PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενσταση προς το διαχειριστή



nikknikk4
05-02-10, 02:13
ΕΝΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ
Ο συντονιστής Radiometer έσβησε ένα καθαρά τεχνικό θέμα με τίτλο Kεραια για τους 144ΜHz!
Στο συγκεκριμένο θέμα είχε γίνει διευκρίνηση για την κεραία λ/2 λ/4 σβήστηκαν μηνύματα δικά μου

και του Γαληνίτης που εξηγούσε τι είναι λ/2 και λ/4 σβήστηκαν στην αρχή αυτά τα μηνύματα και μετά όλο το θέμα
Παρακαλώ να επανέλθει το θέμα από τον διαχειριστήτου forum

edit. 'Με όλα τα μηνύματα για να μπορούν τα μέλη να καταλάβουν τι είναι δίπολο λ/2 λ/4

leosedf
05-02-10, 07:05
Αγαπητέ δε γνωρίζω το περιεχομενο του θέματος αλλα είσαι σίγουρος οτι δεν μεταφέρθηκε η δεν παραβίαζε τους κανόνες του φορουμ? Το λέω αυτό γιατι συνήθως οι διαχειριστές δεν σβήνουν απο δώ και απο κεί θέματα.

antonis_x
05-02-10, 10:01
Το θέμα υπάρχει
εδώ: http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=49166

Το βρήκα από την επιλογή περισσότερα μηνύματα από τον χρήστη nikknikk4, δηλαδή από τα μηνύματα σου.

Δεν ξέρω αν μεσολάβησε κάτι από την ώρα που έκανες το ποστ σου αλλά ας κοιτάμε λίγο καλύτερα ή να ρωτάμε πριν κατηγορήσουμε κάποιον.:001_smile:

Radiometer
05-02-10, 10:08
το θέμα εχθές αργά το βραδύ το έσβησα προσωρινά για να το καθαρίσω από μηνύματα που "κατέστρεφαν" όλο το θέμα και γινόταν πλέον προσωπική διαμάχη μεταξύ nikknikk4 και του radios

nikknikk προφανώς και δεν το είδες http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=49166 οτι το θεμα ειναι on-line απο εχθες το βραδυ απο τις 2:00 και μετα.


http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules


αυτά

moutoulos
05-02-10, 16:37
Ο συντονιστής Radiometer έσβησε ένα καθαρά τεχνικό θέμα με τίτλο Kεραια για τους 144ΜHz!
Στο συγκεκριμένο θέμα είχε γίνει διευκρίνηση για την κεραία λ/2 λ/4 σβήστηκαν μηνύματα δικά μου.

Μάλιστα ..., και επειδή ο Γιάννης στο άκουσμα της λέξης "κεραία λ/2 λ/4", κάτι παθαίνει ..., σβήνει μηνύματα ?.
Μόνο διευκρίνηση για την κεραία δεν ήταν.



edit. 'Με όλα τα μηνύματα για να μπορούν τα μέλη να καταλάβουν τι είναι δίπολο λ/2 λ/4
Απο τα δικά σου μηνύματα που σβήστηκαν, δεν μπορούν τα μέλη να καταλάβουν τι είναι δίπολο λ/2 λ/4,
γιατί δεν γράφεις πουθενά για την κεραία, παρά μόνο διαπληκτίζεσαι με το άλλο μέλος.

Δεν χρειάζεται να είμαστε μόνο ερειστικοί, πρέπει να καταλαβαίνουμε πότε έχουμε δίκιο, και πότε άδικο.

Έλεος ..., 01:30 "κατέβηκε" για επεξεργασία, 02:15 γράφεις αυτό. Οι συντονιστές δεν είναι DualCore.
Ούτε μια ώρα ...

jeik
05-02-10, 17:07
Ρε παιδια βαλτε καμια ενοτητα με διαπληκτισμους μελων να γουσταρουμε λιγο :001_rolleyes:.

nikknikk4
05-02-10, 22:02
Μάλιστα ..., και επειδή ο Γιάννης στο άκουσμα της λέξης "κεραία λ/2 λ/4", κάτι παθαίνει ..., σβήνει μηνύματα ?.
Μόνο διευκρίνηση για την κεραία δεν ήταν.


