PDA

Επιστροφή στο Forum : Μας άνοιξαν το αυτοκίνητο



Stergios_[.gr]
28-01-10, 01:30
Άλλο ένα επεισόδιο με το πολύπαθο Smart της κοπέλας μου!
(Στο προηγούμενο επεισόδιο: http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=48761 )

Απόψε στο Μοναστηράκι, μας άνοιξαν το Smart! Έψαξαν τα πάντα, ακόμα και την θήκη του γρύλου και των εργαλείων του αυτοκινήτου! Δεν βρήκαν τίποτα, το κλείσανε και το ξανακλειδώσανε:blink:!

Τι να πω.. Ποστάρω όντας λίγο σοκαρισμένος από την παραβίαση, χωρίς κάποιον συγκεκριμένο σκοπό. Θα με παρηγορούσε να ακούσω συμβουλές, ή τρόπους να αυξήσω την ασφάλειά του..

Πάλι καλά που δεν χάσαμε τίποτα, ούτε τρέχουμε σε συνεργεία για σπασμένα τζάμια.

xifis
28-01-10, 01:58
καλα ολα αυτα,αλλα πως το ξανακλειδωσανε?? :confused1::confused1:

ALAMAN
28-01-10, 02:34
Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις ένα συναγερμό που θα ενεργοποιείται με το άνοιγμα της πόρτας.

lynx
28-01-10, 02:44
ψαξου στο youtube να δεις τι γινεται...

The Professor
28-01-10, 04:53
Δεν νομιζω να συνάδει με τους κανονισμους του φορουμ αλλα δεν το πιστευω βρηκα βιντεο πολλα απλα πατωντας How to steal a car? . οριστε ενα :shock: YouTube- How to steal a car

k_sotiris
28-01-10, 07:55
Αγαπητέ φίλε Στέργιο καλημέρα.
Τα αυτοκίνητα είναι μια πονεμένη ιστορία. Θα σε απογοητεύσω αλλά εμένα μου το έχουν ανοίξει τέσσερις φορές. Έχω ένα Fiat Pounto το οποίο ευτυχώς μου έσπαγαν μόνο την κλειδαριά. Οπότε πήγαινα σε έναν κλειδαρά και την έφτιαχνα. Έχω δει σε πολλά αυτοκίνητα να σπάνε τα τζάμια.
Μετά από αυτά το αποτέλεσμα είναι να μην αφήνω τίποτα στο αυτοκίνητο (γιατί μια φορά μου πήραν τα εργαλεία μου), να αφήνω το ντουλαπάκι ανοιχτό πάντα ( μπας και δει το κλεφτρόνι ότι δεν άφησα τίποτα μέσα), όποτε πηγαίνω στο κέντρο να το αφήνω σε parking και όταν είμαι επίσκεψη εκτός κέντρου να είναι σε φωτεινό και με κόσμο μέρος (εάν γίνετε). Τώρα με τον συναγερμό εδώ στα Πατήσια που μένω, δεν κάνει τίποτα διότι πολλές φορές βαράνε και κανείς δεν ασχολείται.

:saad: :saad: :saad:

aeonios
28-01-10, 08:28
Τη νύχτα που κάνανε ντου στην πολυκατοικία μου,μου φάγανε τη μηχανή μου(τη λύσανε κυριολεκτικά γιατί ήταν πακτωμένη σε σταθερό σημείο) και σηκώσανε και το σμάρτ μια γειτόνισας με full extra διπλό συναγερμό με gps+gsm support!! κτλ με γερανάκι γιατί είχε μπροστά του αυτοκίνητο. Να χαίρεσαι που το έχετε ακόμα. Για μένα η λύση είναι μία...ασφάλεια κλοπής στην τρέχουσα αξία του οχήματος. Αμα θέλουν να στο πάρουν θα στο πάρουν, τέλος.

jimnaf
28-01-10, 09:03
;346233']Άλλο ένα επεισόδιο με το πολύπαθο Smart της κοπέλας μου!
(Στο προηγούμενο επεισόδιο: http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=48761 )

Απόψε στο Μοναστηράκι, μας άνοιξαν το Smart! Έψαξαν τα πάντα, ακόμα και την θήκη του γρύλου και των εργαλείων του αυτοκινήτου! Δεν βρήκαν τίποτα, το κλείσανε και το ξανακλειδώσανε:blink:!

