PDA

Επιστροφή στο Forum : Μουσική FREESTYLE...



Γιώργος Ανώνυμος
04-01-10, 11:20
Αγαπητοί συνάδελφοι,

πολλές ευχές για ένα ευτυχισμένο 2010 με ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα!!!

Αναπάντεχη ανακάλυψη στο δορυφορικό scanάρισμα για ψηφιακό ραδιόφωνο:

ο σταθμός FRANCE MAGHREB, HOTBIRD 12245/27500 αργά το βράδυ έπαιζε μιξαρισμένο nonstop FREESTYLE με όλα τα γνωστά hits της συγκεκριμένης Αμερικάνικης σχολής με πολύ καλές επιλογές και αλλαγές-περάσματα από το ένα κομμάτι στο επόμενο...

Θα τον παρακολουθήσω και τις επόμενες μέρες να ανακαλύψω πόσο τακτικός είναι στο συγκεκριμένο είδος... Καθότι δεν περιμένω κάποιος σταθμός εν έτη 2010 να είναι Pure Freestyle...

Πάντως για να με κρατήσει μόνο με τον ήχο σε σχέση με τις άπειρες επιλογές με εικόνα, μπορεί τελικά να αξίζει τον κόπο/χρόνο...!!!

Αν έχετε άλλες καλές πηγές FREESTYLE δημοσιεύστε κανένα link ή συχνότητα!!!

Χαιρετώ
Γιώργος

aeonios
04-01-10, 17:03
Γεια σου Γιώργο με τα ωραία σου. Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα με το συγκεκριμένο μουσικό είδος για πες κάτι που άκουσες εκεί έστω και σε μίξη και σου έμεινε!

Γιώργος Ανώνυμος
05-01-10, 16:43
Χρόνια Πολλά Νίκο και καλή χρονιά να έχουμε.

Δυστυχώς δεν μπορώ να θυμηθώ τους τίτλους των κομματιών και αρκετούς από τους καλλιτέχνες της Αμερικάνικης σχολής των 80's (τα US-Italo) όπως τα αποκαλώ, που ακούστηκαν σε αυτό το longplay satradio mix. Ενδεικτικά αναφέρω: ΤΚΑ, George Lamont, Cynthia, Johhny'O, Stevie'B, Noel κλπ. Η διάρκεια ήταν τουλάχιστον 3 ώρες. Το κακό είναι ότι κατά τις υπόλοιπες ακροάσεις μου μεταδίδει μάλλον Ανατολίτικα τραγούδια με δυνατό τέμπο σαν αυτά που μεταδίδουν οι δορυφ. σταθμοί του Ιράν (PMC, Persia TV και IMusic). Οπότε αναρωτήθηκα στην λαϊκή τί σόι σταθμός είναι αυτός και μάλιστα από Γαλλία, σαφώς διαφοροποιημένος από πολλούς άλλους συμπατριώτες του!!!

Χαιρετισμούς
Γιώργος

aeonios
05-01-10, 17:20
Φίλε μου μου έφτιαξες τη μέρα!Σε ευχαριστώ πολύ!!!! :001_rolleyes::001_rolleyes:
Με την πρώτη ευκαιρία θα προσπαθήσω να τον ακούσω!