PDA

Επιστροφή στο Forum : FireFox για Windows 7 x64 υπάρχει;



Hary Dee
01-06-10, 19:12
Καλησπέρα, παρόλο που δηλώνω φανατικός του opera, για λόγους εφεδρείας πάντα έχω και το φίφη. Τώρα όμως που έβαλα 64άμπιτα Seven δεν εγκαθίσταται. Στο site δεν βλέπω να γίνεται καμία νύξη για έκδοση x64. Απεναντίας το google κάτι βρίσκει. Αλλά είναι δυνατόν να μην έχει η Mozilla και να έχουν άλλοι; Προσωπικά δεν θα το εμπιστευόμουν.
Τέσπα, πολλά είπα... ξέρει κανείς τι γίνεται στα x64 με τον FireFox;

hukgys
01-06-10, 19:45
μία φορά που έβαλα firefox σε x64 bit δούλεψε και δουλεύει ακόμα

αντί να πατήσεις απλά διπλό αριστερό κλικ για να τρέξει
δοκίμασε δεξί κλικ "run as administrator" και λογικά θα δουλέψει
αλλιώς ίσως κάποιο πρόβλημα έχει το αρχείο που κατέβασες

navar
01-06-10, 20:07
τρεχω εφτάρια χ64 και firefox κανονικά. αν σου βγάζει κανένα μυνημα και δεν γίνεται εγκατάσταση θα βοηθούσε να μας το έλεγες !!!!!

Hary Dee
01-06-10, 20:14
Ρε παιδιά θα τρελαθώ! Τώρα εγκαταστάθηκε κανονικά και με το νόμο (και χωρίς να το τρέξω καν ως διαχειριστής στην αρχή).
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι κάποιο από (τα δεκάδες) προγράμματα που είχα βάλει προηγουμένως δημιουργούσε πρόβλημα, το οποίο λύθηκε κατά τις επόμενες επανεκκινήσεις.
Τέλος καλό, όλα καλά!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες! :wiink:

Xarry
01-06-10, 20:19
τρεχω εφτάρια χ64 και firefox κανονικά. αν σου βγάζει κανένα μυνημα και δεν γίνεται εγκατάσταση θα βοηθούσε να μας το έλεγες !!!!!

Ακριβως και γω! Τα Χ64 συστηματα εχουν αν δειτε και εναν φακελο program files X86 ωστε αν ενα προγραμμα δεν τρεχει στα 64 αυτοματα το τρεχει σε 32.

Hary Dee
01-06-10, 20:21
Ακριβως και γω! Τα Χ64 συστηματα εχουν αν δειτε και εναν φακελο program files X86 ωστε αν ενα προγραμμα δεν τρεχει στα 64 αυτοματα το τρεχει σε 32.

Συνονόματε φυσικά και υπάρχει, αλλά εκείνη την ώρα δεν με άφηνε να το εγκαταστήσω. Απλά δεν κράτησα το μήνυμα (που νομίζω ότι έλεγε κάτι για συμβατότητα). Τέσπα...

Leonardo
01-06-10, 20:24
Το λαπτοπ που αγορασαμε στην αδερφη μου για τις σπουδες της εγκατεστησα τον firefox και δουλευε κανονικα χωρις κανενα προβλημα! Τσεκαρε και τις συνδεσεις HTTPs..

Hary Dee
01-06-10, 20:26
Το λαπτοπ που αγορασαμε στην αδερφη μου για τις σπουδες της εγκατεστησα τον firefox και δουλευε κανονικα χωρις κανενα προβλημα! Τσεκαρε και τις συνδεσεις HTTPs..


[...]
Τώρα εγκαταστάθηκε
[...]
Τέλος καλό, όλα καλά!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες! :wiink:

:001_smile: