PDA

Επιστροφή στο Forum : Πτυχιακή αυτοματισμού



navagos87
20-03-10, 22:30
Γεια χαρα,ειμαι νεος στην παρεα σας και θα ηθελα βοηθεια..
Τελειωνω τις σπουδες μου στο τμημα αυτοματισμου κ πρεπει να κανω την πτυχιακη μου,οι διαθεσιμοι καθηγητες ειναι γεματοι απο φοιτητες που θελουν να παρουν θεμα και ειμαι στην αναμονη,εκτος αν βρω μονος μου θεμα για να το αρχισω..
εχεις καποιος να προτεινει κατι???
με ενδιαφερει κατι με υπολογιστη ή και κατασκευαστικο με απομακρυσμενο ελεγχο η κατι τετοιο ή ακόμα και συστηματα αυτοματου ελεγχου (προσπαθησα να βρω για τα σαε αλλα δεν ξερω απο μονος μου τι θεμα να βρω)
ευχαριστω εκ των προτερων!

FM 25
20-03-10, 23:43
Εκκίνηση τριφασικου κινητήρα τριών ταχυτήτων με χρήση PLC από απόσταση.

816GR
21-03-10, 00:06
Γεια χαρα,ειμαι νεος στην παρεα σας και θα ηθελα βοηθεια..
Τελειωνω τις σπουδες μου στο τμημα αυτοματισμου κ πρεπει να κανω την πτυχιακη μου,οι διαθεσιμοι καθηγητες ειναι γεματοι απο φοιτητες που θελουν να παρουν θεμα και ειμαι στην αναμονη,εκτος αν βρω μονος μου θεμα για να το αρχισω..
εχεις καποιος να προτεινει κατι???
με ενδιαφερει κατι με υπολογιστη ή και κατασκευαστικο με απομακρυσμενο ελεγχο η κατι τετοιο ή ακόμα και συστηματα αυτοματου ελεγχου (προσπαθησα να βρω για τα σαε αλλα δεν ξερω απο μονος μου τι θεμα να βρω)
ευχαριστω εκ των προτερων!
Μπορείς να σχεδιάσεις γρήγορα ένα σύστημα ελέγχου Ι/Ο μέσω Internet. Βρήκα προχθές ένα καταπληκτικό σύστημα της Tibbo που μπορείς να φτιάχνεις πολλά πράγματα γράφοντας σε γλώσσα basic. To βρήκα στο www.agricom.gr/eshop. Νομίζω ότι θα φτιάξεις την μελέτη σου γρήγορα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

navagos87
21-03-10, 01:48
Σας ευχαριστω παιδια,θα κοιταξω τις ιδεες σας και ελπιζω να οδηγηθω καπου!σιγουρα θα πρεπει να μιλησω και με τους καθηγητες μου.ευχαριστω και παλι..!