PDA

Επιστροφή στο Forum : Θερμοσιλικόνη Λευκή



jimmyst
30-10-09, 23:14
Γεια σε όλους,

Βλέπω στις φωτογραφίες από διάφορες κατασκευές που κάνετε, ότι χρησιμοποιείτε θερμοσιλικόνη λευκή.
Μπορεί κάποιος να μου πεί απο που μπορώ να αγοράσω.
Έχω ψάξει αρκετά, αλλά βρίσκω μόνο διάφανη και χρωματιστές, αλλά λευκή πουθενά.

Ευχαριστώ :thumbup:

Γιώργος 231
30-10-09, 23:23
Γεια σε όλους,

Βλέπω στις φωτογραφίες από διάφορες κατασκευές που κάνετε, ότι χρησιμοποιείτε θερμοσιλικόνη λευκή.
Μπορεί κάποιος να μου πεί απο που μπορώ να αγοράσω.
Έχω ψάξει αρκετά, αλλά βρίσκω μόνο διάφανη και χρωματιστές, αλλά λευκή πουθενά.

Ευχαριστώ :thumbup:

ΚΟΙΤΑ, εγω αγορασα διαφανη (αυτην την "ζαχαρη") απο το πρακτικερ, η οποια οταν στεγνωσει ειναι λευκη ...

weather1967
30-10-09, 23:48
Γεια σε όλους,

Βλέπω στις φωτογραφίες από διάφορες κατασκευές που κάνετε, ότι χρησιμοποιείτε θερμοσιλικόνη λευκή.
Μπορεί κάποιος να μου πεί απο που μπορώ να αγοράσω.
Έχω ψάξει αρκετά, αλλά βρίσκω μόνο διάφανη και χρωματιστές, αλλά λευκή πουθενά.

Ευχαριστώ :thumbup:

Kαλησπερα και καλως ηρθες Δημήτρη στο forum.
Πολλα χρωματοπωλεια εχουν μασούρια θερμοσιλικονης λευκά στην Αθήνα ,δεν ειναι δύσκολο να βρεθει.
Προσωπικα παντος αυτην την αγοραζω απο ενα χρωματοπωλειο κοντά στην Κάτω Κηφισιά,οταν εχω περασμα απο εκει ,οχι οτι δεν βρισκω ασπρη ,αλλα εχω παρατηρηση οτι ειναι πολυ γερή ,εν συγκριση με αλλες.

jimmyst
31-10-09, 00:15
Kαλησπερα και καλως ηρθες Δημήτρη στο forum.
Πολλα χρωματοπωλεια εχουν μασούρια θερμοσιλικονης λευκά στην Αθήνα ,δεν ειναι δύσκολο να βρεθει.
Προσωπικα παντος αυτην την αγοραζω απο ενα χρωματοπωλειο κοντά στην Κάτω Κηφισιά,οταν εχω περασμα απο εκει ,οχι οτι δεν βρισκω ασπρη ,αλλα εχω παρατηρηση οτι ειναι πολυ γερή ,εν συγκριση με αλλες.


Ευχαριστώ, το forum είναι πάρα πολύ καλό :wiink:

Αν μπορείς πες μου που βρίσκεται το χρωματοπωλείο που λές.

weather1967
31-10-09, 00:28
Δυστυχώς επειδή περναω τυφλοσουρτη απο εκει δεν ξερω την οδο,ειναι και σε στενακη μικρο μεσα ,οταν ξαναπερασω και την δω θα σου στειλω πληρη στοιχεια .:wiink:

jimmyst
02-11-09, 17:05
Δυστυχώς επειδή περναω τυφλοσουρτη απο εκει δεν ξερω την οδο,ειναι και σε στενακη μικρο μεσα ,οταν ξαναπερασω και την δω θα σου στειλω πληρη στοιχεια .:wiink:

Τελικά τα χρωματοπωλεία στην κάτω κηφισιά, δεν είναι και τόσα πολλά. Έψαξα λίγο το σάββατο και με τη δεύτερη προσπάθεια το βρήκα. :lool:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις =D>

Ulysses
02-11-09, 22:16
Και το Praktiker έχει διάφορες κόλλες και καλή ποιότητα Steinel και πολλά χρώματα μαυρη,κιτρινη,κοκκινη κτλ.Τα καλύτερα θερμοπίστολα (επειδή τα δοκιμάζω κάθε μέρα στη δουλειά) είναι τα Steinel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και το bosch=πιο ακριβό αλλά το 1ο είναι κορυφή για τα 20€ που κάνει..

weather1967
02-11-09, 22:37
Τελικά τα χρωματοπωλεία στην κάτω κηφισιά, δεν είναι και τόσα πολλά. Έψαξα λίγο το σάββατο και με τη δεύτερη προσπάθεια το βρήκα. :lool:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις =D>

Ωραια συνονοματε ,αντε και καλες κολησεις :001_smile:.
Δεν πιστέυω να ξεκίνησες απο Γλυφάδα για να βρεις ασπρη κολληση στην Κάτω Κηφισιά :biggrin:.
Εγώ εχω ενα doit απο τα Αlex-pak 100 watt για χονδροδουλειες και σκληρες επιφανειες ,και ενα μαρκα με εκαψες 40 watts για πιο ευεσθητες επιφανειες,αλλα δουλευει ακομα μετα απο 5 χρονια :001_smile:.