Τι να πω.. Ποστάρω όντας λίγο σοκαρισμένος από την παραβίαση, χωρίς κάποιον συγκεκριμένο σκοπό. Θα με παρηγορούσε να ακούσω συμβουλές, ή τρόπους να αυξήσω την ασφάλειά του..

Πάλι καλά που δεν χάσαμε τίποτα, ούτε τρέχουμε σε συνεργεία για σπασμένα τζάμια.


Στέργιε γιατί δεν το αποδέχεσαι ότι αύριο θα στο πάρουν ολόκληρο; …… με όλους αυτούς που έχουν μαζευτεί εδώ μέσα …………τους ήθελες η κάνω λάθος . « +10000 άσχημα ξεκινήσαμε» για θυμήσου, έτσι δεν είπε στην ψηφοφορία για τους μετανάστες.

jimaras1979
28-01-10, 09:06
ναι οντως αμα θελουν θα το παρουν αμα ομως τους πετυχεις εκεινη την ωρα?Πας η δεν πας φυλακη?Εγω κυριοι θα τους φαω δεν υπαρχει περιπτωση

Stergios_[.gr]
28-01-10, 11:02
Στέργιε γιατί δεν το αποδέχεσαι ότι αύριο θα στο πάρουν ολόκληρο; …… με όλους αυτούς που έχουν μαζευτεί εδώ μέσα …………τους ήθελες η κάνω λάθος . « +10000 άσχημα ξεκινήσαμε» για θυμήσου, έτσι δεν είπε στην ψηφοφορία για τους μετανάστες.

Και εσύ Jimnaf κατέληξες επιστημονικά ότι ήταν μετανάστες αυτοί που μου το ανοίξαν. Εντυπωσιακό. Εξίσου εντυπωσιακό με το μέγεθος της προκατάληψής σου! Είναι απίστευτο πόσα "προβλήματα" φανερώνουν οι 2 γραμμές που έγραψες. ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!




ναι οντως αμα θελουν θα το παρουν αμα ομως τους πετυχεις εκεινη την ωρα?Πας η δεν πας φυλακη?Εγω κυριοι θα τους φαω δεν υπαρχει περιπτωση

Δημήτρη όλοι το σκεφτόμαστε αυτό, και ειδικά εγώ που είδα και ύποπτα βλέμματα χθες όταν φεύγαμε από κάποιους.. Αλλά τι να κάνεις? Μια στιγμή παλικαράς, και την υπόλοιπη ζωή σου φουκαράς στην φυλακή? Μόνο μέσα στο σπίτι μου φοβάμαι ότι θα έχανα τον έλεγχο..

jimnaf
28-01-10, 12:16
Εεε δεν παιζόσαστε είστε άξιοι της μοίρα σας ……..οτι και να πάθετε σας αξίζει …..θα έπρεπε να χαίρομαι με τα παθήματα σας αλλά δυστυχώς εξακολουθώ και είμαι βλάκας και ασχολούμαι .

KOKAR
28-01-10, 12:22
Στέργιε γιατί δεν το αποδέχεσαι ότι αύριο θα στο πάρουν ολόκληρο; …… με όλους αυτούς που έχουν μαζευτεί εδώ μέσα …………τους ήθελες η κάνω λάθος . « +10000 άσχημα ξεκινήσαμε» για θυμήσου, έτσι δεν είπε στην ψηφοφορία για τους μετανάστες.


Εεε δεν παιζόσαστε είστε άξιοι της μοίρα σας ……..οτι και να πάθετε σας αξίζει …..θα έπρεπε να χαίρομαι με τα παθήματα σας αλλά δυστυχώς εξακολουθώ και είμαι βλάκας και ασχολούμαι .