Απο τα δικά σου μηνύματα που σβήστηκαν, δεν μπορούν τα μέλη να καταλάβουν τι είναι δίπολο λ/2 λ/4,
γιατί δεν γράφεις πουθενά για την κεραία, παρά μόνο διαπληκτίζεσαι με το άλλο μέλος.

Δεν χρειάζεται να είμαστε μόνο ερειστικοί, πρέπει να καταλαβαίνουμε πότε έχουμε δίκιο, και πότε άδικο.

Έλεος ..., 01:30 "κατέβηκε" για επεξεργασία, 02:15 γράφεις αυτό. Οι συντονιστές δεν είναι DualCore.
Ούτε μια ώρα ...

είσαι σίγουρος ότι έγινε έτσι ?
.

moutoulos
05-02-10, 22:43
Απόλυτα.
Απλά το ξέρω γιατί ήμουν και εγω OnLine εκείνη την ώρα.

jim.ni
06-02-10, 03:28
δεν θα πάρω το μέρος κανενός άλλα καλό θα είναι σε τέτοιες περιπτώσεις
να υπάρχει ενημέρωση, έστω και για μισή ώρα που κατέβηκε το θέμα γιατι ο άλλος δεν το ξέρει και είναι "κάπως" να μπαίνεις και να βλέπεις οτι σβήστηκε
(μου έχει τύχη σε άλλο φορουμ) χωρίς να ξέρεις το γιατί ή ότι θα ξανα ανέβει. :wiink:

KOKAR
06-02-10, 11:57
όταν υπάρχουν διαμάχες είναι γνωστό εκ των προτέρων οτι θα σβηστούν
μηνύματα που είτε προσβάλουν είτε είναι μπινελίκια .....

άρα για πια ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ μιλάμε ????

π.χ εάν εγώ γ@μ0σταυρισ0 τον Σωτηρακη ξέρω εκ των προτέρων οτι
θα σβηστεί το ποστ και πιθανότατα να φάω και ενα ΒΑΝακι για να ηρεμήσω
η μήπως θα έπρεπε να με ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ κιόλας ???

moutoulos
06-02-10, 14:09
+1 στον Κώστα ...

Αυτό εννοούσα όταν έλεγα:

... πρέπει να καταλαβαίνουμε πότε έχουμε δίκιο, και πότε άδικο.

Και βέβαια υπάρχει και αυτό:

11. Οι διαχειριστές ή οι συντονιστές έχουν το δικαίωμα να διαγράψουν, να επεξεργαστούν
ή να μετακινήσουν οποιοδήποτε μήνυμα το περιεχόμενο του οποίου δεν πληρεί τους όρους χρήσης.

jim.ni
07-02-10, 03:12
ναι αλλά εδώ δεν μιλάμε για θέμα που το σβήνουν οι συντονιστές και τέλος-
αλλα για θέμα που είχε σκοπό ο συντονιστής να το διόρθωση και να το ανεβάσει σε μίση ώρα και αν ενημέρωνε τώρα δεν θα γράφαμε εδώ ούτε θα ΦΩΝΑΖΕ Ο ΚΟΚΑR ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ (τι φωνάζεις κουφός είμαι? :001_rolleyes:).
το ξέρω οτι βάση των κανονισμών έχουν το δικαίωμα να σβήνουν χωρίς προειδοποίηση αλλά πάνω απο όλα είμαστε άνθρωποι και λίγη ευγένεια δεν βλάπτει. Τεσπα τι θέλω και μιλάω εγώ? :-&

KOKAR
07-02-10, 11:12
καλέ γιατί λες οτι φωνάζω ? δεν φωνάζω σε σένα βρε
απλά μου ήρθε στο μυαλό ο Σωτηρακης και ταράχτηκα !!!!! :lool::lool::lool:

moutoulos
07-02-10, 13:26
Δημήτρη άμα ήταν να στέλνουμε και ένα ΠΜ για την κάθε "κίνηση", που πρόκειται να κάνουμε, το χάσαμε το μυαλό μας.

