PDA

Επιστροφή στο Forum : laptop πρόβλημα εκκίνησης



akisssssssss
28-11-09, 19:25
για σας παιδια !η κοπελια μου εχει ενα λαπτοπ αλλα εδω και 2 ημερες τον ανοιγει αλλα υπαρχει μονο η επιλογη της ασφαλης λειτουργιας.και μπαινει στον υπολογιστη μονο με την ασφαλη λειτουργια.τον υπολογιστη 1μιση χρονο μοναχα τον εχει.καινουργιος ειναι. ξερετε τι συμβαινει?απο που μπορει να προερχεται αυτο το προβλημα??σας ευχαριστω πολυ.

Mihos
28-11-09, 19:31
Καλά 1-μιση χρόνο δεν τον λες και καινούριο... Υπολογιστές είναι αυτοί... Παλιώνουν σε ένα μήνα. Χίλια δύο μπορεί να συμβαίνουν και να σε βάζει στο safe-mode φίλε μου... Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις, όταν δε μπορέσω να βγάλω άκρη μετά από 1-2 ώρες σκάλισμα, κατευθείαν format...

Παρ' όλα αυτά για πες μας... Τι λειτουργικό έχει; Τι έγινε τη τελευταία φορά που ο υπολογιστής λειτουργούσε κανινκά; Βγάζει κάποια περιγραφή σφάλματος; Στο device manager φαίνονται όλα εντάξει;

leosedf
28-11-09, 20:37
Θα τον γέμισε γιούς και κόρες μέσα και κάποια αρχεία συστήματος μάλλον έχουν πρόβλημα. Αν είχε system restore δοκίμασε το κατα την εκκίνηση με F8 η μπές σε safe mode και εγκατέστησε κάποιο πρόγραμμα επιδιόρθωσης όπως το Tune Up Utilities πχ.

akisssssssss
08-12-09, 16:57
σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες σας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!