κάτσε ρε φίλε, δηλαδή θέλεις να μας πεις οτι πριν έρθουν οι μετανάστες στην
Ελλάδα δεν έκλεβαν αυτοκίνητα ? δεν γινόταν διαρρήξεις ? δεν γινόταν βιασμοί ? η μήπως δεν υπηρχαν πορτοφολαδες ???

υ.γ
τον Καρατζαφερη Θείο τον εχεις ??? :lool:

Stergios_[.gr]
28-01-10, 12:26
Jimnaf, τα επιχειρήματά σου με αποστόμωσαν.
Δεν μου αφήνεις άλλη επιλογή, παρά να συμφωνήσω μαζί σου.

Nemmesis
28-01-10, 12:29
Δεν νομιζω να συνάδει με τους κανονισμους του φορουμ αλλα δεν το πιστευω βρηκα βιντεο πολλα απλα πατωντας How to steal a car? . οριστε ενα :shock: YouTube- How to steal a car (http://www.youtube.com/watch?v=L_z4zX3BBHw&feature=related)

καλα ρε παιδια πιστευετε οτι μλκια δειτε???? το οτι ο τυπος πηγε ποιο κοντα το κινητο στην κλειδαρια για να "πιασει" σημα δεν σας λεει κατι??? ελεος.. λες και ο δεκτης ειναι στην κλειδαρια... πρεπει να μην εχεις ΙΔΕΑ ουτε απο κινητα ουτε απο συναγερμους για να πιστεψεις κατι τετοιο , σαφως και γινεται να ανοιξεις το αυτοκινητο καποιου απο την συναγερμο αλλα αυτο προηποθετει καποια πραγματα... πχ αν βαλω εγω ενα δικο μου δεκτη κοντα οτι στελνει το χειριστιριο στο αμαξι θα το παρει και ο δεκτης... οποτε αν το κρατησω και το στειλω εγω με ενα δικο μου χειριστιριο ανοιξε το αμαξι... βεβαια τωρα τα περισσοτερα ειναι με κυλιομενο κωδικο οποτε ειναι ποιο δυσκολα τα πραγματα

jimnaf
28-01-10, 12:52
Μόνο αν είσαστε πιτσιρικάδες θα σας δικαιολογήσω …. δεν ξέρατε πως ζούσαμε πριν και πως τώρα ….εσείς ξέρετε το τώρα …..αλλά στο παρελθόν πριν 15-20 χρόνια αυτά τα ακούγαμε μόνο στο Σικάγο .
Υπάρχουν και έλληνες ναι ….. αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό ρε παιδιά ….τι έχετε πάθει ρε π… μου ληγμένα παίρνετε.

υ.γ
τον Καρατζαφερη Θείο τον εχεις ??? :lool: +100000000000000 NAI

Stergios_[.gr]
28-01-10, 12:56
Σας ευχαριστώ παιδιά για τα ποστς, σκεφτόμαστε συναγερμό, αλλά εδώ ακούμε ότι κλέβουνε τα πάντα, και με GSM συναγερμούς..

aeonios
28-01-10, 13:10
Στέργιε με 30$ + μεταφορικά και εσύ θα μπορούσες να ταπώσεις τις gsm μπάντες αλλά και το σήμα από τους δορυφόρους του gps http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/portable-gps-mobile-phone-jammer-10-meter-range/

Δυστυχώς όταν έβαλα το συναγερμό δεν τα ήξερα αυτά προσωπικά. Γιαυτό σου λέω παλικάρι μου βάλε ένα απλο συνάγερμό και βάλε και ασφάλεια κλοπής από ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ εταιρία. Απλά για να μην κλαίτε και εσείς το όχημα σας όπως κάνω εγώ και η γειτόνισα.

