site εκει που λεει track order επειλεγο αυτο , βαζω το email kai to receipt number και μου λεει The order or receipt number, and the e-mail address you have provided matched no order in our database. Μηπως η παραγκελια ερχεται ?

electrifier
22-09-09, 01:07
Προφανώς κάτι έχεις παραλείψει, δε φταίει το site.
Μάλλον έχεις κολλήσει στην εγγραφή απ'όσο βλέπω. Πρέπει να κάνεις αυτό που σου λέει, να ελέγξεις το e-mail σου και να δεις ένα εισερχόμενο με τίτλο "DealExtreme Account Activation" και να κάνεις αυτό που σου λέει μέσα.
*Αν και για να κάνεις tracking από τη στιγμή που έχεις δώσει την παραγγελία δε χρειάζεται να εγγραφείς στο site, σου έχει στείλει e-mail με σαφείς οδηγίες...

Zak
22-09-09, 09:51
τελικα δε φταιει τιποτα αφου βρικα το track number
και γραφει τι site και απο οτι καταλαβα θα ερθει
Here is the current status of your order. After your order is shipped, you will see a record in the shipment history table below. You may also print an invoice by using the invoice link above.
Order: 0901Z8Q3 placed on 9/1/2009 12:41:25 PM Status:
(of current
shipment) On 9/10/2009:
Processing - Contact us for updates.
see all processing steps (http://www.dealextreme.com/help/#1:_What_is_my_order_status_And_how_long_will_it_t ake_to_process_my_order) Latest Shipment:
by Air Mail

Shipment Records
Here is a list of tracking numbers assigned to your order. They may represent normal shipments, partial shipments, replacements, complimentary gifts, and other packages:

- none available yet -

Zak
04-10-09, 17:51
παιδια τα led δε μου ηρθαν ακομα αλλα τα λεφτα τα πηραν ομως

electrifier
05-10-09, 00:55
Γράφει "Shipped" στο site?

moutoulos
05-10-09, 18:25
Δηλαδή έχουν περάσει 40 μέρες περίπου ???

Zak
05-10-09, 22:00
35 μερες εχουν περασει

electrifier
06-10-09, 00:06
Σε ρώτησα κάτι όμως...

Έχει γράψει Shipped, ναι ή ου?

Zak
06-10-09, 23:07
yes .......................

electrifier
07-10-09, 00:47
Τότε σίγουρα το έχουν στείλει και είναι θέμα ταχυδρομείου και του αν έχει αναγραφεί η σωστή διεύθυνση...

p270
08-10-09, 13:08
με το tracking number που σου εχουν δωσει μπορεις να δεις που βρισκεται το δεμα ακομα και στα Ελληνικα ταχυδρομεια εχω κανει αρκετες αγορες απο το dealextreme και δεν ειχα ποτε προβλημα απλως αργουν καπως