PDA

Επιστροφή στο Forum : Intel Atom Developer Program



Lykos1986
14-06-10, 22:38
Το πρόγραμμα για τους Intel Atom Developers είναι δωρεάν για περιορισμένο χρονικό διάστημα (από τα 99$/Χρόνο που κόστιζε παλαιότερα). Όσοι ενδιαφέρεστε μπορείτε να κάνετε εγγραφή.

Πληροφορίες εδώ: http://appdeveloper.intel.com/en-us
και για εγγραφή εδώ: http://appdeveloper.intel.com/en-us/join

Πετρος Πετριδης
14-06-10, 22:51
Εκτός θέματος και όσον αφορά στην υπογραφή σου, η αίθουσα του μουσείου που είναι τα ελγίνεια μάρμαρα διατίθεται και για δεξιώσεις.Είχα δει παλαιότερα πλαστικά κύπελα που τα είχαν ακουμπήσει πάνω στα μάρμαρα οπότε εμείς δεν φτάσαμε (ακόμα) σ' αυτό το σημείο.

Lykos1986
14-06-10, 23:00
Πάντως την τελευταία φορά που τα επισκέφτηκα είχαν στην αίθουσα γραμμή από την οποία δεν μπορούσες να περάσεις έτσι ώστε να μην έρθεις ούτε καν σε κοντινή απόσταση με αυτά. Φυσικά πάντα υπάρχουν σχεδόν τέσσερεις φύλακες σε μόνιμη βάση μέσα στην αίθουσα ακόμα και όταν έχει ελάχιστο κόσμο.

Φυσικά το να κάνεις δεξιώσεις σε ένα μουσείο είναι κάτι κλασικό που γίνεται σε όλα τα μουσεία παγκοσμίως ή σε ανάλογους χώρους. Το να κάνεις μια δεξίωση όμως είναι κάτι τελείως διαφορετικό από το να κάνεις το πανηγυράκι σου.

Φυσικά από την άλλη το να αφήνεις ποτηράκια ή οτιδήποτε άλλο σε μνημεία τέτοιου είδους είναι απλά απαράδεκτο.
Από την άλλη πλευρά όμως μάλλον το ξεπεράσαμε αυτό το όριο που λες… αφού στην συγκεκριμένη περίπτωση θα ήταν καλύτερο να δω ένα πλαστικό ποτηράκι πάνω σε ένα από τα κανόνια του παρά να βλέπω χορούς, μοντελάκια με βγαλμένο το στινκ και γιορτές…

Φυσικά και οι δύο πράξεις είναι κατακριτέες!

aeonios
15-06-10, 00:47
Γιάννη σε ευχαριστώ προσωπικά πολύ για την πληροφόρηση !
Μπορείς να κάνεις παπάδες με τους atom. Είναι πολύ παρεξηγημένοι επεξεργαστές !

Lykos1986
15-06-10, 01:03
Παρακαλώ!
Και εμένα με ενδιαφέρει πολύ το θέμα, και το postαρα μήπως και υπάρχει κανένας άλλος ενδιαφερόμενος. Τελικά όντος υπήρχε!!!
Η αλήθεια είναι πως έχω ασχοληθεί πολύ λίγο με τον Atom αλλά είναι απλά φανταστικός και θα ασχοληθώ αρκετά παραπάνω. Το μόνο πρόβλημα είναι πως είμαι μπλεγμένος με άλλα τόσα πράγματα για την ώρα οπότε ο χρόνος πιέζει λίγο…

electrifier
15-06-10, 03:47
Μάλλον ο σκοπός της ύπαρξης αυτού είναι απλά ένα business model που σκέφτηκε η Intel για να υποστηρίξει την πλατφόρμα της, όπως αυτό της Apple για το iPhone ένα πράγμα.

Program Overview

Earn money for your development efforts. The Intel® Atom™ Developer Program pays you money by selling your applications. And pays you again when other developers integrate components you develop.

Here are some highlights of how the program works:
The application store and developer catalog manages the details of collecting payments, which will be dispersed monthly to your PayPal account.

Detailed financial reporting helps you track your long term performance.

Υ.Γ. Η υπογραφή σου είναι τρελό fail και τα μάρμαρα (προς Πέτρο) δεν είναι ελγίνεια, του Παρθενώνα είναι. Μέχρι και οι Βρετανοί πολίτες το λένε πια.

aeonios
15-06-10, 08:41
Τουλάχιστον δεν σχολιάσατε τη δική μου υπογραφή !

electrifier
15-06-10, 09:09
Τουλάχιστον δεν σχολιάσατε τη δική μου υπογραφή !
Μια χαρά είναι, το link είναι ΟΚ. :001_rolleyes:

Stergios_[.gr]
15-06-10, 10:53
Ελπίζω να μην πέσει κράξιμο από τους Atom-ακηδες, αλλά μεταξύ ΕΕΕ PC 900 (Ιntel Celeron M @900MHz) και του EEE PC 901 (Intel Atom @1.6MHz), πιο ικανοποιημένος είμαι από τον Celeron!!
Τρέχει Multisim 10.1 και LabVIEW 8.5 χωρίς κανένα πρόβλημα, ενώ στο 901 μου κολλάει.. Παραδόξος, ο Mozilla φαίνεται γρηγορότερος στο 901, αλλά ο Opera έχει σταθερή απόδοση και στους δυο..
Αυτό με οδηγεί να υποθέσω ότι παρά τα 1.6MHz του, ο Atom είναι μάλλον ύπο-τροφοδοτούμενος (underpowered)..

aeonios
15-06-10, 11:24
Προς θεού Στέργιε δεν υπάρχει θέμα! Είναι γνωστό το θέμα με τον atom στο 901 αλλά οι γνώμες γενικά ανάμεσα στους οπαδούς του 900 και του 901 είναι αντικρουόμενες. Πάντως και εγώ πιστεύω πως είναι ριγμένος στο 901 για λόγους ενέργειας. Από την άλλη το 901 αν θυμάμαι έχει την intel 950 οπότε πάει καααπως καλύτερα (υποτίθεται).Εγώ έχω το dell inspiron mini 10V που του έβαλα 2 gb ram και παίζει πάρα πολύ καλά ότι Λ.Σ. και να του φόρεσα!