Με το σκεπτικό σου θα έπρεπε, είτε ένα θέμα που μεταφέρεται σε άλλη κατηγορία, είτε ένα μήνυμα μέλους που σβήνεται,
είτε γενικά οτι έχει σχέση με μηνύματα μελών, να ενημερώνονται τα αντίστοιχα μέλη ..., δεν γίνεται, γιατί πολύ απλά θα
στέλναμε περισσότερα ΠΜ, και θα κάναμε λιγότερες διορθώσεις. Εξάλλου "κατέβηκε" σε ώρα "ησυχίας" (01:30) και όχι
"αιχμής", για μισή περίπου ώρα.

Δεν έχει να κάνει πιστεύω με θέμα "ευγένειας".

jim.ni
08-02-10, 04:02
καλέ γιατί λες οτι φωνάζω ? δεν φωνάζω σε σένα βρε
απλά μου ήρθε στο μυαλό ο Σωτηρακης και ταράχτηκα !!!!! :lool::lool::lool:αχ καλε συυυυυυ, οοοουυυυυυυ σουλταν :hahahha::hahahha:
θα μας πεις τουλάχιστον ποιος είναι ο Σωτηρακης ?

@Γρηγόρη σέβομαι την απάντηση σου :001_cool:

KOKAR
08-02-10, 09:08
nope !!!:001_cool:

Nemmesis
08-02-10, 10:27
http://ultraq.orconhosting.net.nz/Smiley_OffTopic.gif
πισω απο τα μεγαλες εχθρες κρυβοντε μεγαλες αγαπες...:lool::lool::lool:
την τσικνοπεμπτη μετρησα ποσες φορες ακουσα το "φιλακια ρουφικτα" "ου σουλταν" και το "θα τρελαθω θα πηδηχτω απο το παραθυρο" μεχρι τις 10το βραδυ ημουν καπου στο 400... ποιο μετα δεν μετρουσα

KOKAR
08-02-10, 13:57
τελικά βρέθηκε ποιος "πηδήχτηκε από το παράθυρο" ??

jimk
08-02-10, 14:03
kokar για πες αλευρι ο ΣΩΤΗΡΑΚΗΣ σε γυρευει:lool::lool:

KOKAR
08-02-10, 15:36
να σου καεί το video βρε
να σου κοκκινίσουν τα στάσιμα και να πάρεις το τρανζίστορ εξόδου στο χέρι !!!!:001_tt2:

conqueror06
30-04-10, 21:29
Ρε παιδια βαλτε καμια ενοτητα με διαπληκτισμους μελων να γουσταρουμε λιγο :001_rolleyes:.
+100000000000000000000 :lool::lool::lool:

nikknikk4
03-05-10, 20:04
Μετά από τρεις (3) μήνες απάντηση …?

Καλή χρονιά Χρόνια πολλά σε όλους!!!

.

Radiometer
03-05-10, 20:18
Μετά από τρεις (3) μήνες απάντηση …?

Καλή χρονιά Χρόνια πολλά σε όλους!!!

.



χαχα:lool:

stathis
03-05-10, 20:33
τελικά βρέθηκε ποιος "πηδήχτηκε από το παράθυρο" ??

YouTube- ataka leventis

Ο κυρ Λεβέντης πηδήχτηκε από το παράθυρο...:biggrin:
Μιλάμε...μπήκε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το χερούλι!!!!!:biggrin: