PDA

Επιστροφή στο Forum : συσκευη για να πιανεις πουλακια



billtech
10-11-09, 20:15
γεια σας παιδια.
σημερα ειχα μια συζητηση με καποιο κυριο και μου ελεγε για καποιες συσκευες που υπαρχουν για να τα χρησιμοποιεις για να "καλεσεις" τα πουλακια να ερθουν στη παγιδα.
ξερω οτι υπαρχουν CD που τα βαζεις σε ενα CD-Player η σε κασετοφωνο κασετες και ακουγετε ο ηχος απο το μεγαφωνο.

αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι καποιος γνωστος του εφερε απο την Ιταλια στο γιο του ενα πραγμα λιγο πιο μεγαλο απο αναπτυρα και κανει την ιδια δουλεια χωρις ομως να ακουγετε τιποτα.να μην ξεχωριζει οτι κανει τετοια δουλεια.
υπαρχουν τετοια κυκλωματα ρε παιδια?

βασικα αν υπαρχουν εγω θελω να κανω για το αλλο ακρο.δηλαδη να καλουνε ψαρια.οχι πουλια.
για το ψαρεμα.

Mihos
10-11-09, 20:22
Έχω την εντύπωση ότι ένα τέτοιο θέμα είχε ανοικτεί και παλαιότερα. Κειδώθηκε όμως καθώς αυτές οι συσκευές είναι παράνομες και ανήθηκες:closedeyes:.

billtech
10-11-09, 20:25
δεν το ηξερα παιδια.αν ειναι ετσι ας το σβησουν τα παιδια το θεμα.

Mihos
10-11-09, 20:26
Βέβαια στο άλλο thread τη συσκευή την ήθελαν για να τα σκοτώνουν... Όχι απλά για να τα πιάνουν:blush:.

billtech
10-11-09, 20:32
εξαλλου εγω να πω την αληθεια θελω να κανω μια συσκευη να φερνω κοντα ψαρακια.
απλα μου αρεσει να βγαζω φωτογραφιες και θελω να την χρησιμοποιησω εκει.οχι σε ψαρεμα.

dbsjro
10-11-09, 20:40
αν υπηρχε κατι τετοιο ολοι οι ψαραδες ενα τετοιο δεν θα ειχαν?
:001_smile:

billtech
10-11-09, 20:54
αν το ειχαν οι ψαραδες τωρα δεν θα υπηρχαν ψαραδες :001_smile:
εγω εκανα αυτην την ερωτηση για τον εξης λογω.
απο την στιγμη που υπαρχουν "σιωπηλα" μηχανηματα για πουλια και καταφερνουν να τα καλουν λογικα θα υπαρχει και κατι παρομοιο σε παρομοιες συχνοτητες για τα ψαρακια.

dbsjro
10-11-09, 21:13
Ok παντως αν εκανες κατι τετοιο θα εβγαζες πολλα money
(αν ησουν προθυμος να το πουλησεις)
Υπαρχουν και αλλοι μεθοδοι οπως αυτη fish attractor (http://en.wikipedia.org/wiki/Fishing_light_attractor)
και απ οτι φαινεται απ το βιντεο θα εβγαζες και ωραιες φωτο:wiink:

Πετρος Πετριδης
10-11-09, 21:57
Βέβαια στο άλλο thread τη συσκευή την ήθελαν για να τα σκοτώνουν... Όχι απλά για να τα πιάνουν:blush:.
:cursing: :w00t: :crying:

moutoulos
10-11-09, 22:36
Χωρίς δεύτερη σκέψη ...

Locked ...