PDA

Επιστροφή στο Forum : Η αλληλογραφια των Windows κολλαει



nupogodi
20-06-10, 19:56
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.Ενω μέχρι πρίν κάμποση ωρα η αλληλογραφια των Windows
δουλευε κανονικά τωρα κολλάει.Για να γίνω ποιο σαφής συμβαίνει το εξής:τα ποιο πολλα μυνήματα φτάναν στον παραλήπτη τους μετά απο αρκετή ωρα και όχι αμέσως όπως συνήθως και άλλα δεν φτάναν καθόλου.Τώρα εδώ και κάμποση ώρα ότι μήνυμα προσπαθώ να στείλω δεν φτάνει καθόλου.Φταιει το σοφτγουερ η κάτι άλλο?Nα σημειωθεί οτι η γραμμη μου του ιντερνετ και του τηλεφωνου ειναι ΟΚ.Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?Αν ναι ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσείς

stom
20-06-10, 20:19
Αλληλογραφια διαχειριζονται τα ελτα.
Τωρα για τα windows, αν γινοσουν λιγο πιο σαφης.. version, service pack, κλπ κλπ
ισως καποιος να σου λεγε κατι παραπανω...

nupogodi
20-06-10, 20:35
Εχω Windows Vista.Ολα αυτά που λέω τα καταλαβαίνω γιατί προσπαθώ να στείλω e-mail μηνήματα μέσω του προγραμματος των windows για την αλληλογραφία που είναι κατάλληλη για επισύναψη αρχείων κλπ που με ενδιαφέρει πολύ, στην εναλλακτική μου διεύθυνση e-mail που έχω και δεν γίνεται τίποτα κολλάει και η διαδικασία είναι εξαιρετικά αργοκίνητη

Leonardo
20-06-10, 20:41
Κοιτα το βασικο πρωτοκολλο εποικινωνιας (HTTP) ισως εκει να εμφανιζει το προβλημα..

plouf
20-06-10, 21:56
Το γεγονός οτι αργουν να φτάσουν, και δειχνουν απο σενα τοι φυγαν.. φταει οprovider πχ HOL otenet...ktl