PDA

Επιστροφή στο Forum : Windows 7 Ultimate



pvlaras
17-05-10, 12:55
Παιδιά καλησπέρα, είναι το πρώτο μου θέμα στο Site γι αυτό για τυχών λάθοι παρακαλώ να δείξετε κατανόηση...
Το πρόβλημα που έχω με τα Windows 7 (Όπως θα καταλάβατς και από τον τίτλο:001_tt2:) είναι καθαρά αιστθητικής άποψης, γι αυτό και δεν έχω πρόβλημα και σε μια αργοπορημένη απάντηση... Όταν έκανα εγγατάσταση τα Windows 7 ήταν άψογα (από όλες τις απόψεις) τώρα όμως όταν κάνω "Δεξί Click" στην επιφάνεια εργασίας και σε κάποια άλλα σημεία, μου βγάζει τις επιλογές όπως τις έβγαζε και στα Windows XP δηλαδή έτσι:http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14367&stc=1&d=1274089627 (http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14367&stc=1&d=1274089510)
Όταν κάνω όμως πάνω σε ένα αρχείο (Όπως τραγούδι σε μορφή .mp3 στην προκημένη περίπτωση) μου το βγάζει έτσι:http://www.hlektronika.gr/forum/attachment.php?attachmentid=14368&stc=1&d=1274089945
Αλλά όταν είχα κάνει για πρώτη φορά εγγατάσταση τα Windows 7 μου τα έβγαζε όλα όπως την δεύτερη φωτογραφία!
Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

cloud_constructor
17-05-10, 12:58
Χμ.. μηπως το εχεις φορτωσει με προγραμματακια που "εμπλουτίζουν" το στύλ των παραθύρων?Αυτα συνηθως κανουν την ζημια..

Πηγαινε στις ιδιοτητες οθονης η theme δε θυμμαι πως τα εχει και φορτωσε ενα αλλο theme και θα φτιαξει

pvlaras
17-05-10, 13:03
Χμ.. μηπως το εχεις φορτωσει με προγραμματακια που "εμπλουτίζουν" το στύλ των παραθύρων?Αυτα συνηθως κανουν την ζημια..

Πηγαινε στις ιδιοτητες οθονης η theme δε θυμμαι πως τα εχει και φορτωσε ενα αλλο theme και θα φτιαξει
Το δοκίμασα, αλλά δεν κάνει τίποτα... Όσο για τα προγραμματάκια που λέμε, ναι, έχω βάλει...

herctrap
17-05-10, 13:46
δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα

στην δευτερη εχεις επιλεξει ενα αρχειο οποτε σου δινει καποιες extra δυνατοτητεσ με βαση το αρχειο.

pvlaras
17-05-10, 13:49
δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα

στην δευτερη εχεις επιλεξει ενα αρχειο οποτε σου δινει καποιες extra δυνατοτητεσ με βαση το αρχειο.
Δεν είναι στισ δυνατότητες το πρόβλημα... Κοίτα πως δείχνει επιλεγμένο το "Ανανέωση" και κοίτα πως δείχνει επιλεγμένο το "Άνοιγμα" το ένα είναι σε στυλ Aero ενώ το άλλο το δείχνει σαν τα Windows XP

cloud_constructor
17-05-10, 14:14
Δεν είναι στισ δυνατότητες το πρόβλημα... Κοίτα πως δείχνει επιλεγμένο το "Ανανέωση" και κοίτα πως δείχνει επιλεγμένο το "Άνοιγμα" το ένα είναι σε στυλ Aero ενώ το άλλο το δείχνει σαν τα Windows XP

Ουτε και αμα βαλεις κανα ασχετο theme (κατι ροζ εκει που εχει κτλ) μπας κ ξεκολισει ..
Αλλιως δοκιμασε να κανεις uninstall το enhancer

herctrap
17-05-10, 15:09
ααααα

πες το ετσι

δοκιμασε


δεξι κλικ στο ο υπολογιστης μου

ιδιοτητες


τελευτεο απο τα πανω αριστερα
εμενα το λεει advanced system settings
και στην καρτελα advanced Που ανοιγει επιλεγεις

τα settings για performance

ρυθμισε το για την καλυτερη οπτικη εμφανιση

pvlaras
17-05-10, 18:27
Ουτε και αμα βαλεις κανα ασχετο theme (κατι ροζ εκει που εχει κτλ) μπας κ ξεκολισει ..
Αλλιως δοκιμασε να κανεις uninstall το enhancer
Με τα θέματα δεν γίνετε τίποτα... Το "enhancer" τι είναι;:001_huh:

pvlaras
17-05-10, 18:30
ααααα

πες το ετσι

δοκιμασε


δεξι κλικ στο ο υπολογιστης μου

ιδιοτητες


τελευτεο απο τα πανω αριστερα
εμενα το λεει advanced system settings
και στην καρτελα advanced Που ανοιγει επιλεγεις

τα settings για performance

ρυθμισε το για την καλυτερη οπτικη εμφανιση
Πήγα εκεί που μου είπες φίλε μου, τα έβαλα όλα επιλεγμένα και δεν γίνετε τίποτα! Ευχαριστώ όμως για την απάντηση και το ενδιαφέρον σου...:001_smile: