PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΑΚΤΙΚΗ...ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΩΣ!!!!...ΟΥΦ!!



aleka318
22-03-10, 23:23
Γεια σας συμφορουμητες!!!Ειμαι στο 5ο ετος στο τμημα ηλεκτρονικης του τει Λαμιας. Χρειαζομαι ενα χερακι βοηθειας:blushing:..το σεπτεμβριο επιτελους θα παω για πρακτικη..αλλα που κ πως δν εχω ιδεα....Εκτος των αλλων ολα ειναι κουλουβαχατα!!:cursing: Η ενημερωση απο το τει γινεται καθηστερημενα κ οι προθεσμιες για τισ αιτησεισ στις εταιριες ληγουν..:crying::confused1:Γιαυτο θα πρεπει να στειλω αιτησεις απο ιουνιο...ενδιαφερομαι περισσοτερο για intracom κ samsung...ξερετε τιποτα που θα μπορουσε να με βοηθησει...τροπους επικοινωνιας..αλλες εταιριες? οτιδηποτε?? Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:lool:

Hary Dee
23-03-10, 00:24
Μία κλασσική λύση είναι και ο ΟΤΕ. Και επειδή είναι ψιλοδημόσιο είναι καλά από οικονομική σκοπιά. Τώρα βέβαια το που θα πας εξαρτάται και από το πόσο θέλεις να κερδίσεις κάτι από εκεί που θα πας (σε επίπεδο γνώσεων)...

aleka318
23-03-10, 00:29
Σε ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση σου αλλα με ενδιαφερει περισσοτερο ο ιδιωτικος τομεας,,, Βεβαια ξερω οτι δν ειμαι σε τοσο πλεονεκτικη θεση ωστε να εχω κ προτιμησεις αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια..:001_rolleyes:

Hary Dee
23-03-10, 00:48
http://career.teilam.gr/praktiki/index.html Αν και οι περισσότερες προκηρύξεις είναι παλιές, φαντάζομαι θα ισχύουν ακόμα. Εκεί υπάρχει και προκήρυξη για intracom. Λογικά θα το έχεις δει αλλά για να είμαστε σίγουροι...
Το θέμα είναι να βρεις κάτι που να παίζει Λαμία. Καλή τύχη... :wiink:

Panoss
23-03-10, 10:39
Ρε παιδιά, ο ΟΤΕ έχει πουληθεί στην Deutche Telekom, δεν είναι δημόσιο, ιδιωτική εταιρεία είναι πλέον.
Τώρα, αν εξακολουθεί (λέω αν, ΔΕΝ το γνωρίζω) να έχει κατά ένα ποσοστό δημοσιουπαλληλική νοοτροπία, επειδή υπάρχουν ακόμα μερικοί παλιοί υπάλληλοι, αυτό είναι άλλο θέμα.

Hary Dee
23-03-10, 13:39
Μία κλασσική λύση είναι και ο ΟΤΕ. Και επειδή είναι ψιλοδημόσιο είναι καλά από οικονομική σκοπιά.


Ρε παιδιά, ο ΟΤΕ έχει πουληθεί στην Deutche Telekom, δεν είναι δημόσιο, ιδιωτική εταιρεία είναι πλέον.
Τώρα, αν εξακολουθεί (λέω αν, ΔΕΝ το γνωρίζω) να έχει κατά ένα ποσοστό δημοσιουπαλληλική νοοτροπία, επειδή υπάρχουν ακόμα μερικοί παλιοί υπάλληλοι, αυτό είναι άλλο θέμα.

Όσο ιδιωτικός ήταν πριν, λίγο πολύ τόσο είναι και τώρα...

spirakos
23-03-10, 14:02
Γεια σας συμφορουμητες!!!Ειμαι στο 5ο ετος στο τμημα ηλεκτρονικης του τει Λαμιας. Χρειαζομαι ενα χερακι βοηθειας:blushing:..το σεπτεμβριο επιτελους θα παω για πρακτικη..αλλα που κ πως δν εχω ιδεα....Εκτος των αλλων ολα ειναι κουλουβαχατα!!:cursing: Η ενημερωση απο το τει γινεται καθηστερημενα κ οι προθεσμιες για τισ αιτησεισ στις εταιριες ληγουν..:crying::confused1:Γιαυτο θα πρεπει να στειλω αιτησεις απο ιουνιο...ενδιαφερομαι περισσοτερο για intracom κ samsung...ξερετε τιποτα που θα μπορουσε να με βοηθησει...τροπους επικοινωνιας..αλλες εταιριες? οτιδηποτε?? Ευχαριστω προκαταβολικα!!!:lool:

Να σου πω εγω ΟΣΕ ημουν τομεας ΕΔΙΣΥ και απο οσο ξερω ειναι ακομα ελληνικο και ποτε δε λενε οχι για πακτικες...μιλαν τα επιδοματα
αν ενδιαφερεσαι μιλα πμ να σου πω αναλυτικα που θα πας και τι χρειαζεσαι..αυτα

aleka318
23-03-10, 22:47
Για τον ΟΣΕ πραγματικα πρωτη φορα ακουω:blink:.... κατι μου εχουν πει κ για samsung αλλα δν ξερω κατα ποσο θα εχει εκπαιδευτικο χαρακτηρα....η θα με εχουν μονο για τους καφεδες:glare:

aleka318
23-03-10, 22:52
Μία κλασσική λύση είναι και ο ΟΤΕ. Και επειδή είναι ψιλοδημόσιο είναι καλά από οικονομική σκοπιά. Τώρα βέβαια το που θα πας εξαρτάται και από το πόσο θέλεις να κερδίσεις κάτι από εκεί που θα πας (σε επίπεδο γνώσεων)...
για τον οτε εχω κανει ηδη αιτηση:wiink: απλα μου ειπαν οτι μονο ενα 10% υπαρχει να σε κρατησουν μετα.....βεβαια η αιτουσα αιτησουλα....δν αφηνουμε τπτ......:drool:

spirakos
23-03-10, 23:48
Για τον ΟΣΕ πραγματικα πρωτη φορα ακουω:blink:.... κατι μου εχουν πει κ για samsung αλλα δν ξερω κατα ποσο θα εχει εκπαιδευτικο χαρακτηρα....η θα με εχουν μονο για τους καφεδες:glare:


Ολα του τυπου ΟΤΕ ΟΣΕ κλπ για καφε καλα ειναι...συνηθως ελληνικους
αν δε πας σε σοβαρο ιδιωτη που τα πληρωνει απο τη τσεπη του freddo espresso δε προκειται να μαθεις...

Hary Dee
25-03-10, 03:58
Ολα του τυπου ΟΤΕ ΟΣΕ κλπ για καφε καλα ειναι...συνηθως ελληνικους
αν δε πας σε σοβαρο ιδιωτη που τα πληρωνει απο τη τσεπη του freddo espresso δε προκειται να μαθεις...

Όπως τα λες, συνήθως! Γιατί και εγώ έτσι έλεγα, ότι θα πάω στον ΟΤΕ με τη μυγοσκοτώστρα ανά χείρας, αλλά τελικά έμαθα 1000 πράγματα πάνω στους υπολογιστές και όχι μόνο...

spirakos
25-03-10, 16:21
Όπως τα λες, συνήθως! Γιατί και εγώ έτσι έλεγα, ότι θα πάω στον ΟΤΕ με τη μυγοσκοτώστρα ανά χείρας, αλλά τελικά έμαθα 1000 πράγματα πάνω στους υπολογιστές και όχι μόνο...

Παντου υπαρχουν εξαιρεσεις