KOKAR
28-01-10, 13:24
Μόνο αν είσαστε πιτσιρικάδες θα σας δικαιολογήσω …. δεν ξέρατε πως ζούσαμε πριν και πως τώρα ….εσείς ξέρετε το τώρα …..αλλά στο παρελθόν πριν 15-20 χρόνια αυτά τα ακούγαμε μόνο στο Σικάγο .
Υπάρχουν και έλληνες ναι ….. αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό ρε παιδιά ….τι έχετε πάθει ρε π… μου ληγμένα παίρνετε.

υ.γ
τον Καρατζαφερη Θείο τον εχεις ??? :lool: +100000000000000 NAI

ναι πιτσιρικάς 45+ είμαι !
αλήθεια πως το κατάλαβες

υ.γ1
δεν είμαι μετανάστης...

υ.γ2
έχεις και κοντομουστακο ??? :lool:

jimnaf
28-01-10, 13:39
ναι πιτσιρικάς 45+ είμαι !
αλήθεια πως το κατάλαβες

υ.γ1
δεν είμαι μετανάστης...

υ.γ2
έχεις και κοντομουστακο ??? :lool:

ME EKANEΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :lool::lool::lool::lool::lool::lool::lool:

Stergios_[.gr]
28-01-10, 13:40
Στέργιε με 30$ + μεταφορικά και εσύ θα μπορούσες να ταπώσεις τις gsm μπάντες αλλά και το σήμα από τους δορυφόρους του gps http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/portable-gps-mobile-phone-jammer-10-meter-range/

Δυστυχώς όταν έβαλα το συναγερμό δεν τα ήξερα αυτά προσωπικά. Γιαυτό σου λέω παλικάρι μου βάλε ένα απλο συνάγερμό και βάλε και ασφάλεια κλοπής από ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ εταιρία. Απλά για να μην κλαίτε και εσείς το όχημα σας όπως κάνω εγώ και η γειτόνισα.

Σε ευχαριστώ πολύ Νίκο, πληρώνουμε ήδη Εθνική Ασφαλιστική. Συναγερμός DIY δεν θα ήταν πιο δύσκολο να "παρακαμφθεί"?



υ.γ2
έχεις και κοντομουστακο ??? :lool:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :lool:

KOKAR
28-01-10, 13:41
το εν λόγω κοντομουστακο...:lool:

Nemmesis
28-01-10, 13:44
;346308']Συναγερμός DIY δεν θα ήταν πιο δύσκολο να "παρακαμφθεί"?

σωστα.. ακρη βεβαια να μην ειναι με ετοιμους κλασικους decoders του εμποριου που τους δουλευουν και στις γκαραζοπορτες...

Hary Dee
29-01-10, 00:42
ναι οντως αμα θελουν θα το παρουν αμα ομως τους πετυχεις εκεινη την ωρα?Πας η δεν πας φυλακη?Εγω κυριοι θα τους φαω δεν υπαρχει περιπτωση

Για να σε κλέβουν αυτοί μάλλον είναι πιο έτοιμοι και πιο οργανωμένοι από εσένα (κανένα περίστροφο, κανένα καλάζνικωφ, απλά πράματα!), οπότε το δίλημμα δεν είναι τα επόμενα χρόνια σου θα είσαι στη φυλακή ή όχι... είναι αν τα επόμενα χρόνια σου θα είσαι σε ένα κασόνι ή οπουδήποτε αλλού! Εδώ για 2 ευρώ σε σκοτώνουν, τι να λέμε τώρα... τα πάντα όλα!

@KOKAR: Εντελώς offtopic αλλά για να καταλαβαίνω τι γράφεις... ο Σωτηράκης από εδώ, Σωτηράκης από εκεί, είναι το τελευταίο "τεμάχι"; :confused1:

Nemmesis
29-01-10, 10:51
@KOKAR: Εντελώς offtopic αλλά για να καταλαβαίνω τι γράφεις... ο Σωτηράκης από εδώ, Σωτηράκης από εκεί, είναι το τελευταίο "τεμάχι"; :confused1:


μεγαλες αγαπες... οπως εγω με τα ρελε :wiink: