PDA

Επιστροφή στο Forum : on telecoms tv box



haris_216
06-07-10, 19:56
καλησπέρα σε όλους
έχω σύνδεση στην on (τηλέφωνο, ιντερνετ, τηλεόραση). σχετικά με την τηλεόραση υπάρχει ένα tv box (δεν ξέρω αν το λέω σωστά) το οποίο είναι συνδεδεμένο μέσω ethernet καλωδίου με το router. η ερώτησή μου είναι η εξής: αν συνδέσω δεύτερο tv box στο ίδιο router (σε άλλο port) αυτό θα λειτουργεί; αν ναι, θα λειτουργεί αυτόνομα; δηλαδή θα μπορώ να βλέπω κατι στο ένα και διαφορετικό στο άλλο; (σε διαφορετικές τηλεοράσεις εννοείται)
ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις ή προτάσεις

TomMan
13-07-10, 22:34
Χάρη το πιθανότερο είναι ΟΧΙ. Το VideoBox είναι μια συσκευή με δικό της MAC και IP address. Κάθε φορά που το ανοίγεις κάνει Login στο server με βάση την MAC address του ρούτερ (η ΟΝ δεν έχει κωδικούς και ονόματα). Δε νομίζω να σου δίνουν τη δυνατότητα να κάνεις διπλό login. Ρώτα τους πάντως.

haris_216
14-07-10, 15:20
Χάρη το πιθανότερο είναι ΟΧΙ. Το VideoBox είναι μια συσκευή με δικό της MAC και IP address. Κάθε φορά που το ανοίγεις κάνει Login στο server με βάση την MAC address του ρούτερ (η ΟΝ δεν έχει κωδικούς και ονόματα). Δε νομίζω να σου δίνουν τη δυνατότητα να κάνεις διπλό login. Ρώτα τους πάντως.
θα το κοιτάξω. κι εγώ φαντάζομαι ότι θα ήταν "too good to be true" να δουλεύει έτσι απλά.
σε ευχαριστώ