PDA

Επιστροφή στο Forum : αναζωογωνηση οθονης



sakis
11-12-09, 20:05
ενας καλος μου φιλος εχει μια sony με ντουφεκισμενη οθονη στο πρασινο ... γουσταρει να την κανει γιατι ειναι αντικα οποταν αναζητω αν καποιος συναδελφος εχει μηχανημα να της κανει τσικ ...η απλα αν καποιος εχει οθονη ....

μεταξυ παλιων συναδελφων η βλαβη ειναι γνωστη στις γνωστες ξυλινες sony

Αποστόλης1
11-12-09, 21:09
Αν μπορείς μέτρα τάσεις πυροβόλων, αν το πράσινο είναι γύρω στα 100Β βαλε αντίσταση 33-47 Κ με γη και κοιταξε αν μεταβάλεται η φωτεινότητα του πράσινου, αν δεν μεταβάλεται ξέχνα την.αυτά και με κεραια και χωρίς

sakis
12-12-09, 11:34
μετα απο 30 χρονια στα ηλεκτρονικα να εισαι σιγουρος οτι ξερω ακριβως τι να κανω ...ευχαριστω για την συμβουλη σου αλλα ειναι δεδομενο οτι η οθονη ειναι αχρηστη ....απλα επειδη ειναι αντικα και οι συγκεριμενες τηλεορασεις ειναι μαλλον οι μονες που το σασσι αντεχει παραπανω απο την ιδια την οθονη ..... μονο και μονο για πλακα αξιζει να την κανεις αναζωογονηση ακομα και αν δεν κρατησει....

αυτα

kitMAN
12-12-09, 12:02
Είναι ένα μαγαζάκι στον Κορυδαλλό – πλατιά ελευθερίας που έχει αναζωγωνιτή αν σε βολεύει τηλ. 2104946205

sakis
12-12-09, 12:11
αυτο ειναι αυτο που θελω ...σε ευχαριστω πολυ φιλε μου ....Περιμενω να δω μηπως εχει και κανας συναδελφος απο το φορουμ

σε ευχαριστω πολυ

Αποστόλης1
13-12-09, 14:29
Για πες μου λοιπόν αν έχει διακοπή το G τι θα κάνει το rejuvenator?
Ενώ σε εσωτερικό βραχυκύκλωμα υπάρχει περίπτωση να φτιάξει και χωρίς αυτό.

sakis
14-12-09, 09:50
ξεκολα αποστολη ...τα μετρησα αυτα πριν βαλω το ποστ .....

Αποστόλης1
16-12-09, 22:43
Ρώτησες κάτι και απάντησα .
Και τι σημαίνει ότι κάποιος είναι 40 χρόνια φούρναρης??
Άλλωστε η υπογραφή σου λέει ήχος-audio.
Ας ρώταγες απλά "ποιος διαθέτει rejuvanator "